Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Konference o vzdělávání v Libereckém kraji

8.11.2011    Liberecký deník  

 

V dnešním světě se školy musí naučit komunikovat se svým okolím

8.11.2011    Jihlavské listy - V době nastávajícího demografického poklesu, kdy školy bojují o každého studenta, vzrůstá potřeba jejich schopnosti komunikovat s veřejností a otevírat se svému okolí.  

 

Celoživotní kariérové poradenství dostává význam a prostor i na Vysočině

8.11.2011    Jihlavské listy - Oblast kariérového poradenství v celoživotní perspektivě získává stále větší význam ve struktuře českého vzdělávacího systému a v šanci lidí uplatnit se na trhu práce. Řada aktivit se v tomto ohledu začala odehrávat i na Vysočině.  

 

Vzdělávejte se!, vzkazuje ministerstvo školství Čechům velkou kampaní

8.11.2011    Jihlavské listy - Se sloganem „Rozšiřte si obzory“ se od září začali lidé v ČR setkávat doslova na všech mediálních frontách. Ministerstvo školství totiž vyrazilo rozsáhlou kampaní za několik milionů korun do boje za nezbytné zvýšení zapojení Čechů do celoživotního vzdělávání.  

 

Výuka výroby obuvi ožívá. Učí se ji dospělí

1.11.2011    Zlínský deník - Zlínský kraj – Přestože se na Zlínsku pro nezájem dětí už osm let nepodařilo otevřít ve školách obuvnické obory, tradice obuvnické výuky a výroby v regionu, dokonce ani té zakázkové, nemusí končit. Aktuální šancí je přesun vzdělávání v tomto oboru do celoživotního učení dospělých. Potvrdila to nedávná dvoudenní konference vzdělávacího projektu UNIV 2 KRAJE, která se v říjnu konala v otrokovickém hotelu Atrium. Zaznělo na ní první pozitivní hodnocení nového programu vzdělávání dospělých „Obuvník pro zakázkovou výrobu“, který se nyní s prvními účastníky ověřuje v praxi na SPŠ polytechnické -COP Zlín.  

 

K získání kvalifikace stačí praxe a složení odborné zkoušky

17.10.2011    Hospodářské noviny - Pokud jste bez práce nebo se chcete pustit do nového podnikání, začnete se zajímat o rekvalifikace. Nemusíte přitom sedět dlouhá léta ve školních lavicích. Když jste nějakou dovednost nabyli praxí, můžete se nechat jen přezkoušet a získat rovnou certifikát.  

 

Má sedlářské řemeslo budoucnost?

14.10.2011    Olomoucký deník - Škol, které vyučují obor Sedlář, Zpracovatel kožedělného zboží, v České republice moc není. Na internetu jich najdete jen tolik, kolik je prstů na ruce nešikovného stolaře.  

 

Koučování přináší pohled z jiné perspektivy

14.10.2011    Řízení školy    str. 12       J.Kovaříková          

 

Průběžné vzdělávání je účinnou zbraní proti nezaměstnanosti

14.10.2011    Boleslavský deník    str. 5    Publicistika     čtk, am          

 

Nabídka vzdělávacích kurzů na internetu

13.10.2011    novinky.cz - Stovky vzdělávacích kurzů pro dospělé na celém území České republiky nabízí portál vzdelavaniaprace.cz. V nabídce se objevují klasické profese, jako svářeč, číšník, účetní, ale například i operátor DTP. Nabízené kurzy dalšího vzdělávání mohou zájemci absolvovat ve středních školách, učilištích nebo u soukromých vzdělavatelů.  

 

Nejlépe se na trhu práce uplatňují absolventi zdravotnických oborů

13.10.2011    Havlíčkobrodský deník    str. 66    Příloha - Školství     čtk, zl          

 

U válu vystřídali učně dospěláci

12.10.2011    Jičínský deník - Dvaadvacet škol v republice nabízí vzdělávání pro dospělé. Novopacká škola chystá kurz pro švadleny a cukráře  

 

Dobeš posílá na psychology 14,5 milionu

12.10.2011    Brněnský deník    str. 14       (kp)  

 

Učňovské školství na rozcestí: ruce, nebo hlava?

12.10.2011    Brněnský deník    str. 13       K.Perknerová          Ministerstvo tento typ vzdělání podporuje, odborníci ale varují, že pro ně nebude uplatnění. Za několik let se totiž požadavky trhu změní  

 

Vysokou školu nedokončí 15 % studentů

11.10.2011    lidovky.cz    str. 0       čtk         Ze studentů, kteří nastoupí na vysoké školy, jich nedokončí studia 15 procent. Vyplývá to z údajů Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV), který porovnával studijní dráhu maturantů za poslední čtyři roky.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Nahoru