Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

Ve škole v Meziboří budou učit dospělé. O některé profese nemají mladí zájem

27.1.2010    Mostecký deník, OLDŘICH HÁJEK     Meziboří – Na Střední odborné škole v Meziboří (SOŠ) se budou učit i dospělí. Stává se z ní centrum celoživotního vzdělávání.  

 

Školy se musí více učit

25.1.2010  Literární noviny, Zoja FRANKLOVÁ     Necelých osm procent dospělých Čechů odpovídá v tuto chvíli „ano“ na otázku, zda se v posledních čtyřech týdnech zúčastnili nějakého vzdělávacího programu. Za poslední dva roky sice jejich počet vzrostl o dvě procenta, ale stále je Česká republika pod průměrem Evropské unie. Navíc by během několika let mělo podle nové evropské strategie takhle odpovídat 15 procent lidí.  

 

Další vzdělávání ve SŠTŘ Nový Bydžov znamená více šancí na trhu práce

25.1.2010    Hradecký deník,   Petra Stejskalová    Od 1. dubna 2010 zahájí naše škola zcela nový operační program pro konkurenceschopnost, ve kterém je prioritní osou další vzdělávání dospělých.              

 

Seznam škol Vysočiny v UNIV 2 - KRAJE

15.1.2010  Jihlavské listy     * Obchodní akademie a Hotelová škola, Havlíčkův Brod * Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠ uměleckoprůmyslová, Světlá nad Sázavou * Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Ledeč nad Sázavou * Manažerská akademie, SOŠ - Jihlava * Střední škola obchodu a služeb, Jihlava * Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická, Jihlava * SŠ automobilní, Jihlava * Střední průmyslová škola, Jihlava * Střední škola technická, Jihlava * SOŠ a Střední odborné učiliště, Třešť * Střední škola SČMSD Humpolec, Humpolec * Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola * Střední škola, Pelhřimov * Střední škola stavební, Třebíč * Střední průmyslová škola, Třebíč * Hotelová škola, Třebíč * Střední škola řemesel a služeb, Moravské Budějovice * SOŠ, Nové Město na Moravě * VOŠ a SOŠ zemědělsko-technická, Bystřice nad Pernštejnem * Střední škola řemesel a služeb, Velké Meziříčí * VOŠ a Střední průmyslová škola, Žďár nad Sázavou * Střední škola technická, Žďár nad Sázavou * Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou.  

 

Na špičce je u mě jasně rajská omáčka, směje se novopečená kuchařka Kateřina z Jihlavy

15.1.2010  Jihlavské listy, Jiří VARHANÍK     Ne zcela běžnou závěrečnou zkoušku zažila v pátek 11. prosince Střední škola obchodu a služeb v Jihlavě. Když před zkoušející usedla dvaadvacetiletá Jihlavačka Kateřina Čermáková, byl to i pro samotnou školu docela významný moment.  

 

Nová příručka učí žáky, jak se vyhnout dluhové pasti

10.3.2010    Mladá fronta DNES    str. 4     Vyučovat finanční gramotnost je letos povinné na většině středních odborných škol a učilišť. Souvisí to s přechodem na výuku podle nových vzdělávacích programů, které finanční gramotnost obsahují. Národní ústav odborného vzdělávání proto vydal příručku s názvem Finanční gramotnost - úlohy a metodika, která má středním školám s výukou nového tématu pomoci.  

 

Jsou úspěšnými šéfy firem, a to jim ještě není osmnáct

8.3.2010    Mladá fronta DNES    str. 1    Kraj Karlovarský  ROMANA NÁJEMNÍKOVÁ  

 

Najděte práci v zahraničí

8.3.2010    Osobní finance    str. 40    Práce a podnikání - Chcete pracovat v zahraničí? Máte plné zuby front na tuzemských úřadech práce? Zkuste to u sousedů.  

 

Obor: veterinářství

5.3.2010    Přerovský deník    str. 19    Moje práce   (sra)  

 

Gymnázium, nebo průmyslovka?

3.3.2010    Mladá fronta DNES    str. 2    Vzdělávání        Nemáte ještě VYBRANOU STŘEDNÍ ŠKOLU? Váháte, zda dítě přihlásit na víceleté gymnázium? Čtěte rady, které by vám mohly rozhodování usnadnit.  

 

Vyučení jsou ohroženi nezaměstnaností

3.3.2010    Mladá fronta DNES    str. 2    Vzdělávání     Jiří Vojtěch  

 

Střední škola je i pro dospělé

2.3.2010    Slovácko - regionální týdeník    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 

Obor: strojírenství

26.2.2010    Šumperský a jesenický deník    str. 19    Moje práce     (sra)  

 

Jak se přihlásit do nástavbového studia

Na podzim letošního roku se opět otevře nástavbové studium pro již vyučené. Žádané jsou obory strojírenské, elektrotechnické, gastronomické, dřevařské a stavebnické, a tomu odpovídá i nabídka škol. Na denní dvouleté studium se mohou těšit čerství absolventi středních odborných učilišť. Téměř polovina nabídek je pak určena pro dospělé, kteří mohou studovat při zaměstnání, a to v délce tří let. Školy budou otevírat především dálkovou formu. V soukromých školách si studium platíte. Školné se pohybuje od 8 do 24 tisíc ročně podle náročnosti oboru.  

 

Samostatná odborná práce v jednotném zadání závěrečné zkoušky

13.1.2010    Česká škola  V letošním školním roce bude jednotné zadání závěrečné zkoušky v sedmi oborech vzdělání obsahovat i samostatnou odbornou práci.  

 

Nahoru