Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Nezaměstnaní obsadili sokolovnu

28.4.2010    Rokycanský deník, G. KARNÍKOVÁ, M. ŠMEJKALOVÁ    Rokycany – Stovky zejména uchazečů o zaměstnání zaplnily včera sokolovnu v okresním městě. Uskutečnila se zde totiž výstava Celoživotní učení, kterou pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí pořádal Úřad práce v Rokycanech.  

Minulého ročníku se zúčastnilo téměř dvacet vystavujících subjektů, letos jich dorazilo pětatřicet, a to nejen z Rokycanska. „Nejvíce jsou zde zastoupeny nabídky zvyšování kvalifikace a dovedností na trhu práce. Účastníci také třeba mohli zhlédnout prezentaci projektů UNIV 2 KRAJE i expozici centra Techmania Plzeň,“ popsal včera manažer výstavy Kamil Aubrecht. Věří, že akce byla velkým přínosem nejen pro nezaměstnané. „Lidé dostali možnost vidět vše na jednom místě a mohli si tak lépe ujasnit, o co by konkrétně měli zájem,“ je přesvědčený.

            Rokycanská jazyková škola se zúčastnila akce už podruhé. „Návštěvníky nejčastěji zajímala nabídka kurzů na příští školní rok, a zda jsou hrazené úřadem práce, což nejsou,“ uvedl Michal Ivasienko, viceprezident asociace jazykových škol a agentur ČR. Kladně hodnotil účast. „Oproti loňsku je mnohem větší, je to tu rušnější,“ dodal.

            Nově se na akci představila třeba i vzdělávací a personální agentura ACZ. „Nabízíme ženám, které jsou více než půl roku bez zaměstnání, počítačové a motivační kurzy, také nejrůznější rekvalifikace jako například administrativní pracovník. Všechny kurzy jsou hrazeny z evropských fondů, tedy jsou pro účastnice zdarma,“ sdělila za agenturu Olga Karousová.

            Dva stánky, které také přilákaly pozornost hostů, měli se svými vedoucími na starost žáci Střední školy Rokycany, Jeřabinová ulice. „Staráme se tu stejně jako v loňském roce o pohoštění. Nabízíme kávu, čaj, sladké rohlíčky a mimo to i fantazijní míchané nápoje, s nimiž zítra vyrazíme na plzeňskou soutěž Škrvňanský šejk,“ podotkla Ivana Vašáková, učitelka odborného výcviku.

            Že není snadné sehnat v regionu práci, byla přesvědčená nejedna z návštěvnic. „Je to těžké. Jsem po mateřské dovolené a jsem nezaměstnaná už více než půl roku. Požadavky nemám téměř žádné, hlavně potřebuji uživit své děti,“ svěřila se mladá žena, která se nepřála zveřejnit své jméno. Doufala, že výstava jí otevře nějaké nové možnosti, jak najít co nejdříve uplatnění.

Nahoru