Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Následující   ››

Poradna pro školy

15. 6.2010    Lidové noviny   strana 26     Akademie  

 

Školy budou vzdělávat dospělé ve dvou oborech

15.5.2010    Českolipský deník   Českolipsko – Vzdělávací programy pro dospělé, které mají pomoci ke snížení nezaměstnanosti, představily dvě českolipské školy. SOŠ a SOU 28. října v České Lípě otevře obor Složitá obsluha hostů a novoborská sklářská škola bude vzdělávat strojníky sklářských zařízení.  

 

Úřad práce v Rokycanech uspořádal 2. ročník výstavy vzdělávacích příležitostí v regionu pod názvem Celoživotní učení 2010

3.5.2010    personalista.com   Hlavním partnerem při zajištění organizace této, v západních Čechách zcela ojedinělé, akce byl systém evropských služeb zaměstnanosti EURES, roli dalších partnerů přijali EURES-T (česko-bavorské partnerství v otázkách zaměstnanosti), město Rokycany, Okresní hospodářská komora Rokycany, TJ SOKOL Rokycany a Střední škola Rokycany.      

 

Co chybí žákům odborných škol podle OECD

18.5.2010    Lidové noviny    str. 30    Akademie  

 

Zkoušky budou praktičtější

14.5.2010    Plzeňský deník    str. 52    Moje práce     MARTINA ŠRÁMKOVÁ  

 

Učňové budou mít nové zkoušky – podobné státním maturitám

11.5.2010    Hospodářské noviny    str. 20    Téma     Jana Machálková  

 

Krize přivedla na veletrh vzdělávání do Rokycan čtyřnásobek lidí

28.4.2010    novinky.cz  Vzdělávacím agenturám i odborným školám rostou v krizi počty klientů, které jim posílají zejména podniky. Pomohly tomu programy ministerstev práce i školství, které rekvalifikace a celoživotní vzdělávání podporují. Stovkami miliónů korun na ně přispívá EU.  

 

Úřad práce v Rokycanech uspořádal 2. ročník výstavy vzdělávacích příležitostí v regionu pod názvem Celoživotní učení 2010

28.4.2010    personalista.com, Jan Míka    Hlavním partnerem při zajištění organizace této, v západních Čechách zcela ojedinělé, akce byl systém evropských služeb zaměstnanosti EURES,  roli dalších partnerů přijali EURES-T (česko -bavorské partnerství v otázkách zaměstnanosti), město Rokycany, Okresní hospodářská komora Rokycany, TJ SOKOL Rokycany a Střední škola Rokycany.  

 

J.Varhaník: Strojařina už dávno není jen o montérkách...

31.3.2010    Česká škola, J. Varhaník   I velmi úspěšné školy se začínají při očekávaném úbytku počtu žáků rozhlížet po výrazně větším zapojení výuky dospělých. Nový trend tímto směrem zachytila i Střední průmyslová škola Klatovy. A s ní dalších 26 středních odborných škol Plzeňska.  

 

Nezaměstnaní obsadili sokolovnu

28.4.2010    Rokycanský deník, G. KARNÍKOVÁ, M. ŠMEJKALOVÁ    Rokycany – Stovky zejména uchazečů o zaměstnání zaplnily včera sokolovnu v okresním městě. Uskutečnila se zde totiž výstava Celoživotní učení, kterou pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí pořádal Úřad práce v Rokycanech.  

 

Podmínek tendrů se školy bát nemusí, zaznívá z úřadů práce

27.4.2010    Česká škola   Obory, v nichž budou na středních a vyšších odborných školách stavěny programy celoživotního učení pro 1. vlnu projektu UNIV 2 KRAJE, jsou v těchto dnech postupně představovány ve všech třinácti zapojených krajích ČR. Třiadvacet středních odborných škol Vysočiny je např. představilo 1. dubna na jihlavské poradě s řediteli okresních úřadů práce a představiteli kraje  

 

Dospělí se mohou vrátit do lavic

22.4.2010    Mladá fronta DNES,  Petra Procházková   Střední školy a učiliště v kraji se připravují na pokles studentů. Přemění se na centra celoživotního učení a nabídnou studium i dospělým. Zatím však narážejí na nezájem lidí. ZLÍNSKÝ KRAJ Jednačtyřicetiletá Alena z Kroměřížska je vyučená prodavačka. Posledních sedm let prodávala potraviny v jedné malé obci. Majitel krámku ho však zavřel a Alena šla na úřad práce. „Měla jsem aspoň čas si rozmyslet, co budu dělat dál,“ říká žena. Její rozhodnutí bylo rázné a pro Čechy trochu netypické. Nastoupí do školy. Na střední tak půjde zhruba ve stejné době jako její syn.  

 

Střední školy budou vzdělávat i dospělé lidi

23.4.2010  Mladá fronta DNES   LIBERECKÝ KRAJ Jak zlepšit nabídku vzdělání pro dospělé, se budou učit některé střední školy v kraji.              

 

Vzdělávací kurzy učí masérství nebo techniku

20.4.2010    Zlínský deník, VERONIKA VÁGNEROVÁ       Doplnit si vzdělání nebo si rozšířit informace ve svém oboru. To vše bude možné zdarma díky vlně programů celoživotního vzdělávání ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s názvem UNIV 2 KRAJE, který organizuje Národní ústav odborného vzdělávání (NÚOV) Praha. Cílem projektu je postupná přeměna škol na centra celoživotního vzdělávání. Ta poté budou nabízet ekonomicky aktivní veřejnosti kurzy, díky jejichž absolvování mohou zájemci získat na trhu práce konkurenční výhodu. Ve Zlínském kraji se do tohoto projektu zapojilo pětadvacet středních škol. Kurzy se naostro rozjedou v roce 2012 a 2013.  

 

Výstava láká na rekvalifikace, školení a jazykové kurzy a další služby

19.4.2010  businessinfo.cz   V úterý 27. dubna 2010 se v Rokycanech uskuteční už druhý ročník výstavy vzdělávacích příležitostí s názvem Celoživotní učení 2010. Hlavním cílem akce, kterou ve spolupráci se systémem EURES pořádá Úřad práce v Rokycanech, je podpora celoživotního vzdělávání dospělé populace.  

 
‹‹   Předchozí   9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Následující   ››

Nahoru