Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Následující   ››

Dětí je čím dále méně. Do lavic usednou dospělí

19.4.2010 Moravskoslezský deník, TEREZA KRUMPHOLZOVÁ      Populační křivka rok od roku klesá, dětí je tak čím dál méně, a školám nezbývá nic jiného než kromě –náctiletých posadit do lavic také dospělé.  

 

Dospělí opět usednou do lavic

14.4.2010    Plzeňský deník - Plzeň-jih, sever, PAVEL KORELUS, MICHAELA KUNEŠOVÁ      Plzeňsko – Dopoledne se budou ve školách učit děti, odpoledne a navečer dost možná jejich rodiče či prarodiče. Nenatáčí se však pokračování úspěšného českého filmu Marečku, podejte mi pero. Školy v Plzeňském kraji se zapojují do celorepublikového projektu UNIV 2, který je má proměnit v centra celoživotního vzdělávání. V současnosti se připravují na pilotní projekt, který bude pro první dospělé žáky zdarma, z peněz Evropské unie na ně bylo uvolněno 300 milionů korun. Později si budou zájemci vzdělání platit sami nebo je uhradí firmy, u nichž pracují.  

 

Úřady práce: Školy v tendrech chceme

6.4.2010    Jihlavské listy   Třiadvacet středních odborných škol Vysočiny představilo obory, pro něž chtějí do roka připravit vzdělávací programy pro dospělé.  

 

Projekt pod názvem UNIV 2

2.4.2010    Prima TV     

 

Konzultační centra nabízejí odborným školám v krajích služby na míru

2.4.2010    novinky.cz    Věda a školy  

 

Školy na Plzeňsku řeší úbytek žáků, orientují se na dospělé

29.3.2010    novinky.cz, Věda a školy   Očekávaný úbytek žáků v Plzeňském kraji nutí stále více škol, aby se začaly orientovat také na výuku dospělých. V regionu jsou tak v současné době už téměř tři desítky odborných škol, jež se proměňují v centra celoživotního vzdělávání a nabízejí zapojení dospělých do výuky.  

 

Dětí ubývá, školy chtějí dostat do lavic dospělé

29.3.2010    Mladá fronta DNES   PLZEŇ, KLATOVY Očekávaný úbytek žáků v Plzeňském kraji nutí stále více škol, aby se začaly orientovat také na výuku dospělých. V regionu jsou tak v současné době už téměř tři desítky odborných škol, jež se proměňují v centra celoživotního vzdělávání a nabízejí zapojení dospělých do výuky. „Na nový trend se v současné době připravuje například Střední průmyslová škola Klatovy (SPŠ),“ uvedl Jiří Varhaník z Národního ústavu odborného vzdělávání.  

 

Školy se přihlásily do projektu

27.3.2010    Tachovský deník   Tachovsko - Tři školy z Tachovska se zapojily do projektu UNIV 2 KRAJE. Cílem tohoto projektu je proměnit školy s využitím tří set milionů korun z evropské a státní dotace v centra celoživotního učení a mnohem více se přeorientovat na výuku dospělých. K tomu budou využity v rámci projektu postavené vzdělávací programy. Z Tachovska se do projektu přihlásilo Gymnázium Stříbro, Střední průmyslová škola Tachov Světce a Střední škola Bor.  

 

Poradna pro školy

6.4.2010    Lidové noviny    str. 34    Akademie  

 

Poradna pro školy

23.3.2010    Lidové noviny    str. 26    Akademie  

 

Rodiče... Zpět do lavic!

23.3.2010   Aha!   PRAHA - Vzpomínáte, když ve filmu »Marečku, podejte mi pero!« rodiče večer střídali své děti v lavicích? Nebo jste stejnou situaci kdysi také prožívali? Nyní je to zpět! Celkem 325 středních škol v Česku začne nabízet večerní kursy dodatečného vzdělávání. Dopoledne budou studovat děti a u stejných učitelů budou večer »šprtat« dospělí. Školám totiž chybějí žáci a učitelům peníze.  

 

Ráno budou ve škole děti, večer dospělí

22.3.2010    Hospodářské noviny, Jana Machálková    Zájemců o studium na středních odborných učilištích ubývá. Školy proto hledají nový způsob výdělku.  

 

Ve dne učí děti, večer jejich rodiče

22.3.2010   Hospodářské noviny, Jana Machálková    325 středních škol začne nabízet večerní kurzy pro dospělé Kurzy povedou učitelé, kteří si tak budou moci přivydělat  

 

Firmy Žďárska vítají možnost komunikovat přímo se školami

19.3.2010  Jihlavské listy, Jiří Varhaník    Pravidelné setkání personalistů firem Žďárska pořádala 25. března ve firmě TOKOZ Okresní hospodářská komora. Tématem bylo celoživotní vzdělávání.  

 
‹‹   Předchozí   10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Následující   ››

Nahoru