Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2009

1 2 3   Následující   ››

Podpora vzdělávání

12.11.2009  Veřejná správa, Ing. Ivana Jungová    Jakým způsobem kraj podporuje vzdělávání dospělé populace, zejména v menších obcích či organizacích zřizovaných krajem? Na kterou skupinu se kraj více zaměřuje? Je zvlášť podporováno například technické vzdělávání nebo vzdělávání seniorů?  

 

Stovky škol z celé republiky se šikují, aby čelily ohrožení z demografického vývoje

21.12.2009  Rychnovský deník, Jiří Varhaník   Přes 500 lidí ze školství a krajů se na pražské konferenci shodlo: celoživotní učení bude nutné  Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 středních, převážně odborných škol ze všech krajů, představitelé krajských úřadů a ministerstva školství, se sešlo 8. prosince v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - KRAJE, aby zahájili několikaletou společnou práci. Jejím cílem je koncepčně čelit velkému demografickému poklesu počtu žáků v počátečním vzdělávání a zároveň v budoucnu při dynamických změnách trhu práce plnit jeho konkrétní potřeby v krajích. To se však podle výsledků konference podaří jedině tehdy, pokud bude položen velký důraz na celoživotní vzdělávání českých občanů.  

 

Školy se změní v centra vzdělávání

17.12.2009  Českolipský deník, Radmila Pokorná   Nabídkou studia pro dospělé chtějí čelit poklesu žáků a doplnit kapacitu zařízení.  

 

Dobrá zpráva pro Sokolovsko

16.12.2009  Sokolovský deník    Integrovaná střední škola technická a ekonomická v Sokolově patří v současnosti se svou širokou nabídkou oborů k největším středním školám v našem regionu. Díky revitalizaci prostor školy vznikne moderní centrum celoživotního vzdělávání, odpovídající evropské úrovni. „Ještě za mého působení na ISŠTE Sokolov jsme snili o stavbě nové budovy pro tento typ školy. Projekt se začal rozbíhat už v roce 2002 a díky skvělé spolupráci mých kolegů ve škole a podpoře kraje se náš sen stal skutečností,“ uvedl hejtman Josef Novotný, který pracoval jako ředitel ISŠTE Sokolov do listopadu 2008.  

 

Střední školy v kraji otevřou vzdělávací kurzy pro dospělé

14.12.2009    Plzeňský deník   Ráno do práce a večer do školy. Dospělí z celé republiky si budou moci doplnit vzdělání či rozšířit znalosti, a to zejména podle požadavků svéhozaměstnavatele.  

 

Vzdělávání dospělých

13.12.2009    ČT 1   19:00 Události  

 

Stovky škol z celé republiky se šikují, aby čelily ohrožení z demografického vývoje

12.12.2009   Hradecký deník, Jiří Varhaník   Přes 500 lidí ze školství a krajů se na pražské konferenci shodlo: celoživotní učení bude nutné  Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 středních, převážně odborných škol ze všech krajů, představitelé krajských úřadů a ministerstva školství, se sešlo 8. prosince v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - KRAJE, aby zahájili několikaletou společnou práci. Jejím cílem je koncepčně čelit velkému demografickému poklesu počtu žáků v počátečním vzdělávání a zároveň v budoucnu při dynamických změnách trhu práce plnit jeho konkrétní potřeby v krajích. To se však podle výsledků konference podaří jedině tehdy, pokud bude položen velký důraz na celoživotní vzdělávání českých občanů.  

 

Dobrá zpráva

11.12.2009   Českolipský deník    V centra celoživotního vzdělávání a místa, kde se bude pod jednou střechou setkávat více generací, se promění některé střední školy a učiliště na Českolipsku. Jejich ředitelé se rozhodli aktivně čelit velkému demografickému poklesu žáků. Místo studentů usednou za školní lavice dospělí a budou se vzdělávat, aby uspěli na trhu práce. To je cílem projektu UNIV 2 – Kraje ministerstva školství, který klade důraz na celoživotní vzdělávání dospělých obyvatel.  

 

Také školy z Vysočiny zahájily "záchrannou akci"

11.12.2009   Jihlavské listy, Jiří Varhaník   PRAHA, REGION - Také ředitelé 23 škol z Vysočiny se v úterý v Praze účastnili rozsáhlé konference, jejímž cílem je řešit podporou celoživotního vzdělávání na středních školách reálné ohrožení škol. To nastává velkým demografickým poklesem počtu mladých lidí, krizí a dynamickými změnami na trhu práce.  

 

Ekonomická krize ovlivnila možnosti firem financovat vzdělávání dospělých

9.12.2009    ČRo 6    22:10 Studio STOP  

 

Střední školy budou nabízet kurzy pro dospělé, dětí mají málo

8.12.2009  novinky.cz, Věda a školy    Střední školy budou nabízet kurzy pro dospělé, dětí totiž budou mít čím dál méně. Školy, které se takto nepřeorientují, budou mít v budoucnu velké problémy s naplněním kapacity. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ředitel Národního ústavu odborného vzdělávání Miroslav Procházka.  

 

Odborné školy v Pardubickém kraji budou fungovat i po večerech

7.12.2009  ČRo Pardubice  17:00 Události regionu  

 

Ředitelé 325 škol budou diskutovat o dalším vzdělávání

4.12.2009  Česká škola    Ředitelé 325 škol z třinácti krajů ČR, představitelé ministerstva školství a školských odborů krajů se sejdou 8. prosince 2009 v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 Kraje.  

 

Dospělí si doplní vzdělání

26.11.2009 Jindřichohradecký deník  Do nového projektu celoživotního vzdělávání je na Jindřichohradecku zapojeno pět středních škol. Jindřichohradecko - Národní ústav odborného vzdělávání v Praze rozjíždí nový projekt celoživotního vzdělávání. Do něj je zapojeno pět středních škol z Jindřichohradecka. Jedná se o vzdělávání dospělých se zaměřením na formální uznání těch znalostí, které uchazeči sami nabyli během života, a to i mimo školu.  

 

ČÍSLO DNE

26.11.2009  Liberecký deník   14 Tolik středních a vyšších odborných škol z 9 měst Libereckého kraje se zapojuje do projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 -Kraje. Školy budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Projekt má přinést uznání těch znalostí, které uchazeči o zvýšení kvalifikace nabyli sami během života, a to mimo školu.  

 
1 2 3   Následující   ››

Nahoru