Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Střední školy v kraji otevřou vzdělávací kurzy pro dospělé

14.12.2009    Plzeňský deník   Ráno do práce a večer do školy. Dospělí z celé republiky si budou moci doplnit vzdělání či rozšířit znalosti, a to zejména podle požadavků svéhozaměstnavatele.  

Ministerstvo školství ve spolupráci s Národním ústavem odborného vzdělávání Praha oslovilo s projektem UNIV 2 - KRAJE zaměřeným na celoživotní vzdělávání školyvevšechkrajích. V Plzeňském kraji se zapojí celkem 26 škol, každá z nich musí nyní vytvořit tři programy dalšího vzdělávání. Jedenbymělaběhempříštích tří a půl let vyzkoušet i v praxi a na základě získaných zkušeností upravit. Zaměření kurzů bude upraveno buď podle požadavků konkrétních společností, nebo může jít o obor, který se v regionu neotevírá, ale zaměstnavatelé o něj jeví zájem. „Kdyby si firma u nás takový kurz objednala, jsme schopni jejich požadavky zpracovat a zaměstnance vyškolit napříkladvoblasti počítačové gramotnosti nebo v logistice,“ slibuje Lenka Holubová, zástupkyně ředitelky ze Střední školy informatiky a finančních služeb v Plzni. Holubová se však obává nedostatku zájmu ze strany zaměstnavatelů. „V oblasti celoživotního vzdělávání je velká konkurence, existují specializované firmy. My nemáme takové finanční možnosti na propagaci, takže uvidíme, jak se situace vyvine,“ dodává Holubová. Na otevření pilotního programu bude podle ní třebaminimálnědesetlidí.

Projekt UNIV 2 - KRAJE bude během 42 měsíců stát přibližně 300 milionů korun, 85 % je hrazeno z prostředků EU, zbytek jde ze státního rozpočtu. Většina peněz je určena na prohlubování odborných kompetencí pedagogů, tedy těch, kteří se stanou lektory vzdělávacíchkurzů.

Nahoru