Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

Odborná centra zkvalitní výuku na školách

8.3.2010    Právo,  Ludmila Žlábková     Vytipovaná zařízení v Královéhradeckém kraji se dočkají výrazné finanční podpory z evropských zdrojů.  

 

Centrum celoživotního vzdělávání v Moravské Třebové

4.3.2010    ČRo Pardubice     

 

Centrum pro celoživotní učení

4.3.2010    Rychnovský deník    Rychnov n. K. – Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola (VOŠ a SPŠ) pravidelně pořádá tři dny otevřených dveří pro střední školu a učební obory a dvě podobné akce pro vyšší studium, které se uskuteční v březnu a v červnu. „Mimo již tradiční učební obory rozšiřujeme nabídku o nová zaměření a navíc rozvíjíme další činnosti v oblasti celoživotního vzdělávání. To znamená, že by zde mělo vzniknou centrum celoživotního učení pro zaměstnance, kteří potřebují získat technické vzdělání,“ prozradil ředitel VOŠ a SPŠ Hynek Martinek a připomněl i řadu kurzů, ve kterých škola nabízí speciální vzdělání jako například odhadce motorových vozidel, soudní znalec a podobně. Vznikem centra pro celoživotní vzdělávání rychnovská škola reaguje i na současnou nepříznivou situaci na trhu práce. „Patří sem totiž i rekvalifikace a pracovní rehabilitace. Podobně jsme přistoupili i k nabídce nového učebního oboru – kominík, který doposud nabízela jen pražská škola. Snažíme se tedy nabídnout zájemcům ty obory, které mají uplatnění ,“ dodal ředitel.  

 

Střední škola je i pro dospělé

2.3.2010    Slovácko - regionální týdeník    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 

Nová centra pro dospělé

1.3.2010    Hospodářské noviny   Střední odborné školy bojují o přežití, žáků je nedostatek. Proto se některé přemění na centra celoživotního vzdělávání a otevřou rekvalifikaci dospělých. Do projektu, jenž běží od loňského srpna, se zatím zapojilo 325 středních škol.  

 

Střední školy jsou i pro dospělé

25.2.2010    Hodonínský deník, ZUZANA ČERNÁ    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 

Semináře zaměřené na výuku dospělých

25.2.2010    Učitelské noviny    Ve všech krajích ČR kromě Prahy se uskutečnily motivační semináře, které měly za cíl získat pedagogy středních škol, kteří dosud vyučují žáky v rámci počátečního vzdělávání, pro práci s dospělými. Tato nová aktivita rozšíří nabídku kvalitních kurzů dalšího vzdělávání a zároveň pomůže překonat složité období, kdy se školy potýkají s propadem počtu žáků.   

 

Do projektu UNIV 2 se zapojili Třeboňáci

24.2.2010    Jindřichohradecký deník   Třeboň - SOŠ a SOU Třeboň je jednou z pěti Jindřichohradeckých škol, které se zapojily do nového projektu Národního ústavu odborného vzdělávání UNIV 2. „Naše škola byla vybrána krajem jako perspektivní, na které se bude provádět celoživotní vzdělávání dospělých. Jedná se o třímodulový program, jehož příprava bude trvat tři roky,“ vysvětlila zástupkyně ředitele SOŠ a SOU Třeboň Marie Florianová. V lednu začali s přípravou nabídky návrhů na náplň a formu studia. Po 22. dubnu by měli zástupci kraje, který je zřizovatelem školy, rozhodnout, jaká škola pak bude podle kterého návrhu pracovat.  

 

Školy: Vraťte se do škamen!

22.2.2010    Mladá fronta DNES,    ZUZANA DOUŠOVÁ   Pardubice - Třiadvacet středních škol a odborných učilišť se chystá učit nejen denní studenty, ale také zájemce o celoživotní vzdělávání.  

 

Celoživotní vzdělávání s ohledem na trh práce

19.2.2010    Haló noviny    PARDUBICE - Celkem 23 středních a vyšších odborných škol z Pardubického kraje se zapojilo do dlouho očekávaného projektu Národního ústavu odborného vzdělávání UNIV 2.  

 

Střední školy už sestavily týmy v projektu dalšího vzdělávání

19.2.2010    Jihlavské listy, Jiří Varhaník     Ve všech třinácti krajích České republiky (mimo Prahu) začaly po Novém roce na 325 středních odborných školách koordinovaně praktické činnosti, jejichž cílem je proměnit školy zaměřené na počáteční vzdělávání v centra celoživotního učení dospělých.  

 

Prázdné lavice zaplní dospělými

15.2.2010    Mladá fronta DNES    Plzeň - Dostat dospělé zpět do školních lavic. To je cíl projektu ministerstva školství „Proměna škol v centra celoživotního učení“. Z Plzeňského kraje se do projektu přihlásilo šestadvacet středních odborných škol a učilišť.  

 

Nové obory v rámci celoživotního vzdělávání

10.2.2010    ČRo Pardubice      

 

Střední školy se snaží přežít

6.2.2010    Chebský deník, IVANA KALINOVÁ    Karlovarský kraj - Školy v regionu se snaží přežít úbytek žáků, který by pro ně znamenal postupný zánik. Jak? Výuku hodlají rozšířit o celoživotní vzdělávání odborné, zájmové a občanské veřejnosti, které by mohli využít i senioři. Kvůli tomu se dvanáct středních odborných škol na Karlovarsku přihlásilo do projektu centra celoživotního učení dospělých. Na Karlovarsku se do tohoto projektu například zapojila Střední odborná škola stavební v Karlových Varech. „Na školách se od ledna postupně tvoří týmy učitelů, které mají být do budoucna schopné postavit vzdělávací programy, které budou reagovat na potřeby trhu práce v regionu, zvýší odbornost zapojených učitelů v oblasti vyučování dospělých a projektové principy se budou snažit trvale do budoucna udržet,“ uvedla metodička projektu UNIV 2 KRAJE pro Karlovarský kraj Eva Saligerová.  

 

Budují centrum odborného výcviku

27.1.2010    Týdeník Klatovska, DAVID KOJAN    Klatovy - Nové centrum odborného výcviku za zhruba třiatřicet milionů korun roste v současnosti v zahradě Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech. „Podle plánu by měla být stavba dokončena koncem letošního roku, ovšem podle informací, které máme od zhotovitele, by mělo být hotové už o letošních prázdninách. V tom případě bych byl rád, kdybychom, aspoň částečně, mohli začít po domluvě s naším zřizovatelem využívat nového centra už od září,“ plánuje ředitel školy Vladislav Smolík. Zřizovatelem školy a investorem stavby je Plzeňský kraj.  

 

Nahoru