Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

V Plasích začnou vzdělávat dospěláky

1.9.2010, Plzeňský deník - Plzeň-jih, sever, Plasy - Centrum celoživotního vzdělávání (CCV) pro dospělé v Plasích brzy zahájí svoje první kurzy. Střední odborná škola Plasy, která se přihlásila do projektu UNIV2KRAJE Plzeňského kraje, začne dospělé z Plas i širokého okolí vzdělávat v polovině září.  

Z kurzů, které CCV na plaské střední škole vypsalo, byl podle očekávání největší zájem o kurz počítačů. Ve třech termínech se jej zúčastní přes čtyřicet uchazečů. Budou se zdokonalovat v ovládání programů, které je dobré znát v profesním i osobním životě, aby se počítač stal přítelem a pomocníkem a nebyl jen těžko pochopitelnou zbytečností,“ uvedl plaský učitel Pavel Bulín.

Centrum podle něho plánuje i otevření kurzů němčiny a anglického jazyka pro začátečníky, pokud se během září přihlásí několik dalších zájemců, aby je bylo možné zahájit. „Počítáme i s kurzy matematiky pro středoškoláky a vysokoškoláky. Přestože kurzy psaní na stroji a podnikatelského minima, které budou veřejnosti znovu nabídnuty v dalších termínech, zatím naplněny nejsou, domníváme se, že se jedná o velice úspěšný start CCV v regionu, kde vzdělávání dospělých nemá ještě svou tradici,“ pokračoval Bulín.

„Aktivita centra může být velice zajímavá pro mnoho obyvatel z oblasti. V cenově dostupných kurzech, z nichž některé jsou rekvalifikační a všechny ostatní budou zakončeny dokladem o absolvování, si mohou doplnit dovednosti a díky nim pak být úspěšnější třeba na trhu práce. Podrobnější informace o kurzech a o činnosti CCV v Plasích lze získat na webových stránkách školy,“ dodal plaský učitel.

 

CCV Plasy j Centrum celoživotního vzdělávání zahájí sérii kurzů určených dospělým v polovině září. j Zájemci se díky němu budou moci procvičit v zacházení s počítačem nebo si zdokonalit jazykové znalosti. j Připraveny jsou i kurzy psaní na stroji a podnikatelského minima. Naplněny však zatím nejsou.

Nahoru