Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20   Následující   ››

Vzdělávání dospělých

25.10.2010, ČRo Brno - O tom, že řemeslo má zlaté dno, už věděli naši předci. Proto možná také vznikl známý citát o zlatých českých ručičkách. Jenže, za poslední desetiletí nějak to zlato zbledlo a mezi mladými lidmi je stále menší zájem o učební obory. Co s tímto trendem do budoucna? Jak dostat do školních lavic třeba i ty dospělejší, kteří by chtěli získat nějaký nový výuční list, popřípadě změnit svůj obor? O jaké obory bude v budoucnu zájem? Mnoho otázek, na které se minulý týden snažili najít odpovědi ředitelé hned několika znojemských odborných škol a učilišť společně se zástupci pracovního úřadu.  

 

První pilotní kurz zdarma. Doprava dříví hydraulickou rukou

8.10.2010, Hodonínský deník, Bzenec–Přívoz – Střední škola lesnická a rybářská Bzenec – Přívoz se vedle pětatřiceti středních škol Jihomoravského kraje zapojila do projektu UNIV2, navazující na program UNIV1, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení. Tento program dalšího vzdělávání je hrazen z fondu Evropské unie.  

 

Nabízí kurz zdarma: Doprava dříví hydraulickou rukou

29.9.2010, Slovácko - regionální týdeník, Bzenec - Střední škola lesnická a rybářská Bzenec - Přívoz se vedle pětatřiceti středních škol Jihomoravského kraje zapojila do projektu UNIV2, navazující na program UNIV1, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení. Tento program dalšího vzdělávání je hrazen z fondu Evropské unie.  

 

Možnosti celoživotního vzdělávání

REPORTÁŽ NA BTV, 17.9. 2010 Boskovice - V pondělí 13. 9. 2010 se na VOŠ ekonomické a zdravotnické a SŠ Boskovice konal kulatý stůl k projektu UNIV 2 koncept celoživotního učení. Ke stolu zasedli zástupci Národního ústavu odborného vzdělávání Mgr. Lenka Řeháková (metodik kraje) a Mgr. Vladimír Ort, manažer pro organizaci, zástupci Úřadu práce a vybraných středních škol z okresu - za hostitelskou vyšší odbornou školu ředitel Jindřich Friedl a Hana Švecová, zástupci SŠ a SOU André Citroëna a Masarykovy školy práce z Letovic.  

 

Vývoj školy v novém tisíciletí

8.9.2010    Českolipský deník, s. 8, U nás doma DĚJINY SKLÁŘSKÉ ŠKOLY V NOVÉM BORU - Vývoj po roce 1918 - Díl V., Studenti a žáci školy stejně jako jejich pedagogové výtvarníci se pravidelně účastní sympozií, výtvarných soutěží, výstav doma i v zahraničí, navrhují a realizují skleněné ceny pro nejrůznější instituce.Jen namátkou jmenujme z poslední doby Pohár hejtmana Libereckého kraje pro vítězné družstvo Olympiády dětí a mládeže, ceny pro soutěž Automobileum, ceny pro 1. mezinárodní cirkusový festival, skleněnou plastiku pro ocenění Právník roku 2009 organizované Českou advokátní komorou, vítězné poháry pro Lesnickou fakultu ČZU v Praze a řadu dalších.  

 

Krajská radní: udržet na středních školách vzdělávání dospělých má pro ně existenční význam

7. 9. 2010, www.ceskaskola.cz  S letošním školním rokem vstupuje i v Pardubickém kraji do druhého roku realizace projekt Proměna škol v centra celoživotního učení, známý jako UNIV 2 KRAJE. Podle hodnocení zainteresovaných institucí potvrdil první rok projektu vysoký přínos pro zapojování středních škol do poskytování dalšího vzdělávání dospělých a pro uplatnění lidí na trhu práce v regionu.  

 

Do lavic středních škol zamíří brzy ještě víc dospělých

4.9.2010    Mladá fronta DNES, s.3, Kraj Moravskoslezský - Středním školám a učilištím ubývají studenti, mnohé proto už v minulých letech zanikly, nebo se sloučily s jinými. A protože s přílivem mladých lidí se příliš počítat nedá, stále více středních škol se zaměřuje i na odborné vzdělávání dospělých  

 

Čtyřicátnice: Dřív mě škola moc nebrala, teď si ji užívám

4.9.2010, Mladá fronta DNES, s. 1, Kraj Moravskoslezský KRNOV S výučním listem textilního chemika nemá čtyřicetiletá Lenka Jelínková z Krnova příliš šancí najít zaměstnání. Když jí odrostly dcery, rozhodla se získat maturitu v oboru podnikání.  

 

Podporu celoživotnímu učení zachovejme

3.9.2010, Jihlavské listy JIHLAVA, REGION - Srpnem 2010 vstoupil i na Vysočině do druhého roku realizace projekt Proměna škol v centra celoživotního učení, známý jako UNIV 2 KRAJE. Podle realizátorů plní po prvním roce cíl, kterým je zvýšit zapojení středních škol do poskytování dalšího vzdělávání. I v době ekonomických úspor je podle Marie Kružíkové, radní pro oblast školství kraje Vysočina, důležité udržet některé zahájené projekty a principy v oblasti školství. Významné projekty jsou v plném proudu např. v oblasti dalšího vzdělávání dospělých. Proměnu středních škol v centra celoživotního učení řeší projekt UNIV 2 KRAJE, financovaný zejména z evropských prostředků a částečně z rozpočtu ČR. Na Vysočině v něm pracuje 23 škol. Podstatným úkolem bylo v úvodním roce projektu vybavit pedagogy na školách znalostmi a dovednostmi potřebnými pro přípravu a praktickou realizaci programů dalšího vzdělávání (DV).  

 

V Plasích začnou vzdělávat dospěláky

1.9.2010, Plzeňský deník - Plzeň-jih, sever, Plasy - Centrum celoživotního vzdělávání (CCV) pro dospělé v Plasích brzy zahájí svoje první kurzy. Střední odborná škola Plasy, která se přihlásila do projektu UNIV2KRAJE Plzeňského kraje, začne dospělé z Plas i širokého okolí vzdělávat v polovině září.  

 

Dvacáté výročí Střední zdravotnické školy v Berouně okoření slavnostní zahájení roku

1.9.2010, Berounský deník, Beroun – Střední zdravotnická škola v Berouně vznikla 1. září 1990. Za 20 let její existence došlo k mnoha změnám.  

 

Konference porovná znalosti žáků

24.8.2010,Jihlavské listy, Jihlava – Padesátku účastníků má mít Interregionální konference o spolupráci škol a firem ve vzdělávání, kterou 25. srpna pořádají v Jihlavě kraj Vysočina spolu s Nitrianským samosprávným krajem.  

 

Škola nabídne dospělým studium oboru sommeliér

3.8.2010, Slovácko Bzenec - Milovníci vína brzy dostanou možnost doplnit si vzdělání v oboru sommeliér. Program celoživotního vzdělávání nabídne dospělým zájemcům gastronomicky zaměřená vyšší odborná a střední škola v Bzenci na Hodonínsku, oznámil v tiskové zprávě Jiří Varhaník z Národního ústavu odborného vzdělávání.  

 
‹‹   Předchozí   7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20   Následující   ››

Nahoru