Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Čtyřicátnice: Dřív mě škola moc nebrala, teď si ji užívám

4.9.2010, Mladá fronta DNES, s. 1, Kraj Moravskoslezský KRNOV S výučním listem textilního chemika nemá čtyřicetiletá Lenka Jelínková z Krnova příliš šancí najít zaměstnání. Když jí odrostly dcery, rozhodla se získat maturitu v oboru podnikání.  

„V mládí mě škola moc nebrala, nechtělo se mi učit. Teď je to něco úplně jiného. Ve škole, kterou studuji dálkově, je fajn: sranda s učiteli i spolužáky ve věku od 22 do 52 let. Moc si to užívám...“ líčí žena, která stejně jako její starší dcera navštěvuje třetím rokem Střední školu zemědělství a služeb ve Městě Albrechticích.

„Já budu maturovat letos, dcera příští rok,“ říká nadšená studentka, která musela kvůli zotavení po operaci páteře na rok přerušit svoji živnost. Ještě loni provozovala second hand. Jestli se ke stejné činnosti vrátí, tím si zatím není jistá. Každopádně by kromě maturity ráda získala i podrobnější znalosti účetnictví, proto má zájem o kurz, který škola nabízí. „Nevím, jestli se platí, nebo ne, ale vzhledem k mé současné situaci bych si mohla dovolit zaplatit maximálně stokoruny, určitě ne tisíce,“ přemítá.

V uplynulých dvou letech pořádala škola pro zájemce z řad svých studentů kurz účetnictví v podnikání za 1 500 až 2 000 korun - podle počtu odučených víkendů. S trochou štěstí bude moci Lenka Jelínková absolvovat stejný kurz v letošním školním roce zdarma - přesněji za peníze Evropské unie.

Škola se totiž zapojila do projektu organizovaného Národním ústavem odborného vzdělávání pod názvem UNIV 2 KRAJE, který poskytne peníze Evropské unie na vzdělávání dospělých. Ale zájemci si musí pospíšit, částka není velká.

 

Nahoru