Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20   Následující   ››

Učni na Waldorfské škole složili kvalitní závěrečnou zkoušku

16.7.2010    Příbramský deník    str. 6        Jarmil Brynda          

 

Do školních lavic na Libverdě usednou za rok i dospělí

2.7.2010, Děčínský deník     Do školních lavic Střední zahradnické a zemědělské škole A.E. Komerse Děčín Libverda usednou i dospělí. Škola totiž na rok 2011 připravuje vzdělávací program pro dospělé. „Musíme reagovat na pokles počtu žáků a při rostoucí nezaměstnanosti a krizi některých oborů také na nutnost konkrétně se orientovat na potřeby trhu práce,“ vypočítal důvody ředitel školy Libor Kunte.  

 

Slováci přijedou diskutovat o spolupráci škol a firem

8.6.2010, Jihlavské listy    Školští odborníci z kraje Vysočina jednali koncem dubna v partnerském Nitranském kraji na Slovensku. Dohodli uspořádání vzdělávací konference Škola a firma, která by se konala letos 25. srpna v sídle kraje Vysočina. Cílem konference má být rozvoj spolupráce škol a firem. Právě to se podle Romana Křivánka, ředitele krajské vzdělávací instituce Vysočina Education, ukazuje jako společné téma obou krajů.  

 

Obor: scénická a výstavní tvorba

2.8.2010    Plzeňský deník    str. 54     

 

Školy lákají do svých lavic stále víc dospělých

 7.7.2010   Ústecký deník   Děčín – školy vnímají nutnost více se orientovat na celoživotní učení dospělých. Příkladem je SŠ zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse Děčín – Libverda. I ona musí reagovat na demografický pokles počtu žáků a při rostoucí nezaměstnanosti a krizi některých oborů také na nutnost konkrétně se orientovat na potřeby trhu práce.  

 

Nové závěrečné zkoušky pro učně

30.6.2010    ČT 1       Devatero řemesel - web     Z.Franklová          

 

Těsnopis se používá stále, třeba v parlamentu

24.6.2010    Mladá fronta DNES    str. 4    J.Holíková       Říká se, že těsnopisu už odzvonilo. Není to tak. Stenografové vymírají, ale po těsnopisu poptávka pořád je. V Poslanecké sněmovně má dobrý stenograf dokonce místo jisté.  

 

Skládali zkoušky. Jednotné

24.6.2010    Mladá fronta DNES    str. 2    Kraj Plzeňský     J.Novotný         Jednotné závěrečné zkoušky mají za sebou žáci středních odborných učilišť. Na rozdíl od státních maturit bylo jejich zavedení jednodušší  

 

Škola chce konkurovat soukromým firmám

23.6.2010  Domažlický deník, Horšovský Týn – Vzdělávání dospělých, ať už jde o školení, kurzy či semináře, je v současné době výsadou především soukromých firem. To by měl změnit projekt UNIV 2 KRAJE Národního ústavu odborného vzdělávání, jehož cílem je proměnit školy v centra celoživotního učení.  

 

Mělnicko: zaměstnanci se vrátí zpět do škol

18.6.2010  Mělnický deník  Pětadvacet zaměstnavatelů z Mělnicka a zástupci několika středních škol se ve středu sešli s vedením Úřadu práce v Mělníku. Setkání bylo podle ředitele úřadu práce Zdeňka Studeného zaměřeno na obnovení aktivní komunikace se zaměstnavateli. „Tato komunikace by měla přispět k nejrychlejší analýze situace zaměstnavatelů a k aktualizaci našich databází a údajů,“ připomněl Studený a dodal, že se odborníci z úřadu práce připomněli zástupcům firem dopady ekonomické krize, které se projevily v prudkém nárůstu nezaměstnanosti.              

 

Stát a EU podpoří vzdělávání dospělých na Mostecku

18.6.2010  Mostecký deník   Most, ČR – Obchodní akademie Most, Střední odborná škola Meziboří, Střední odborná škola Litvínov-Hamr a Střední škola gastronomie a služeb Most se zapojily do vzdělávání dospělých. Do projektu UNIV 2 se v ČR hlásí 325 škol, v Ústeckém kraji 28 škol. Z EU a státního rozpočtu do projektu míří 300 milionů korun. Školy vytvoří během tří let vzdělávací programy celoživotního učení dospělých. Na Mostecku by se mohli učit finance, maloobchod a některá stavební řemesla.  

 

Závěrečné zkoušky podle jednotného zadání

16.6.2010    Hospodářské noviny    str. 5     

 

Žáci učebních oborů právě skládají závěrečné zkoušky

Tisková zpráva  -   V průběhu června probíhají na všech školách s učebními obory závěrečné zkoušky. Většina z nich je letos uspořádá podle jednotného zadání. Jednotné závěrečné zkoušky se v učebních oborech zavádějí postupně a školy je přijímají dobrovolně.    

 

Chomutovské školy jdou do projektu celoživotního vzdělávání

2.6.2010  Chomutovský deník   Čtyři školy na Chomutovsku vstoupily do celonárodního projektu, ve kterém se mohou „dospěláci“ celoživotně vzdělávat. Do tří let každá vytvoří tři vzdělávací programy. Školám má tento přístup pomoci prosperovat i při očekávaném poklesu počtu dětí a navíc řešit konkrétní potřeby trhu práce.  

 

Školy představily vzdělávací programy pro dospělé

2.6.2010  Ústecký deník    Projekt Univ 2 Kraje (U2K) pomůže se vzděláváním dospělých. Z Evropské unie a státního rozpočtu do něj míří 300 milionů korun. Do projektu se v celé ČR zapojuje od loňského srpna 325 škol, z toho 28 škol v Ústeckém kraji.  

 
‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20   Následující   ››

Nahoru