Na veletrhu fiktivních firem se studenti proměnili do role jednatelů
22.10.2009 Pelhřimovský deník Studenti Obchodní akademie v Pelhřimově včera v budově školy představili, takzvaně naoko, své nově vzniklé firmy. Na již jedenáctém školním veletrhu fiktivních firem studenti svým mladším kolegům ukázali, jak vůbec chod takové firmy vypadá a především tím měli získat praxi, které se studentům nedostává.
Konzultační centra pomohou školám se vzdělávacími programy
21.10.2009 novinky.cz Jedenáct regionálních konzultačních center, která vznikla v rámci projektu Kurikulum S při vybraných školách a dalších vzdělávacích institucích, zahájilo svou činnost tento měsíc. Ještě než skončí rok 2009, začnou fungovat také konzultační centra ve zbývajících třech krajích.
Odstartoval seriál konferencí projektu Cesta ke kvalitě
14.10.2009 novinky.cz Petr Kotek Seriál krajských konferencí o vlastním hodnocení škol odstartoval dnes v Olomouci. Další akce, při nichž si budou vyměňovat zkušenosti učitelé , zřizovatelé škol a zástupci České školní inspekce, jsou naplánovány až do 3. prosince. Podrobnosti o nich budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách Národního ústavu odborného vzdělávání ( NUOV ).
Studentům mixují předměty
7.10.2009 Mladá fronta DNES str. 2 MARTIN ŠVEC Střední školy mohou nově učit podle vlastních osnov. Mění je tak, aby více odpovídaly požadavkům praxe
Kdo najde práci nejsnáze
7.10.2009 Mladá fronta DNES str. 1 Ekonomická krize by neměla ovlivnit poptávku po lékařích, zdravotnících, stavbařích nebo učitelích a sociálních pracovnících
Firmy shánějí řemeslníky i v krizi
12.9.2009 Plzeňský deník PAVEL CECH Krize nekrize, šikovného zaměstnance, abys pohledal. Podobnou věc si zřejmě myslí podstatná část českých zaměstnavatelů.
Státní maturity budou studenti středních škol skládat pravděpodobně až v roce 2011
11.9.2009 ČRo 6 Co dalšího poplyne ze snížení peněz pro školství ? Uvádí Jana Kašparová z Národního ústavu odborného vzdělávání , která metodicky vedla tvorbu rámcových vzdělávacích programů .
Na školách opouštějí osnovy
31.8.2009 Metro ALENA HECHTOVÁ Učitelé sami rozhodují, co budou učit, vznikly i nové předměty
Studenti se vyhnou biflování
27.8.2009 Mladá fronta DNES ROMAN HELCL Na polovině středních škol v kraji se mění osnovy, studenti se budou učit informace využívat v praxi
Revoluce na středních školách
25.8.2009 Právo str. 1 Marek Přibil Převrat ve výuce čeká od letošního září na studenty prvních ročníků středních škol. Setkají se se zcela novými předměty a odlišným stylem výuky.
Práci nenajdou absolventi ekonomie, lékaři se bát nemusí
20.8.2009 ceskenoviny.cz Z domova ČTK Praha - S hledáním práce budou mít největší problémy čerství absolventi ekonomických oborů, strojírenství a gastronomie. Ekonomická krize by naopak neměla ovlivnit poptávku po mladých zdravotnících, stavařích nebo učitelích .
Krize ubrala místa lidem po škole
17.8.2009 Hospodářské noviny str. 28 Hana Kejhová V září přijdou na trh práce noví absolventi. Zatím se v případě jejich nezaměstnanosti velké drama nekonalo. O její míře však rozhodnou zářijová čísla a radostná nebudou. „Minulí absolventi přišli na trh práce loni v srpnu a září, kdy situace ještě nebyla nijak zvlášť vyhrocená. Krize začínala, takže se většinou ještě uplatnili,“ vysvětluje Jiří Vojtěch z Národního ústavu odborného vzdělávání v Praze (NÚOV).
Odbornice: Absolventi by měli jít dál studovat, práce je málo
Praha 21. července (ČTK) - Mladí lidé, kteří letos dodělali střední školu nebo učiliště, by měli jít raději dál studovat třeba na nástavbu nebo vysokou školu.
Češi by se měli vzdělávat, přibude kurzů pro dospělé
Praha 17. července (ČTK) - Dospělí by se měli v České republice víc vzdělávat , zatím to totiž po ukončení školy dělá jen šest procent z nich.
Chcete být vzdělaní? Zajděte si na PIVO
17.7.2009 Metro str. 3 Domov Vzdělávání po celý život pro co největší počet lidí. To si dal za úkol Národní ústav odborného vzdělávání i ministerstvo školství . Obě instituce usilovně pracují na projektech, které by mohly být schváleny už příští rok.