Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Centrum celoživotního vzdělávání v Moravské Třebové

4.3.2010    ČRo Pardubice     

Petra MAREŠOVÁ, moderátorka

--------------------

Integrovaná střední škola v Moravské Třebové bude jednou z těch, kterou v Pardubickém kraji vytvářejí společné centrum sítě pro celoživotní učení. Sítí bude v republice celkem 11. S čím přispěje právě moravskotřebovská škola, to už zjišťovala redaktorka Věra Pavlasová.

 

Věra PAVLASOVÁ, redaktorka

--------------------

Důvodem zřízení center pro celoživotní vzdělávání není jen zajistit rozšiřování vědomostí lidem i ve středním, případně starším věku, ale i využít pedagogické kapacity na školách. Moravskotřebovská integrovaná škola nabídne tři okruhy vzdělávání. Vysvětluje zástupce ředitele Libor Čáp.

 

Libor ČÁP, zástupce ředitele

--------------------

Naše škola má vytipované tři oblasti. Oblast stavebnictví, gastronomie a sociální péče. V přípravné fázi budeme oslovovat zaměstnavatele a hledat vzájemnou shodu na tom, jaký má být obsah těchto vzdělávacích programů.

 

Věra PAVLASOVÁ, redaktorka

--------------------

Nabídka odpovídá přibližně oborům, ve kterých škola vzdělává středoškoláky a učně.

 

Libor ČÁP, zástupce ředitele

--------------------

V rámci toho projektu budou vždy jeden program zkoušen pilotně a financován v rámci toho projektu, čili z peněz Evropské unie a další programy potom už budou na komerční bázi, takže samozřejmě potom ten zájemce si musí připravit peníze na absolvování daného kurzu.

Nahoru