Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita projektu

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Třetí fáze projektů UNIV propojuje Vysočinu s celou republikou

20.8.2013    Jihlavské listy - Střední odborné školy na Vysočině vstoupily do třetí fáze projektů, v nichž se učí lépe pohybovat na poli celoživotního vzdělávání dospělých. Nyní začaly nově spolupracovat i se soukromými vzdělavacími institucemi.  

 

Do školních lavic zasedli dospělí studenti

29.5.2013    Plzeňský deník - Jedna z největších škol v ČR – Střední průmyslová škola dopravní v Plzni – je jediná, která v regionu nabízí vzdělávání v oboru Logistik. Dosud to bylo jen zaměření čtyřletého maturitního oboru.  

 

Kariéru nastartuje další vzdělávání, možností přibývá

8.5.2013    novinky.cz - „On tam neměl do tý školy chodit, to už není pro něj!“ řekla rázně matka Míla Myslíková v komedii Marečku, podejte mi pero o svém muži v podání Jiřího Sováka. „Prosím tě, když to zvládne takovej Hujer…“ zněla povzbudivá odpověď synka Jiřího Schmitzera.  

 

Školy obdivuji, legislativa má rezervy, hodnotil představitel Vysočiny trend vzdělávání dospělých

7.5.2013    Jihlavské listy - Představitel školství Kraje Vysočina zhodnotil v Praze za všechny kraje ČR přínosy vzdělávacího projektu, který déle než tři roky měnil střední odborné školy v podnikatelská centra celoživotního učení.  

 

Na trhu práce vás udrží jen trénovaný mozek

3.5.2013    Právo - rozhovor s Ivanou Eliáškovou z Centra karierového poradenství  

 

Další vzdělávání oživí kariéru

3.5.2013    Právo - „On tam neměl do tý školy chodit, to už není pro něj!“ řekla rázně matka Míla Myslíková v komedii Marečku, podejte mi pero o svém muži v podání Jiřího Sováka. „Prosím tě, když to zvládne takovej Hujer…“ zněla povzbudivá odpověď synka Jiřího Schmitzera. Kdyby Jiřího Sováka nakonec k maturitě nedonutili, stal by se zřejmě řadovým dělníkem, možná by na něj zbylo v plně automatizovaném socialistickém podniku jen místo na vrátnici. Tlak na neustálé rozšiřování si znalostí a dovedností je dnes cítit ještě silněji.  

 

Šance k rozvoji vzdělávání dospělých

17.4.2013    Právo - Problém klesající demografické křivky dětí je zároveň obrovskou šancí k rozvoji celoživotního vzdělávání dospělých. Takový je závěr hodnotící konference tříletého vzdělávacího projektu UNIV 2 KRAJE, která se konala minulý týden v pražském hotelu Pyramida.  

 

SPŠ strojnická Olomouc a projekty EU

20.3.2013    Olomoucký deník -  Střední průmyslová škola Olomouc má bohaté zkušenosti s čerpáním a zpracováním dotací z Evropských sociálních fondů jak v pozici realizátora a příjemce dotací, tak finančního partnera projektů.  

 

Kurzy strojírenství pro dospělé v Ledči

26.2.2013    Havlíčkobrodský deník - Ledeč nad Sázavou – Střední odborná škola v Ledči nad Sázavou připravuje od března 2013 dva kurzy pro dospělé.  

 

Víkendy v Oselcích patřily kovářům amatérům

23.1.2013    Plzeňský deník - Od loňského listopadu do ledna bylo každých 14 dnů o víkendech v kovárně Střední školy v Oselcích velmi rušno. Už podruhé se tam totiž konal kurz kovářských prací s názvem Práce v kovárně – základy kovářství II – UNIV 2 KRAJE.  

 

Pro vzdělávání lidí nad 50 je důležité tempo výuky a opakování

4.1.2013    novinky.cz - Nutnost celoživotně se vzdělávat se už v dnešní době nevyhýbá ani starším generacím. Další vzdělávání může dříve narozeným pomoci udržet si práci, ale také naplnit druhou polovinu života aktivní činností.  

 

Vzdělávání dospělých

29. 11. 2012 - Česká televize    

 

Nová Pekárna na Integrované střední škole Na Karmeli pomáhá i studentům

21.11.2012    Boleslavský deník - Moderní, účelová, rychlá a spolehlivá. Taková je nová pekárna, kterou mají studenti a jejich učitelé praktického výcviku k dispozici v kuchyni.  

 

Vysočina hodnotí proměnu v centra celoživotního učení

6.11.2012    Jihlavské listy - Do fáze hodnocení vstoupil projekt, který na Vysočině napomohl k většímu zapojení třiadvaceti středních odborných škol do vzdělávání dospělých  

 

Horšovská obora už neslouží střelcům

2.11.2012    Domažlický deník - Horšov – Propojit počáteční a další vzdělávání v jedno velké vzdělávací centrum je jedna z cest, jak lze rozvíjet celoživotní učení dospělých v ČR. Dobře fungujícím příkladem této praxe je SOŠ a SOU v Horšovském Týně. Díky podnikatelskému duchu školy se zde v loňském roce vzdělalo 213 dospělých ve třech oborech.  

 

Lesnické školy Písek nabízejí kvalitní zázemí pro výuku i volný čas

1.11.2012    Českobudějovický deník Lidská společnost se v posledních desetiletích vyvíjí neuvěřitelným tempem. Co platilo dříve po staletí, dnes se může změnit během dne. V ukvapeném světě plném nových informací se obtížně hledá chvilka k zamyšlení, zdali se náš překotný životní běh ubírá správným směrem, jestli dosáhneme cíle a spokojenosti vnitřní i ve vztahu ke svému okolí. Tato doba plná změn se promítá velmi intenzivně i do škol, kde se tradičně předávají znalosti a vědomosti „starší generace“ generaci mladé, perspektivní a zanedlouho přebírající odpovědnost za budoucnost.  

 

Z číšníka kuchařem?

29.10.2012    Blesk - Kvalifikační kurzy vám můžou změnit život (k lepšímu) Toužíte po lépe placené práci, rádi byste změnili obor nebo marně sháníte zaměstnání? Nový projekt ministerstva školství vám v tom může pomoct!  

 

Škola 2012

22. 10. 2012    Litoměřický deník - Ve dnech 16. – 17. 10. 2012 se konala Nabídka a prezentace středních škol a učilišť.Dům kultury Litoměřice přivítal 26 škol. Cesty k dalšímu vzdělávání nabízí Gymnázium, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, o.p.s Jarošova 23, Litoměřice.  

 

Kurzy pro strojírenské obory na míru

25.9.2012    Týdeník Opavský a Hlučínský Region - OPAVSKO – Trh práce neustále volá po pracovnících z kovoprůmyslu a Opavsko není výjimkou. Jednou z možností, jak je získat, jsou kurzy dalšího vzdělávání dospělých. Účastníkům umožňují získat práci a firmám kvalifikované zaměstnance.  

 

Ženy brzdí ve vzdělání finance

19.9.2012    Právo - Ženy by se rády vzdělávaly, ale jen každá pátá k tomu má dostatek financí. Naopak mnozí muži přiznávají, že jsou na další vzdělávání zkrátka líní.  

 

Vrací se do školy. Kvůli práci

18.9.2012    Plzeňský deník - Plzeňsko – Do školních lavic neusedají jen žáci a studenti. Doplnit nebo rozšířit vzdělání chtějí lidé, kteří vyšli ze školy před lety  

 

Na rekvalifikaci se ptejte ve škole

4.9.2012    Lidové noviny - V Česku se rodí síť center celoživotního učení, vzdělání poskytovaly kurzy zatím zdarma  

 

Václav Hořejší: Zastavit propad úrovně vzdělávání je nezbytné

3.9.2012    Komora.cz - Jednou z institucí, která se systematicky věnuje vzdělávání s důrazem na celoživotní učení a spolupráci s EU, je Národní ústav pro vzdělávání. Čím se tento ústav vlastně zabývá a jaké jsou v současnosti jeho hlavní priority? Ptali jsme se toho nejpovolanějšího, ředitele Václava Hořejšího, který chod celé instituce před rokem převzal.  

 

Strojírenství v popředí dalšího vzdělávání

6.8.2012    Haló noviny - Strojírenské a hutní obory se dostávají do popředí v kurzech dalšího vzdělávání. Podle statistik projektu UNIV 2 KRAJE se v minulých třech letech zapojila do kurzů strojírenství v rámci dalšího vzdělávání dospělých na středních školách téměř pětina Čechů.  

 

Po desetiletích se vrátili do školních lavic

24.7.2012    Jihlavské listy - Prázdniny si v poslední době neužívají jen děti, ale paradoxně mnohdy i ti, kdo už mají za sebou léta v různých profesích. I Češi, tak jako obyvatelé západní Evropy, se totiž stále častěji začali vracet do školních lavic.  

 

Další vzdělávání může otevřít cestu k nové kariéře

11.7.2012    Právo - Koníčky a záliby nejen pomáhají člověku relaxovat a nabít jej energií pro výkon profese, ale mohou časem přerůst v hlavní pracovní zaměření. Potvrzuje to příběh Petry Kubicové, toho času maminky na mateřské dovolené, která si nejprve jen chtěla zvěčnit první krůčky svých dětí.  

 

Příbramská „obchodka“ pořádá bezplatné kurzy na počítači

9.7.2012    Příbramský deník - Obchodní akademie a Vyšší odborná škola v Příbrami se zapojila do projektu UNIV2, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení.  

 

Francouzština ji bavila. Ale teď chce fotit

9.7.2012    Hospodářské noviny - NOVÝ OBOR. Petra Kubicová dříve překládala z francouzštiny v teplárenské firmě. Po odchodu na mateřskou zjistila, že ji víc láká fotografování. Otevřela si ateliér a shání klienty. Je to těžké, ale vyčítala bych si, kdybych to nezkusila, říká.  

 

Střední školy nabízejí vzdělání i dospělým

5. 6. 2012    Blanenský deník - Na středních školách už se neučí jen náctiletí. Do lavic škol na Blanensku usedají i starší lidé. Při kurzech celoživotního vzdělávání.  

 

Rekvalifikační kurzy na středních školách absolvovalo 3000 lidí

Praha 30. května (ČTK) - Na 3000 Čechů už absolvovalo rekvalifikační kurzy pořádané středními školami. V rámci projektu EU jsou kurzy zdarma, lidé se mohou vzdělávat třeba v managementu nebo obrábění. Největší zájem je ale o gastro obory, řekla ČTK vedoucí projektu Jana Bydžovská z Národního ústavu pro vzdělávání. Střední školy jsou kvůli demografickému poklesu poloprázdné, smyslem kurzů je zvýšit vzdělanost dospělých a využít kapacity škol.  

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Nahoru