Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   10 16 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Na veletrhu fiktivních firem se studenti proměnili do role jednatelů

22.10.2009    Pelhřimovský deník    Studenti Obchodní akademie v Pelhřimově včera v budově školy představili, takzvaně naoko, své nově vzniklé firmy. Na již jedenáctém školním veletrhu fiktivních firem studenti svým mladším kolegům ukázali, jak vůbec chod takové firmy vypadá a především tím měli získat praxi, které se studentům nedostává.  

 

Konzultační centra pomohou školám se vzdělávacími programy

21.10.2009    novinky.cz     Jedenáct regionálních konzultačních center, která vznikla v rámci projektu Kurikulum S při vybraných školách a dalších vzdělávacích institucích, zahájilo svou činnost tento měsíc. Ještě než skončí rok 2009, začnou fungovat také konzultační centra ve zbývajících třech krajích.  

 

Odstartoval seriál konferencí projektu Cesta ke kvalitě

14.10.2009   novinky.cz   Petr Kotek   Seriál krajských konferencí o vlastním hodnocení škol odstartoval dnes v Olomouci. Další akce, při nichž si budou vyměňovat zkušenosti učitelé , zřizovatelé škol a zástupci České školní inspekce, jsou naplánovány až do 3. prosince. Podrobnosti o nich budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách Národního ústavu odborného vzdělávání ( NUOV ).  

 

Studentům mixují předměty

7.10.2009 Mladá fronta DNES str. 2 MARTIN ŠVEC    Střední školy mohou nově učit podle vlastních osnov. Mění je tak, aby více odpovídaly požadavkům praxe  

 

Kdo najde práci nejsnáze

7.10.2009 Mladá fronta DNES str. 1 Ekonomická krize by neměla ovlivnit poptávku po lékařích, zdravotnících, stavbařích nebo učitelích a sociálních pracovnících  

 

Firmy shánějí řemeslníky i v krizi

12.9.2009 Plzeňský deník   PAVEL CECH Krize nekrize, šikovného zaměstnance, abys pohledal. Podobnou věc si zřejmě myslí podstatná část českých zaměstnavatelů.    

 

Státní maturity budou studenti středních škol skládat pravděpodobně až v roce 2011

11.9.2009 ČRo 6 Co dalšího poplyne ze snížení peněz pro školství ? Uvádí Jana Kašparová z Národního ústavu odborného vzdělávání , která metodicky vedla tvorbu rámcových vzdělávacích programů .  

 

Na školách opouštějí osnovy

31.8.2009 Metro ALENA HECHTOVÁ Učitelé sami rozhodují, co budou učit, vznikly i nové předměty  

 

Studenti se vyhnou biflování

27.8.2009     Mladá fronta DNES   ROMAN HELCL Na polovině středních škol v kraji se mění osnovy, studenti se budou učit informace využívat v praxi  

 

Revoluce na středních školách

25.8.2009 Právo str. 1    Marek Přibil  Převrat ve výuce čeká od letošního září na studenty prvních ročníků středních škol. Setkají se se zcela novými předměty a odlišným stylem výuky.  

 

Práci nenajdou absolventi ekonomie, lékaři se bát nemusí

20.8.2009     ceskenoviny.cz     Z domova     ČTK Praha - S hledáním práce budou mít největší problémy čerství absolventi ekonomických oborů, strojírenství a gastronomie. Ekonomická krize by naopak neměla ovlivnit poptávku po mladých zdravotnících, stavařích nebo učitelích .  

 

Krize ubrala místa lidem po škole

17.8.2009     Hospodářské noviny     str. 28     Hana Kejhová     V září přijdou na trh práce noví absolventi. Zatím se v případě jejich nezaměstnanosti velké drama nekonalo. O její míře však rozhodnou zářijová čísla a radostná nebudou. „Minulí absolventi přišli na trh práce loni v srpnu a září, kdy situace ještě nebyla nijak zvlášť vyhrocená. Krize začínala, takže se většinou ještě uplatnili,“ vysvětluje Jiří Vojtěch z Národního ústavu odborného vzdělávání v Praze (NÚOV).  

 

Odbornice: Absolventi by měli jít dál studovat, práce je málo

Praha 21. července (ČTK) - Mladí lidé, kteří letos dodělali střední školu nebo učiliště, by měli jít raději dál studovat třeba na nástavbu nebo vysokou školu.  

 

Češi by se měli vzdělávat, přibude kurzů pro dospělé

  Praha 17. července (ČTK) - Dospělí by se měli v České republice víc vzdělávat , zatím to totiž po ukončení školy dělá jen šest procent z nich.  

 

Chcete být vzdělaní? Zajděte si na PIVO

17.7.2009     Metro     str. 3     Domov      Vzdělávání po celý život pro co největší počet lidí. To si dal za úkol Národní ústav odborného vzdělávání i ministerstvo školství . Obě instituce usilovně pracují na projektech, které by mohly být schváleny už příští rok.  

 
‹‹   Předchozí   10 16 17 18 19 20 21 22 23   Následující   ››

Nahoru