Učni na Waldorfské škole složili kvalitní závěrečnou zkoušku
16.7.2010 Příbramský deník str. 6 Jarmil Brynda
Do školních lavic na Libverdě usednou za rok i dospělí
2.7.2010, Děčínský deník Do školních lavic Střední zahradnické a zemědělské škole A.E. Komerse Děčín Libverda usednou i dospělí. Škola totiž na rok 2011 připravuje vzdělávací program pro dospělé. „Musíme reagovat na pokles počtu žáků a při rostoucí nezaměstnanosti a krizi některých oborů také na nutnost konkrétně se orientovat na potřeby trhu práce,“ vypočítal důvody ředitel školy Libor Kunte.
Slováci přijedou diskutovat o spolupráci škol a firem
8.6.2010, Jihlavské listy Školští odborníci z kraje Vysočina jednali koncem dubna v partnerském Nitranském kraji na Slovensku. Dohodli uspořádání vzdělávací konference Škola a firma, která by se konala letos 25. srpna v sídle kraje Vysočina. Cílem konference má být rozvoj spolupráce škol a firem. Právě to se podle Romana Křivánka, ředitele krajské vzdělávací instituce Vysočina Education, ukazuje jako společné téma obou krajů.
Školy lákají do svých lavic stále víc dospělých
7.7.2010 Ústecký deník Děčín – školy vnímají nutnost více se orientovat na celoživotní učení dospělých. Příkladem je SŠ zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse Děčín – Libverda. I ona musí reagovat na demografický pokles počtu žáků a při rostoucí nezaměstnanosti a krizi některých oborů také na nutnost konkrétně se orientovat na potřeby trhu práce.
Těsnopis se používá stále, třeba v parlamentu
24.6.2010 Mladá fronta DNES str. 4 J.Holíková Říká se, že těsnopisu už odzvonilo. Není to tak. Stenografové vymírají, ale po těsnopisu poptávka pořád je. V Poslanecké sněmovně má dobrý stenograf dokonce místo jisté.
Skládali zkoušky. Jednotné
24.6.2010 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Plzeňský J.Novotný Jednotné závěrečné zkoušky mají za sebou žáci středních odborných učilišť. Na rozdíl od státních maturit bylo jejich zavedení jednodušší
Škola chce konkurovat soukromým firmám
23.6.2010 Domažlický deník, Horšovský Týn – Vzdělávání dospělých, ať už jde o školení, kurzy či semináře, je v současné době výsadou především soukromých firem. To by měl změnit projekt UNIV 2 KRAJE Národního ústavu odborného vzdělávání, jehož cílem je proměnit školy v centra celoživotního učení.
Mělnicko: zaměstnanci se vrátí zpět do škol
18.6.2010 Mělnický deník Pětadvacet zaměstnavatelů z Mělnicka a zástupci několika středních škol se ve středu sešli s vedením Úřadu práce v Mělníku. Setkání bylo podle ředitele úřadu práce Zdeňka Studeného zaměřeno na obnovení aktivní komunikace se zaměstnavateli. „Tato komunikace by měla přispět k nejrychlejší analýze situace zaměstnavatelů a k aktualizaci našich databází a údajů,“ připomněl Studený a dodal, že se odborníci z úřadu práce připomněli zástupcům firem dopady ekonomické krize, které se projevily v prudkém nárůstu nezaměstnanosti.
Stát a EU podpoří vzdělávání dospělých na Mostecku
18.6.2010 Mostecký deník Most, ČR – Obchodní akademie Most, Střední odborná škola Meziboří, Střední odborná škola Litvínov-Hamr a Střední škola gastronomie a služeb Most se zapojily do vzdělávání dospělých. Do projektu UNIV 2 se v ČR hlásí 325 škol, v Ústeckém kraji 28 škol. Z EU a státního rozpočtu do projektu míří 300 milionů korun. Školy vytvoří během tří let vzdělávací programy celoživotního učení dospělých. Na Mostecku by se mohli učit finance, maloobchod a některá stavební řemesla.
Žáci učebních oborů právě skládají závěrečné zkoušky
Tisková zpráva - V průběhu června probíhají na všech školách s učebními obory závěrečné zkoušky. Většina z nich je letos uspořádá podle jednotného zadání. Jednotné závěrečné zkoušky se v učebních oborech zavádějí postupně a školy je přijímají dobrovolně.
Chomutovské školy jdou do projektu celoživotního vzdělávání
2.6.2010 Chomutovský deník Čtyři školy na Chomutovsku vstoupily do celonárodního projektu, ve kterém se mohou „dospěláci“ celoživotně vzdělávat. Do tří let každá vytvoří tři vzdělávací programy. Školám má tento přístup pomoci prosperovat i při očekávaném poklesu počtu dětí a navíc řešit konkrétní potřeby trhu práce.
Školy představily vzdělávací programy pro dospělé
2.6.2010 Ústecký deník Projekt Univ 2 Kraje (U2K) pomůže se vzděláváním dospělých. Z Evropské unie a státního rozpočtu do něj míří 300 milionů korun. Do projektu se v celé ČR zapojuje od loňského srpna 325 škol, z toho 28 škol v Ústeckém kraji.