Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

Výuční list bude důvěryhodnější

13.1.2010    Rodina a škola Zoja Franklová   Závěrečné zkoušky učňů se sjednocují podobně jako maturity. Od tohoto školního roku mohou všechny školy, které mají učební obory, provádět závěrečné zkoušky podle jednotného zadání.  

 

Podpora vzdělávání

12.11.2009  Veřejná správa, Ing. Ivana Jungová    Jakým způsobem kraj podporuje vzdělávání dospělé populace, zejména v menších obcích či organizacích zřizovaných krajem? Na kterou skupinu se kraj více zaměřuje? Je zvlášť podporováno například technické vzdělávání nebo vzdělávání seniorů?  

 

Stovky škol z celé republiky se šikují, aby čelily ohrožení z demografického vývoje

21.12.2009  Rychnovský deník, Jiří Varhaník   Přes 500 lidí ze školství a krajů se na pražské konferenci shodlo: celoživotní učení bude nutné  Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 středních, převážně odborných škol ze všech krajů, představitelé krajských úřadů a ministerstva školství, se sešlo 8. prosince v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - KRAJE, aby zahájili několikaletou společnou práci. Jejím cílem je koncepčně čelit velkému demografickému poklesu počtu žáků v počátečním vzdělávání a zároveň v budoucnu při dynamických změnách trhu práce plnit jeho konkrétní potřeby v krajích. To se však podle výsledků konference podaří jedině tehdy, pokud bude položen velký důraz na celoživotní vzdělávání českých občanů.  

 

Školy se změní v centra vzdělávání

17.12.2009  Českolipský deník, Radmila Pokorná   Nabídkou studia pro dospělé chtějí čelit poklesu žáků a doplnit kapacitu zařízení.  

 

Pro žáky se zdravotním postižením není volba střední školy jednoduchá

Praha, 18. prosince 2009: Nejvýraznější zdravotní omezení pociťovali při výběru střední školy žáci s tělesným postižením (66 %) a žáci s více vadami (57 %). Významný dopad mělo zdravotní postižení i na vzdělanostní volbu žáků se zrakovým a sluchovým postižením (51 %, resp. 46 %). Tyto a další skutečnosti zjistil Národní ústav odborného vzdělávání v dotazníkovém šetření, jehož výsledky shrnuje publikace Volba střední školy a spokojenost žáků se zdravotním postižením se studiem.  

 

Dobrá zpráva pro Sokolovsko

16.12.2009  Sokolovský deník    Integrovaná střední škola technická a ekonomická v Sokolově patří v současnosti se svou širokou nabídkou oborů k největším středním školám v našem regionu. Díky revitalizaci prostor školy vznikne moderní centrum celoživotního vzdělávání, odpovídající evropské úrovni. „Ještě za mého působení na ISŠTE Sokolov jsme snili o stavbě nové budovy pro tento typ školy. Projekt se začal rozbíhat už v roce 2002 a díky skvělé spolupráci mých kolegů ve škole a podpoře kraje se náš sen stal skutečností,“ uvedl hejtman Josef Novotný, který pracoval jako ředitel ISŠTE Sokolov do listopadu 2008.  

 

Střední školy v kraji otevřou vzdělávací kurzy pro dospělé

14.12.2009    Plzeňský deník   Ráno do práce a večer do školy. Dospělí z celé republiky si budou moci doplnit vzdělání či rozšířit znalosti, a to zejména podle požadavků svéhozaměstnavatele.  

 

Vzdělávání dospělých

13.12.2009    ČT 1   19:00 Události  

 

Stovky škol z celé republiky se šikují, aby čelily ohrožení z demografického vývoje

12.12.2009   Hradecký deník, Jiří Varhaník   Přes 500 lidí ze školství a krajů se na pražské konferenci shodlo: celoživotní učení bude nutné  Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 středních, převážně odborných škol ze všech krajů, představitelé krajských úřadů a ministerstva školství, se sešlo 8. prosince v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - KRAJE, aby zahájili několikaletou společnou práci. Jejím cílem je koncepčně čelit velkému demografickému poklesu počtu žáků v počátečním vzdělávání a zároveň v budoucnu při dynamických změnách trhu práce plnit jeho konkrétní potřeby v krajích. To se však podle výsledků konference podaří jedině tehdy, pokud bude položen velký důraz na celoživotní vzdělávání českých občanů.  

 

Dobrá zpráva

11.12.2009   Českolipský deník    V centra celoživotního vzdělávání a místa, kde se bude pod jednou střechou setkávat více generací, se promění některé střední školy a učiliště na Českolipsku. Jejich ředitelé se rozhodli aktivně čelit velkému demografickému poklesu žáků. Místo studentů usednou za školní lavice dospělí a budou se vzdělávat, aby uspěli na trhu práce. To je cílem projektu UNIV 2 – Kraje ministerstva školství, který klade důraz na celoživotní vzdělávání dospělých obyvatel.  

 

Také školy z Vysočiny zahájily "záchrannou akci"

11.12.2009   Jihlavské listy, Jiří Varhaník   PRAHA, REGION - Také ředitelé 23 škol z Vysočiny se v úterý v Praze účastnili rozsáhlé konference, jejímž cílem je řešit podporou celoživotního vzdělávání na středních školách reálné ohrožení škol. To nastává velkým demografickým poklesem počtu mladých lidí, krizí a dynamickými změnami na trhu práce.  

 

Školám při reformě pomohou konzultační centra

15.12.2009       Moderní vyučování     str. 17      V dubnu letošního roku odstartoval tříletý národní projekt Kurikulum S, jehož hlavním cílem je přímá pomoc středním odborným školám a konzervatořím v jejich reformě.  Projekt nabízí učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům odborných škol informace, metodické rady i možnost konzultací při zavádění školních vzdělávacích programů (ŠVP). Pro tyto účely byla v říjnu zřízena v krajích regionální konzultační centra.  

 

Ekonomická krize ovlivnila možnosti firem financovat vzdělávání dospělých

9.12.2009    ČRo 6    22:10 Studio STOP  

 

Střední školy budou nabízet kurzy pro dospělé, dětí mají málo

8.12.2009  novinky.cz, Věda a školy    Střední školy budou nabízet kurzy pro dospělé, dětí totiž budou mít čím dál méně. Školy, které se takto nepřeorientují, budou mít v budoucnu velké problémy s naplněním kapacity. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ředitel Národního ústavu odborného vzdělávání Miroslav Procházka.  

 

Odborné školy v Pardubickém kraji budou fungovat i po večerech

7.12.2009  ČRo Pardubice  17:00 Události regionu  

 

Nahoru