Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Na veletrhu fiktivních firem se studenti proměnili do role jednatelů

22.10.2009    Pelhřimovský deník    Studenti Obchodní akademie v Pelhřimově včera v budově školy představili, takzvaně naoko, své nově vzniklé firmy. Na již jedenáctém školním veletrhu fiktivních firem studenti svým mladším kolegům ukázali, jak vůbec chod takové firmy vypadá a především tím měli získat praxi, které se studentům nedostává.  

„Veletrh děláme především z toho důvodu, aby si žáci zkusili, jak to v praxi doopravdy chodí. Jinou možnost bohužel nemají,“ sdělil ředitel pelhřimovské obchodní akademie Radoslav Kučera.

            Na veletrhu studenti prezentovali firmy ze všech možných odvětví. K vidění byla například firma se sportovními potřebami, s fitness službami nebo například firma, u které jste si mohli skočit padákem.

            „Máme to místo praxe. Strávili jsme na tom tak půl roku příprav, ale alespoň si všechno zkusíme,“ řekla studentka čtvrtého ročníku Petra Elbersová, která prezentovala fiktivní firmu s názvem In&Ex.

            Studenti si při tvorbě firmy prošli kompletně vším, co na ně čeká i v běžném životě. Od průzkumu poptávky až po nabízení dané služby. „Je dobré, aby si studenti vše kompletně zažili již teď. Až si budou chtít zakládat vlastní firmy, tak budou vědět, do čeho půjdou,“ uvedl ředitel školy Radoslav Kučera.

Nahoru