Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Výstava láká na rekvalifikace, školení a jazykové kurzy a další služby

19.4.2010  businessinfo.cz   V úterý 27. dubna 2010 se v Rokycanech uskuteční už druhý ročník výstavy vzdělávacích příležitostí s názvem Celoživotní učení 2010. Hlavním cílem akce, kterou ve spolupráci se systémem EURES pořádá Úřad práce v Rokycanech, je podpora celoživotního vzdělávání dospělé populace.  

Záštitu nad organizací výstavy převzal ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka a přislíbil i svoji účast na slavnostním zahájení. Expozice by se mimo jiné měla stát základnou pro další rozvoj projektu „Vzdělávejte se!".

 

Na výstavě se představí společnosti, které se zabývají rekvalifikacemi, školeními, jazykovými kurzy nebo například poskytováním poradenských a sociálních služeb. Výstava má přilákat nejen zájemce o zaměstnání, ale i širší veřejnost a zaměstnavatele. Pro ty je dobrou příležitostí, jak navázat kontakty se vzdělávacími středisky, se kterými mohou spolupracovat na vlastních školících aktivitách. Mezi ně patří i aktivity dotované Ministerstvem práce a sociálních věcí a Evropským sociálním fondem, jako jsou „Školení je šance" a „Vzdělávejte se!", které pomáhají zaměstnavatelům zmírňovat dopady světové hospodářské krize.

 

Na minulém ročníku výstavy „Celoživotní učení 2009" se představilo téměř 20 vystavovatelů. Návštěvníkům nabídli různé možnosti zvyšování kvalifikace a dovedností na trhu práce. Nejčastěji se týkaly práce na počítači, ekonomiky, personalistiky, strojírenství, zdravotnictví, jazykové výuky a praktických kurzů jako svařování či řízení vysokozdvižného vozíku.

 

Podle organizátorů by se druhého ročníku mohlo zúčastnit více vystavovatelů a akce by měla nabídnout obsáhlejší vzdělávací i doprovodné služby. Mimo jiné se uskuteční prezentace projektů Finanční gramotnost, UNIV 2 KRAJE (zapojení středních odborných škol do poskytování dalšího vzdělávání) a Evropských služeb zaměstnanosti (EURES).

 

Výstava se v úterý 27. dubna 2010 bude konat od 10:00 do 16:00 v Sokolovně Rokycany. Návštěvníci i vystavovatelé se jí mohou zúčastnit zdarma.

Nahoru