Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   10 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Ředitelé 325 škol budou diskutovat o dalším vzdělávání

4.12.2009  Česká škola    Ředitelé 325 škol z třinácti krajů ČR, představitelé ministerstva školství a školských odborů krajů se sejdou 8. prosince 2009 v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 Kraje.  

 

Centrum pomůže středním školám a učilištím na Nymbursku

2.12.2009    Nymburský deník    str. 3    Nymbursko  (čej)  

 

Dospělí si doplní vzdělání

26.11.2009 Jindřichohradecký deník  Do nového projektu celoživotního vzdělávání je na Jindřichohradecku zapojeno pět středních škol. Jindřichohradecko - Národní ústav odborného vzdělávání v Praze rozjíždí nový projekt celoživotního vzdělávání. Do něj je zapojeno pět středních škol z Jindřichohradecka. Jedná se o vzdělávání dospělých se zaměřením na formální uznání těch znalostí, které uchazeči sami nabyli během života, a to i mimo školu.  

 

ČÍSLO DNE

26.11.2009  Liberecký deník   14 Tolik středních a vyšších odborných škol z 9 měst Libereckého kraje se zapojuje do projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 -Kraje. Školy budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Projekt má přinést uznání těch znalostí, které uchazeči o zvýšení kvalifikace nabyli sami během života, a to mimo školu.  

 

Do školních lavic usednou dospělí

26.11.2009,  Mladá fronta DNES - Východní Morava, MICHAL VERNER   Školy budou nabízet doplňkové kurzy či rekvalifikace Zlínský kraj - Ubývající počet studentů už školy vyřešily. Do lavic usednou kromě dětí také dospělí.            

 

Nesmrtelný Hujer

26.11.2009 Mladá fronta DNES Východní Morava, Jaroslav Chudara     Národní ústav odborného školství přichází v čase, kdy střední školy bojují o každého studenta, s projektem center celoživotního učení. Ubývající žáky tak v lavicích nahradí dospělí.  

 

ČÍSLO DNE 23

25.11.2009  Chrudimský deník   Třiadvacet středních a vyšších odborných škol z Pardubického kraje se zapojuje do projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 – Kraje. Ve všech krajích se centry celoživotního vzdělávání stane 325 škol. Ty budou vedle své tradiční výuky nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Projekt má přinést uznání těch dovedností a znalostí, které uchazeči o zvýšení kvalifikace nabyli sami během života, a to mimo školu.  

 

Dobrá zpráva

24.11.2009  Českobudějovický deník   Celkem 25 jihočeských škol se zapojí do projektu, v němž si dospělí mohou dodělat maturitu či výuční list, aniž by museli do školy chodit. Týká se všech, kteří během svého pracovního života získali vědomosti a odborné dovednosti. Školy také nabízejí kurzy, po jejichž absolvování získají účastníci osvědčení o dílčí kvalifikaci.  

 

Mohou k maturitě, do lavic ale nemusí

24.11.2009  Českobudějovický deník,  Andrea Zahradníková    Do nového projektu se zapojí 25 jihočeských škol. Je určen pro ty, kteří pracují v oboru, aniž by se v něm vyučili.    

 

Vzdělání je důležité

24.11.2009  Českolipský deník   Česká Lípa - Střední školy z České Lípy a Nového Boru se zapojily do projektu celoživotního vzdělávání ministerstva školství UNIV 2. Budou tak vedle své tradiční výuky nabízet také různé formy vzdělávání dospělých. Do doby, než budou schváleny první sady kvalifikačních standardů na úrovni maturity, je projekt zatím řešen na úrovni učňovských oborů. Podle ministerstva školství bude vzhledem k rychlému rozvoji technologií celoživotní vzdělávání do budoucna nezbytné. Kvalifikovaných zaměstnanců je už nyní v řadě oborů nedostatek.  

 

Školy z Karlovarského kraje podpoří projekt celoživotního

24.11.2009  Karlovarský deník    Karlovarský kraj – Dvanáct středních a vyšších odborných škol z Karlovarského kraje se zapojilo do projektu UNIV – 2 – Kraje. Jedná se o celostátní projekt celoživotního vzdělávání, ke kterému se přihlásily školy v Dalovicích, K. Varech, Nejdku, Sokolově, Mariánských Lázních, Ostrově, Chebu a Lokti.  

 

Školy dají vzdělání také dospělým

24.11.2009  Mladá fronta DNES, Jižní Čechy  Také pětadvacet středních a vyšších odborných škol z Jihočeského kraje se zapojuje do nového projektu celoživotního vzdělávání, do něhož se celkem přihlásilo 325 škol v Česku. Všechny se díky projektu s názvem Univ 2 - Kraje stanou vzájemně provázanými centry celoživotního vzdělávání a vedle své tradiční výuky budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Z jižních Čech se zapojují školy z Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou, Lišova, Velešína, Českých Velenic, Dačic, Jindřichova Hradce, Třeboně, Milevska, Písku, Prachatic, Vimperka, Strakonic, Volyně, Sezimova Ústí a Tábora.  

 

Školy se zapojují do projektu

24.11. 2009 Tachovský deník    Tachovsko – Šestadvacet středních a vyšších odborných škol z Plzeňského kraje, mezi nimi také školy z Tachovska, se nově zapojuje do projektu UNIV 2 – Kraje. Ředitelé zapojených škol se poprvé sejdou začátkem prosince na úvodní konferenci v Praze. Do projektu celoživotního vzdělávání se ve všech krajích zapojuje na 325 škol. Ty se stanou vzájemně provázanými centry celoživotního vzdělávání a vedle tradiční výuky budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Na Tachovsku se do projektu zapojují střední školy z Boru, Stříbra i z Tachova, v kraji pak ještě školy z Horšovského Týna, Staňkova, Domažlic, Sušice, Klatov, Spáleného Poříčí, Oselce, Stodu, Plzně, Plas, z Horní Břízy, Rokycan.  

 

Ubývající žáky nahradí dospělí

23.11. 2009 Mladá fronta DNES, Střední Morava  Školy mají nový recept: místo mladých budou učit dospělé.        

 

Dobrá zpráva pro Písečáky

23.11. 2009 Písecký deník    Písek – Pětadvacet středních škol z jižních Čech včetně škol píseckých se zapojuje do nového projektu celoživotního vzdělávání nazvaného UNIV 2 – KRAJE, který byl oficiálně zahájen v srpnu. Školy tak vedle své tradiční výuky budou nabízet i různé formy vzdělávání dospělých.       

 
‹‹   Předchozí   10 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Nahoru