Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Mělnicko: zaměstnanci se vrátí zpět do škol

18.6.2010  Mělnický deník  Pětadvacet zaměstnavatelů z Mělnicka a zástupci několika středních škol se ve středu sešli s vedením Úřadu práce v Mělníku. Setkání bylo podle ředitele úřadu práce Zdeňka Studeného zaměřeno na obnovení aktivní komunikace se zaměstnavateli. „Tato komunikace by měla přispět k nejrychlejší analýze situace zaměstnavatelů a k aktualizaci našich databází a údajů,“ připomněl Studený a dodal, že se odborníci z úřadu práce připomněli zástupcům firem dopady ekonomické krize, které se projevily v prudkém nárůstu nezaměstnanosti.              

Úřad práce na schůzce rovněž představil projekty dalšího vzdělávání zaměstnanců.

            Program Vzdělávejte se! podle Veroniky Černé z úřadu práce úspěšně funguje od poloviny loňského roku. „Je určen pro zaměstnavatele, kteří nejsou kvůli dopadům ekonomické krize svým zaměstnancům schopni poskytnout práci v plném rozsahu a mají zájem jejich vzdělání rozšiřovat, a prohlubovat tak jejich kvalifikaci,“ uvedla Černá a dodala, že takovým firmám úřad práce náklady na vzdělávání pracovníků i jejich mzdy uhradí.

            Dalším celostátním projektem, který by měl přispět k zaměstnanosti a dalšímu vzdělávání lidí, je Univ 2 Kraje. Podle Jana Bohaty z Národního ústavu odborného vzdělávání je do projektu zapojeno 325 škol ve všech třinácti krajích. „Na Mělnicku se zapojila Integrovaná stření škola technická v Mělníku a Střední škola a odborné učiliště v Kralupech nad Vltavou,“ řekl Bohata.

            Jedním z hlavních cílů projektu je podle Bohaty postupná proměna zapojených středních škol v instituce, které budou poskytovat nejen počáteční, ale i další vzdělávání. „Je značný úbytek středoškoláků, proto je zřejmé, že se některé obory na školách nebudou už otevírat. Projekt by měl výpadek studentů denního studia alespoň zčásti nahradit dalším vzděláváním,“ poznamenal mentor projektu a řekl, že na každé ze škol by měl pracovat desetičlenný tým lidí, kteří budou schopni vytvořit vzdělávací program podle požadavků firem nebo úřadů práce.

V regionu se dospělí budou vzdělávat ve dvou školách, v Mělníku a Kralupech nad Vltavou.

Nahoru