Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Ve vzdělávání dospělých chtějí v obchodní škole pokračovat

24.1.2011, Havlíčkobrodský deník - Žďár nad Sázavou - Základy práva, daňové evidence, obchodní korespondence, informační technologie, osobní komunikace, případně i cizí jazyk. Těmto pěti nebo šesti předmětům se od loňského září do letošního ledna věnovaly zájemkyně, jež se zapsaly do kurzu Obchodně administrativní pracovník.  

Účastnice tvořily převážně maminky na mateřské dovolené, ale i ženy, které se chtěly naučit něco nového, a pomoci si tak třeba k lepšímu zaměstnání. Žďárská Střední škola obchodní a služeb ale tímto kurzem rozhodně nekončí, ve vzdělávání dospělých chce dál pokračovat.

Díky projektu UNIV 2 Kraje, který má za cíl vytvořit ze středních škol také centra celoživotního vzdělávání, mohlo jedenáct účastnic absolvovat kurz bezplatně. „Nyní nás čeká takzvaná druhá vlna projektu, která již zdarma nebude, a my tedy budeme muset mnohem více spolupracovat s úřadem práce,“ uvedla Jana Rudelová ze Střední školy obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Zájemci o rekvalifikaci se budou moci v budoucnu přihlásit do kurzu, jenž bude zaměřen na osvojení si kuchařské dovednosti. Právě obor Kuchař-číšník je totiž ve škole také vyučován.

„Kromě toho zvažujeme, že bychom od podzimu zavedli i necertifikované kurzy. Jednalo by se hlavně o počítače, jazyky - vše zaměřené na obchodně korespondenční věci,“ nastínila Jana Rudelová.

„Nejvíce mne zaujala právě daňová evidence. Bylo to pro mě úplně nové, takže bych klidně uvítala i více hodin, než jsme měli,“ potvrdila jedna z absolventek kurzu Marie Stehnová. Také pro samotné pedagogy, kteří se na výuce dospělých podíleli, byl kurz Obchodně administrativní pracovník přínosem.

Žďárská Střední škola obchodní a služeb není jediná na Vysočině, jež se do projektu UNIV 2 Kraje zapojila - ve vzdělávání dospělých se angažují i další zařízení. „V rámci celé Vysočiny se jedná o 23 středních škol,“ informovala Iveta Nemjová, metodička projektu pro Vysočinu.

Nahoru