Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Celoživotní vzdělávání na SPŠ Hranice bylo zahájeno

16.2.2011    Přerovský a hranický deník   Po dlouhé přípravné práci byl dne 1. února na SPŠ Hranicích zahájen vzdělávací program pod názvem Obsluha, seřizování CNC strojů. Tento kurz je realizován v rámci projektu UNIV 2 KRAJ, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání.  

 

JAK SI UČITELÉ MOHOU PŘIVYDĚLAT

9.2.2011  Rodina a škola  Aktuálním tématem po tradičních přednovoročních diskusích o výši učitelských platů je mimo jiné otázka, jestli je možné, aby se pedagogové vlastním způsobem postarali o sebe a své finanční zajištění. Obzvláště v případě, že stát se o ně nepostará. Nebo aspoň ne tak, aby to vyhovovalo představám učitelů zastoupených odborovými svazy. Co dělají učitelé pro to, aby se uživili?  

 

Nevyučeným doplní vzdělání

5.2.2011, Právo - Ostrava – Lidem, kteří mají jen základní vzdělání, nicméně umějí rekonstruovat nábytek a obrábět dřevo, se nabízí nová možnost, jak si doplnit vzdělání a získat osvědčení o svých dovednostech.  

 

Učni lepší maturantů

3.2.2011    Literární noviny    strana 22    Školství     Aleš BLUMA         

 

Reforma závěrečné zkoušky

Ministerstvo školství ve spolupráci s Národním ústavem odborného vzdělávání postupně provádí reformu závěrečné zkoušky, která má zvýšit kvalitu vzdělávání žáků učebních oborů. Od roku 2005 probíhá reforma prostřednictvím projektů podporovaných Evropským sociálním fondem.  

 

Ve vzdělávání dospělých chtějí v obchodní škole pokračovat

24.1.2011, Havlíčkobrodský deník - Žďár nad Sázavou - Základy práva, daňové evidence, obchodní korespondence, informační technologie, osobní komunikace, případně i cizí jazyk. Těmto pěti nebo šesti předmětům se od loňského září do letošního ledna věnovaly zájemkyně, jež se zapsaly do kurzu Obchodně administrativní pracovník.  

 

Dětí ubývá. Školy vzdělávají dospělé

22.1.2011, Hodonínský deník - Pět škol z Hodonínska se zapojilo do projektu, který se zaměřuje na celoživotní vzdělávání dospělých. Ti mají zájem.  

 

Pilotáž projektu ve Veselí

20.1.2011, Hodonínský deník - Zvyšte si zdarma svoji kvalifikaci v rámci pilotáže projektu UNIV 2 KRAJE na SOŠE a SOUVeselí nad Moravou. Střední odborná škola ekonomická a SOU, Veselí nad Moravou, Kollárova 1669 je jednou z více než 30 středních škol v Jihomoravském kraji, které se zapojily do projektu proměny škol v centra celoživotního vzdělávání, známého jako UNIV 2 KRAJE. Jeho cílem je vytvořit mj. s využitím evropské dotace síť středních odborných škol, které se budou vedle tradiční výuky cíleně věnovat i celoživotnímu vzdělávání a zvyšování kvalifikace dospělých.  

 

Stejné zkoušky, jiné osvědčení

Lidové noviny | 18.1.2011 | rubrika: Akademie | strana: 25 | autor: RADKA KVAČKOVÁ  

 

Počet žáků klesá! Startují jednání, která budou mít vliv i na síť středních škol

14.1.2011, Jihlavské listy - Ministr školství Josef Dobeš sdělil začátkem prosince na schůzce vrcholným zástupcům krajů doporučení svého rezortu, aby postupně optimalizovali síť středních škol. To může někde prakticky znamenat např. i jejich slučování či útlum. Povolovat se nemá vznik dalších soukromých škol. Počty středoškoláků klesají, volných míst je přebytek a lepší to nebude ani v příštích letech. Reakcí na trend má být podle pracovního doporučení ministerstva školství mj. optimalizace sítě škol. Také hejtman Vysočiny Jiří Běhounek vyslechl tuto prognózu na samém začátku prosince od ministra školství.  

 

Nezaměstnaní mají nyní lepší šanci na změnu

13.1.2011, Liberecký deník - Střední školy bojují proti úbytku žáků tím, že se zaměřuji na vzdělávání dospělých. Užitek z toho mohou mít i lidé bez práce.  

 

Evropa se vrací k učňovství

Lidové noviny | 11.1.2011 | rubrika: Akademie | strana: 25 | autor: RADKA KVAČKOVÁ  

 

Celorepublikový projekt na hranické průmyslové škole

7.1.2011, Hranický týden - SPŠ Hranice se zapojila do projektu UNIV 2 - KRAJE, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání. Projekt nabízí mj. také vzdělávání a rekvalifikace firmám, organizacím i soukromým osobám.  

 

Jednotná profilová maturita zaručí kvalitu a srovnatelnost

27.12.2010    Food Service    strana 30    Vzdělávání  

 

Rozhovor s Miroslavem Procházkou

ČRo 1 - Radiožurnál | 14.12.2010 | 17:06 | pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Nahoru