Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

První pilotní kurz zdarma. Doprava dříví hydraulickou rukou

8.10.2010, Hodonínský deník, Bzenec–Přívoz – Střední škola lesnická a rybářská Bzenec – Přívoz se vedle pětatřiceti středních škol Jihomoravského kraje zapojila do projektu UNIV2, navazující na program UNIV1, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení. Tento program dalšího vzdělávání je hrazen z fondu Evropské unie.  

Na základě pilotního projektu s oficiálním názvem Doprava dříví bude na naší škole od 4. října 2010 probíhat první kurz zdarma o počtu 10 zájemců, kde se uchazeči v rozsahu sta hodin naučí zacházet s hydraulickým jeřábem. Podmínkou pro přijetí do kurzu je věk (od osmnácti do šedesáti let), zdravotní způsobilost a základní vzdělání. Výuka je rozdělena na část teoretickou, probíhající v učebně, a část praktickou, která je uskutečněna na trenažéru v areálu školy, a to v čase od 7.00 do 15.00. Vše bude zakončeno písemným testem a praktickým předvedením.

Kromě jeřábnického průkazu absolvent získá odbornou připravenost k ovládání hydraulického jeřábu potřebnou při odvozu nebo manipulaci se dřívím na manipulační lince, navíc se naučí vyplňovat pracovní záznamy vedené pro činnost související s dopravou dříví.

Na základě dosažených certifikátů a vědomostí se absolvent může uplatit nejen při práci s dopravou dříví, ale i ve skladech a průmyslových závodech při obsluze jeřábu, zároveň získá první dílčí kvalifikaci k učebnímu oboru Lesní mechanizátor. Veškeré informace o projektu UNIV2 získáte u zástupce ředitele pro vzdělávání dospělých Ladislava Holubáře.

Nahoru