Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20   Následující   ››

Trh dnes hledá hlavně univerzální řemeslníky

15.3.2011    Pražský deník    str. 5    Publicistika     M.Achremenko          

 

Nebojte se nás oslovovat, vzkázal středním odborným školám úřad práce

11.3.2011    Jihlavské listy -  Střední školy budou muset při poklesu počtu žáků více do terénu a hledat si klienty vzdělávání. Na konferenci o dalším vzdělávání v Třešti to uvedl Kamil Ubr z krajského úřadu.Rozsáhlou konferenci o realitě a budoucnosti tzv. dalšího vzdělávání na Vysočině organizoval v Třešti 3. a 4. března projekt ministerstva školství UNIV 2 KRAJE. Projekt sdružuje 325 škol v ČR (z toho 23 na Vysočině) s cílem proměnit je v centra celoživotního učení dospělých.  

 

Radní pro školství Kružíková: Města nevyužila šanci navrhnout změny škol

8.3.2011    Jihlavské listy   TŘEŠŤ - Téma nutné restrukturalizace sítě středních škol se přeneslo i do jednání konference projektu UNIV 2 KRAJE o rozvoji dalšího vzdělávání dospělých na Vysočině, která se ve čtvrtek a v pátek konala na zámku v Třešti.  

 

U jednotných zkoušek v učebních oborech nejsou tajnosti nutné

8.3.2011    Jihlavské listy    str. 13    Publicistika     jv          

 

Noví sommeliéři

8.3.2011    Hodonínský deník   VE BZENCI. Od 15. ledna do 5. března se uskutečnil program dalšího vzdělávání v oboru Sommeliér. Zúčastnilo se jej dvanáct frekventantů – osob různých profesí, ale se společným zájmem o tuto práci.  

 

Střední školy: Zkoušek přibylo, i vysvědčení hraje roli

7.3.2011    Brněnský deník    str. 54       M.Šrámková          

 

Jaký obor volit, aby student neskončil na úřadu práce

7.3.2011    Hospodárske noviny    str. 23       H.Kejhová          

 

Střední školy mají vzdělávat i dospělé

7.3.2011    Chomutovský deník   Ústecký kraj - Kraj se zapojil do projektu UNIV 2 KRAJE, jehož hlavním cílem je proměna středních škol v centra celoživotního učení. Střední školy v Ústeckém kraji tak rozšíří svou nabídku a připravují vzdělávání pro dospělé. V Ústeckém kraji projevilo o proměnu zájem celkem 27 středních škol, z nichž 25 zřizuje kraj. Pedagogičtí pracovníci zapojených škol se nyní zúčastní řady vzdělávacích seminářů. Síť škol v každém kraji bude mít vlastní webový portál, do kterého bude programy vkládat.  

 

Šance na získání práce: střední školy začnou učit také dospělé

7.3.2011    Mladá fronta DNES  ÚSTÍ NAD LABEM Střední školy v Ústeckém kraji budou učit i dospělé, každá připraví alespoň jeden obor. Některé přemění z těch, na které se hlásí málo žáků, další vzniknou podle požadavků zaměstnavatelů v regionu. Školy tím využijí učitele i kapacitu škol v době úbytku studentů. „V Ústeckém kraji projevilo o proměnu zájem celkem 27 středních škol, z nichž 25 zřizuje kraj,“ říká Alena Tichá z tiskového oddělení krajského úřadu.    

 

Se školami spolupracuje stále více sociálních partnerů

28.2.2011 česká škola Do podpory odborného vzdělávání se zapojuje stále více sociálních partnerů a tvorba školních vzdělávacích programů k tomuto trendu jednoznačně přispěla. Vyplývá to z šetření provedeného v rámci projektu Kurikulum S v roce 2010, jehož výsledky budou prezentovány na konferenci na téma Sociální partnerství odborných škol 1. března 2011 v Brně. Na konferenci zazní také příspěvky od zástupců škol a sociálních partnerů, kteří představí svou vzájemnou spolupráci.  

 

Z Městské nemocnice Hořice: Investice do rozvoje vzdělávání

1.3.2011    Jičínský deník   Hořice – V rámci projektu UNIV 2 KRAJE započalo prohlubující odborné vzdělávání pro pracovníky ve zdravotnictví v Městské nemocnici Hořicích. Kurz byl zahájen 23. února a bude probíhat do června tohoto roku jednou týdně ve čtyřhodinovém denním programu. Obsahem modulů je zdravotnická psychologie, komunikační dovednosti, nové trendy v ošetřovatelství, první pomoc, rehabilitace v ošetřovatelství. Jednotlivé moduly na sebe budou navazovat. Kurz reaguje na nové trendy ve zdravotnictví. Je zaměřen na prohlubování profesních znalostí a dovedností. Hlavním organizátorem je Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové ve velmi úzké spolupráci s Městskou nemocnicí Hořice.  

 

Kurz účastníkům přinesl nové kompetence

22.2.2011  Rychnovský deník  Kostelec nad Orlicí – Obchodní akademie úspěšně odzkoušela vzdělávací program Moderní komunikace Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí se jako jedna ze čtyř středních škol v okrese Rychnov nad Kněžnou zapojila do vzdělávacího programu UNIV2 kraje .  

 

EVROPSKÉ DOTACE - KUTNOHORSKO

24.2.2011    Pražský deník Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Čáslav se aktivně přihlásila k možnosti čerpání dotací z ESF (Evropských sociálních fondů) již v době jejich vyhlášení v roce 2006. Po několika neúspěšných pokusech byl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného ministerstvem školství škole přijat k realizaci projekt s názvem „Tvorba příkladů pro realizaci mezipředmětového a projektového vyučování“ (registrační č. CZ.1.07/1.1.06/01.0088).  

 

Krajskou konferenci UNIV přivítá Třešť

18.2.2011    Jihlavské listy    REGION - Zámecký hotel v Třešti bude 3. a 4. března dějištěm dvoudenní celokrajské konference projektu UNIV 2 KRAJE (U2K). Ten se už několik let zabývá proměnou středních škol v centra celoživotního učení. Desítky odborníků z oblasti školství - ředitelů škol, metodiků celoživotního učení, zástupců firem, úřadů i úředníků kraje či ministerstva školství - se mají sejít na březnové konferenci U2K v Třešti.  

 

Celoživotní vzdělávání na SPŠ bylo zahájeno

18.2.2011    Hranický týden   Po dlouhé přípravné práci byl dne 1. února na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Hranicích zahájen vzdělávací program pod názvem Obsluha, seřizování CNC strojů. Tento kurz je realizován v rámci projektu UNIV 2 KRAJ, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání.  

 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20   Následující   ››

Nahoru