Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Také školy z Vysočiny zahájily "záchrannou akci"

11.12.2009   Jihlavské listy, Jiří Varhaník   PRAHA, REGION - Také ředitelé 23 škol z Vysočiny se v úterý v Praze účastnili rozsáhlé konference, jejímž cílem je řešit podporou celoživotního vzdělávání na středních školách reálné ohrožení škol. To nastává velkým demografickým poklesem počtu mladých lidí, krizí a dynamickými změnami na trhu práce.  

Konference se konala právě v den, kdy byla oznámena aktuální statistická data: podle nich nezaměstnanost v ČR přesáhla půl milionu lidí a meziročně stoupla o 188 tisíc lidí na 8,6 procenta.

Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 odborných škol z celé ČR, představitelé krajů a ministerstva školství, se sešlo v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - Kraje, aby zahájili více než tříletou společnou práci. Jejím cílem je reagovat na potřeby trhu práce v krajích systémovou proměnou škol v centra celoživotního učení a změnit myšlení lidí v ČR směrem ke zvyšování kvalifikace.

            Z Jihlavy se do projektu přeměny škol UNIV 2 - Kraje zapojí šestice škol. Reportáž z konference přineseme v lednové školské příloze JL.

Nahoru