Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   10 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Ministerstvo životního prostředí bude učit, co je to biomasa

14.7.2009     novinky.cz     Ministerstvo životního prostředí společně s dalšími institucemi zajišťuje podporu vzdělávání k úsporám energie a k využívání obnovitelných zdrojů.  

 

Hluboká bude školit Vietnamce

10.7.2009     Mladá fronta DNES     str. 2     Jižní Čechy Hluboká nad Vltavou - Vietnamští žáci se budou připravovat na elektrotechnické a strojírenské profese podle osnov jihočeské školy.  

 

Roli pokusných králíků hradečtí studenti zvládli

10.7.2009     Hradecký deník     str. 3    Hradec Králové/ Jako první a jediní v celé republice skládali letos jednotné závěrečné zkoušky studenti oboru montér suchých staveb na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti ve Vocelově ulici.  

 

Europass pomáhá zájemcům o práci a studium v zahraničí už pět let

8.7.2010    novinky.cz       Kariéra     A.Nová          

 

Na 70 tisíc studentů dostalo letos Europass

1.7.2009     Právo     str. 5     Zpravodajství Pro vysvědčení si letos šlo 816 tisíc dětí ze základních škol a téměř 128 tisíc středoškoláků a učňů. Někteří z žáků obdrželi místo známek slovní hodnocení.  

 

V Česku se mají nejlépe učni, přesto je jich málo

30.6.2009  denik.cz Praha - Budoucí dělníky a řemeslníky si i v krizi podniky hýčkají, navíc už třetí rok skládají praktickou závěrečnou zkoušku.    

 

Slavnostní vyřazení budoucích cukrářů, opravářů, kuchařů i číšníků v Albrechticích

29.6.2009     Bruntálský a krnovský deník     str. 2     Zpravodajství     FIDEL KUBA     Absolventům, kteří právě vykonali závěrečnou zkoušku v nové podobě a zvládli ji úspěšně, byly předány výuční listy. Při slavnostním vyřazení obdrželi také certifikáty o absolvování nové závěrečné zkoušky. Region| Severní Morava      

 

Učňovské školství a stavební obory

24.6.2009     asb-portal.cz     J.Vojtěch, P.Skácelová     V posledních letech, kdy hospodářství České republiky prosperovalo, narůstaly obavy zaměstnavatelů z možného výrazného poklesu počtu žáků, kteří by se chtěli vyučit.  

 

Sedmdesát tisíc studentů dostane k vysvědčení Europass pro práci v cizině

18.6.2009     novinky.cz     K maturitnímu vysvědčení nebo výučnímu listu dostane letos 70 000 studentů i takzvaný Europass, který jim pomůže při hledání práce v cizině.  

 

Budování finanční gramotnosti v základních a středních školách v ČR

10.6.2009     rvp.cz     Základní vzdělávání     Viola Horská     Finanční vzdělávání se v současné době stává jednou z důležitých priorit českého vzdělávacího systému. O významu budování finanční gramotnosti svědčí pozornost, která je dané problematice věnována v zemích OECD a EU (zejména v Austrálii, USA, Velké Británii, Irské republice, Kanadě, Holandsku, ale i v Maďarsku, Estonsku či Singapuru).  

 

Potřebujete pomoc při vlastním hodnocení školy?

Středa, 24. červen 2009 · Učitelské listy   Potom právě pro vás je připravena nabídka účasti v národním projektu Cesta ke kvalitě, který realizují za přispění ESF Národní ústav odborného vzdělávání (NÚOV) a Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Tuto pomoc mohou využít mateřské školy speciální, základní školy, základní umělecké školy, všechny střední školy i konzervatoře.  

 

Střední školy čekají velké změny

10.6.2009 Rodina a škola, str. 24 Od školního roku 2009/2010 budou střední školy přecházet na výuku podle svých vlastních osnov ušitých na míru. Absolventi maturitních oborů budou skládat státní maturity a pro učně se chystají nové závěrečné zkoušky. Zároveň se přitvrdí konkurence mezi školami, protože počet absolventů základních škol výrazně klesá.  

 

Ředitel: Učni nemají s jednotnou zkouškou problém, maturanti ano

Praha 3. června (ČTK) - Na rozdíl od státních maturit, jejichž přípravu provázejí už několik let protesty, nemají učiliště s jednotnými zkouškami problém.  

 

Středoškoláci, mistři byznysu

  18.5.2009     Mladá fronta DNES     str. 3     VLADIMÍR ZEDNÍK      PRODÁVAJÍ AUTA, ŠATY I ŠPERKY Jak se zakládá a řídí velká firma? To na vlastní kůži zkouší studenti Střední odborné školy logistické v Dalovicích. Veškeré podnikání se děje podle platných zákonů - ovšem bez peněz    

 

Firmy jsou vymyšlené, praxe ne

10.4.2009     Olomoucký deník     str. 24     MARTINA ŠRÁMKOVÁ      Ve fiktivních firmách se žáci středních škol učí, co je čeká, až opustí školní lavice.   Kamarádi ze třídy musí mezi sebou „šéfa“ nejen zvolit, ale potom také uznávat jeho autoritu.  

 
‹‹   Předchozí   10 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Nahoru