Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

1 2 3 4 5 6 10 20   Následující   ››

Třetí fáze projektů UNIV propojuje Vysočinu s celou republikou

20.8.2013    Jihlavské listy - Střední odborné školy na Vysočině vstoupily do třetí fáze projektů, v nichž se učí lépe pohybovat na poli celoživotního vzdělávání dospělých. Nyní začaly nově spolupracovat i se soukromými vzdělavacími institucemi.  

 

Do školních lavic zasedli dospělí studenti

29.5.2013    Plzeňský deník - Jedna z největších škol v ČR – Střední průmyslová škola dopravní v Plzni – je jediná, která v regionu nabízí vzdělávání v oboru Logistik. Dosud to bylo jen zaměření čtyřletého maturitního oboru.  

 

Kariéru nastartuje další vzdělávání, možností přibývá

8.5.2013    novinky.cz - „On tam neměl do tý školy chodit, to už není pro něj!“ řekla rázně matka Míla Myslíková v komedii Marečku, podejte mi pero o svém muži v podání Jiřího Sováka. „Prosím tě, když to zvládne takovej Hujer…“ zněla povzbudivá odpověď synka Jiřího Schmitzera.  

 

Školy obdivuji, legislativa má rezervy, hodnotil představitel Vysočiny trend vzdělávání dospělých

7.5.2013    Jihlavské listy - Představitel školství Kraje Vysočina zhodnotil v Praze za všechny kraje ČR přínosy vzdělávacího projektu, který déle než tři roky měnil střední odborné školy v podnikatelská centra celoživotního učení.  

 

Na trhu práce vás udrží jen trénovaný mozek

3.5.2013    Právo - rozhovor s Ivanou Eliáškovou z Centra karierového poradenství  

 

Další vzdělávání oživí kariéru

3.5.2013    Právo - „On tam neměl do tý školy chodit, to už není pro něj!“ řekla rázně matka Míla Myslíková v komedii Marečku, podejte mi pero o svém muži v podání Jiřího Sováka. „Prosím tě, když to zvládne takovej Hujer…“ zněla povzbudivá odpověď synka Jiřího Schmitzera. Kdyby Jiřího Sováka nakonec k maturitě nedonutili, stal by se zřejmě řadovým dělníkem, možná by na něj zbylo v plně automatizovaném socialistickém podniku jen místo na vrátnici. Tlak na neustálé rozšiřování si znalostí a dovedností je dnes cítit ještě silněji.  

 

Šance k rozvoji vzdělávání dospělých

17.4.2013    Právo - Problém klesající demografické křivky dětí je zároveň obrovskou šancí k rozvoji celoživotního vzdělávání dospělých. Takový je závěr hodnotící konference tříletého vzdělávacího projektu UNIV 2 KRAJE, která se konala minulý týden v pražském hotelu Pyramida.  

 

SPŠ strojnická Olomouc a projekty EU

20.3.2013    Olomoucký deník -  Střední průmyslová škola Olomouc má bohaté zkušenosti s čerpáním a zpracováním dotací z Evropských sociálních fondů jak v pozici realizátora a příjemce dotací, tak finančního partnera projektů.  

 

Kurzy strojírenství pro dospělé v Ledči

26.2.2013    Havlíčkobrodský deník - Ledeč nad Sázavou – Střední odborná škola v Ledči nad Sázavou připravuje od března 2013 dva kurzy pro dospělé.  

 

Víkendy v Oselcích patřily kovářům amatérům

23.1.2013    Plzeňský deník - Od loňského listopadu do ledna bylo každých 14 dnů o víkendech v kovárně Střední školy v Oselcích velmi rušno. Už podruhé se tam totiž konal kurz kovářských prací s názvem Práce v kovárně – základy kovářství II – UNIV 2 KRAJE.  

 

Pro vzdělávání lidí nad 50 je důležité tempo výuky a opakování

4.1.2013    novinky.cz - Nutnost celoživotně se vzdělávat se už v dnešní době nevyhýbá ani starším generacím. Další vzdělávání může dříve narozeným pomoci udržet si práci, ale také naplnit druhou polovinu života aktivní činností.  

 

Vzdělávání dospělých

29. 11. 2012 - Česká televize    

 

Nová Pekárna na Integrované střední škole Na Karmeli pomáhá i studentům

21.11.2012    Boleslavský deník - Moderní, účelová, rychlá a spolehlivá. Taková je nová pekárna, kterou mají studenti a jejich učitelé praktického výcviku k dispozici v kuchyni.  

 

Vysočina hodnotí proměnu v centra celoživotního učení

6.11.2012    Jihlavské listy - Do fáze hodnocení vstoupil projekt, který na Vysočině napomohl k většímu zapojení třiadvaceti středních odborných škol do vzdělávání dospělých  

 

Horšovská obora už neslouží střelcům

2.11.2012    Domažlický deník - Horšov – Propojit počáteční a další vzdělávání v jedno velké vzdělávací centrum je jedna z cest, jak lze rozvíjet celoživotní učení dospělých v ČR. Dobře fungujícím příkladem této praxe je SOŠ a SOU v Horšovském Týně. Díky podnikatelskému duchu školy se zde v loňském roce vzdělalo 213 dospělých ve třech oborech.  

 
1 2 3 4 5 6 10 20   Následující   ››

Nahoru