Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   10 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Projekt celoživotního vzdělávání UNIV 2 - Kraje nabírá obrátky

19.11. 2009 ceskaskola.cz  Na 325 škol ve všech krajích se zapojuje do nového projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 - Kraje, který byl oficiálně zahájen v srpnu. Ředitelé zapojených škol se poprvé sejdou 8. prosince 2009 na úvodní konferenci v Praze. České střední školy se tak stanou centry celoživotního vzdělávání a vedle své tradiční výuky budou provázaně nabízet různé formy vzdělávání dospělých.  

 

Jak vybrat vhodnou střední školu

20.11.2009    Mladá fronta DNES    str. 4    Studium     Michaela Kučerová   Přihlášky ke středoškolskému studium se podávají v březnu, ale už teď je NEJVYŠŠÍ ČAS přemýšlet, kam po základce  

 

Vzniklo konzultační centrum pro střední odborné školy

10.11.2009    Jihlavské listy    str. 11    

 

Studovat technické obory přichází do módy

11.11.2009    Hospodářské noviny  Jana Machálková    Na „techniku“ se meziročně přihlásilo mnohem více dětí Mohou za to i náborové akce firem, které potřebují více absolventů  

 

Evropské peníze v odborném školství

9.11.2009    Literární noviny    str. 22    Vzdělání   Zoja FRANKLOVÁ  Ekonomické a společenské změny po roce 1989, globalizace v celosvětovém měřítku a rychlé technologické změny – to vše vyžaduje, aby člověk nebyl připraven jen v jednom úzce zaměřeném oboru, ale získal mnohem širší rozhled a řadu dalších kompetencí. Přitom je stále důležitější, aby měl schopnost a chuť dále se vzdělávat.  

 

Výučnímu listu se vrací vážnost

10.11.2009    Lidové noviny    str. 26    ZOJA FRANKLOVÁ Závěrečné zkoušky na školách s učebními obory budou jednotné. Změnu vítají i zaměstnavatelé.  

 

Střední školy z Vysočiny vstupují do rodiny UNIV

10.11. 2009 Jihlavské listy    REGION - Také střední školy z Vysočiny aktuálně vstupují do další fáze projektu UNIV, který zavádí v ČR novou formu vzdělávání dospělých. Do budoucna má projekt také pomoci školám zajistit i využití jejich know-how, materiálních a personálních kapacit.  

 

Centra celoživotního učení

30.09.2009 Právo, Profese  Projekt UNIV 2 – KRAJE má pomoci středním školám k proměně v centra celoživotního učení. Školy zapojené do projektu budou kromě výuky pro své žáky nabízet i nejrůznější formy vzdělávání pro dospělé.  

 

Školní třídy zaplní děti i nezaměstnaní

25.8. 2009 Mladá fronta DNES, Jihovýchodní Morava   Zlínský kraj - Některé střední školy čeká proměna v centra celoživotního vzdělávání. Kromě dětí totiž budou jejich pedagogové učit i dospělé zájemce. To by mělo podle tvůrců nového projektu pomoci nezaměstnaným najít si snáze práci a zároveň i školám, aby se vyrovnaly s úbytkem žáků.  

 

Dospělí se v ČR vzdělávají nadprůměrně, zaměstnavatelé přispívají málo

12.8. 2009 novinky.cz, Vzdělávání, Martin Singr, Scio   V posledních měsících se stává podstatnou otázka dalšího vzdělávání dospělých. To má podporovat např. projekt UNIV 2 – KRAJ, o němž jsme včera informovali. Český statistický úřad (ČSÚ) nedávno zveřejnil výsledky průzkumu na toto téma. Dospělí Češi se podle něj vzdělávají více, než je průměr v EU. Podpora zaměstnavatelů je naopak podprůměrná.  

 

Střední školy začnou nabízet vzdělání i pro dospělé

11.8. 2009 novinky.cz, Vzdělávání, Martin Sing, Scio   Začátkem srpna byl zahájen nový projekt UNIV 2 – KRAJE, který má pomoci středním školám k proměně v centra celoživotního učení. Zapojené školy budou kromě výuky pro své žáky nabízet i různé formy vzdělávání pro dospělé. Projekt má přispět ke zvýšení účasti obyvatel na dalším vzdělávání a pomoci školám vyrovnat se s populačním propadem počtu žáků.      

 

Učíme se všichni – a rádi!

5.8. 2009 Kariera.IHNed.cz   Pouze šest procent českých respondentů odpovídá kladně na otázku „Účastnili jste se v posledních 4 týdnech nějaké vzdělávací akce“?  

 

Střední školy se mění v centra celoživotního učení

4.8. 2009 novinky.cz Právě byl zahájen nový projekt UNIV 2 – KRAJE, který pomáhá středním školám k proměně v centra celoživotního učení. Školy zapojené do projektu budou kromě výuky pro své žáky nabízet i nejrůznější formy vzdělávání pro dospělé. Rozšíření nabídky má přispět ke zvýšení účasti obyvatel na dalším vzdělávání a zároveň pomoci školám vyrovnat se s propadem počtu žáků v období demografického poklesu.  

 

Jde přece o děti

6.11.2009    MF plus   Radka Chromovská  

 

Z opětovného odkladu státních maturit školy radost nemají

23.10.2009    Prachatický deník    str. 2    VÁCLAV VOTRUBA     „Je to vážně škoda,“ komentují odložení závěrečné zkoušky podle nových pravidel pedagogové na Českokrumlovsku.  

 
‹‹   Předchozí   10 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Nahoru