Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Celorepublikový projekt na hranické průmyslové škole

7.1.2011, Hranický týden - SPŠ Hranice se zapojila do projektu UNIV 2 - KRAJE, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání. Projekt nabízí mj. také vzdělávání a rekvalifikace firmám, organizacím i soukromým osobám.  

V rámci tohoto projektu SPŠ Hranice nabízí vzdělávací program, který se týká obsluhy a seřizování CNC strojů. Celkově je rozsah vzdělání aplikován na 135 hodin výuky při maximálním počtu patnácti účastníků kurzu. Zajímavostí je, že tento vzdělávací program je bezplatný. Případní zájemci jistě ocení také to, že nemusejí absolvovat celý kurz, mohou si vybrat ty moduly, které potřebují. Všechny moduly jsou zakončeny praktickou zkouškou, po níž účastníci obdrží certifikát o absolvování vzdělávacího programu.

Nabízených modulů je celkem šest: 1. Základy obrábění pro CNC stroje (v rozsahu 20 hodin) 2. Základy programování CNC strojů (v rozsahu 20 hodin) 3. Tvorba programů proCNC stroje (v rozsahu 20 hodin) 4. Kreslení a modelování (v rozsahu 35 hodin) 5. Tvorba programů pomocí CAM(v rozsahu 20 hodin) 6. Heidenhain (v rozsahu 20 hodin)

Pilotní verze tohoto programu bude poprvé spuštěna již ve školním roce 2010/2011. Předpokládaný termín spuštění programu je v lednu 2011 a měl by trvat až do června 2011.

Nahoru