Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Šance na získání práce: střední školy začnou učit také dospělé

7.3.2011    Mladá fronta DNES  ÚSTÍ NAD LABEM Střední školy v Ústeckém kraji budou učit i dospělé, každá připraví alespoň jeden obor. Některé přemění z těch, na které se hlásí málo žáků, další vzniknou podle požadavků zaměstnavatelů v regionu. Školy tím využijí učitele i kapacitu škol v době úbytku studentů. „V Ústeckém kraji projevilo o proměnu zájem celkem 27 středních škol, z nichž 25 zřizuje kraj,“ říká Alena Tichá z tiskového oddělení krajského úřadu.    

Každá škola nejprve navrhne tři obory, ze kterých nakonec vybere nejméně jeden. Kraj předpokládá, že asi čtvrtina jich bude zpracována podle požadavků konkrétního zaměstnavatele, další čtvrtina bude určena věkové skupině nad 50 let, ve čtvrtinu se změní nyní vyučované obory, o něž nemají studenti zájem, a poslední část bude záviset na volbě školy.

Ústecký kraj se tím zapojil do projektu UNIV 2 - Kraje, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního učení. Pro učitele těchto škol proto plánuje řadu vzdělávacích seminářů zaměřených na vzdělávání dospělých.

Síť škol bude mít v každém regionu vlastní webový portál, kam bude vkládat programy dalšího vzdělávání. Systémy budou propojeny navzájem s celostátním webem.

Nahoru