Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2012

1 2 3   Následující   ››

Vzdělávání dospělých

29. 11. 2012 - Česká televize    

 

Nová Pekárna na Integrované střední škole Na Karmeli pomáhá i studentům

21.11.2012    Boleslavský deník - Moderní, účelová, rychlá a spolehlivá. Taková je nová pekárna, kterou mají studenti a jejich učitelé praktického výcviku k dispozici v kuchyni.  

 

Vysočina hodnotí proměnu v centra celoživotního učení

6.11.2012    Jihlavské listy - Do fáze hodnocení vstoupil projekt, který na Vysočině napomohl k většímu zapojení třiadvaceti středních odborných škol do vzdělávání dospělých  

 

Horšovská obora už neslouží střelcům

2.11.2012    Domažlický deník - Horšov – Propojit počáteční a další vzdělávání v jedno velké vzdělávací centrum je jedna z cest, jak lze rozvíjet celoživotní učení dospělých v ČR. Dobře fungujícím příkladem této praxe je SOŠ a SOU v Horšovském Týně. Díky podnikatelskému duchu školy se zde v loňském roce vzdělalo 213 dospělých ve třech oborech.  

 

Lesnické školy Písek nabízejí kvalitní zázemí pro výuku i volný čas

1.11.2012    Českobudějovický deník Lidská společnost se v posledních desetiletích vyvíjí neuvěřitelným tempem. Co platilo dříve po staletí, dnes se může změnit během dne. V ukvapeném světě plném nových informací se obtížně hledá chvilka k zamyšlení, zdali se náš překotný životní běh ubírá správným směrem, jestli dosáhneme cíle a spokojenosti vnitřní i ve vztahu ke svému okolí. Tato doba plná změn se promítá velmi intenzivně i do škol, kde se tradičně předávají znalosti a vědomosti „starší generace“ generaci mladé, perspektivní a zanedlouho přebírající odpovědnost za budoucnost.  

 

Z číšníka kuchařem?

29.10.2012    Blesk - Kvalifikační kurzy vám můžou změnit život (k lepšímu) Toužíte po lépe placené práci, rádi byste změnili obor nebo marně sháníte zaměstnání? Nový projekt ministerstva školství vám v tom může pomoct!  

 

Škola 2012

22. 10. 2012    Litoměřický deník - Ve dnech 16. – 17. 10. 2012 se konala Nabídka a prezentace středních škol a učilišť.Dům kultury Litoměřice přivítal 26 škol. Cesty k dalšímu vzdělávání nabízí Gymnázium, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, o.p.s Jarošova 23, Litoměřice.  

 

Kurzy pro strojírenské obory na míru

25.9.2012    Týdeník Opavský a Hlučínský Region - OPAVSKO – Trh práce neustále volá po pracovnících z kovoprůmyslu a Opavsko není výjimkou. Jednou z možností, jak je získat, jsou kurzy dalšího vzdělávání dospělých. Účastníkům umožňují získat práci a firmám kvalifikované zaměstnance.  

 

Ženy brzdí ve vzdělání finance

19.9.2012    Právo - Ženy by se rády vzdělávaly, ale jen každá pátá k tomu má dostatek financí. Naopak mnozí muži přiznávají, že jsou na další vzdělávání zkrátka líní.  

 

Vrací se do školy. Kvůli práci

18.9.2012    Plzeňský deník - Plzeňsko – Do školních lavic neusedají jen žáci a studenti. Doplnit nebo rozšířit vzdělání chtějí lidé, kteří vyšli ze školy před lety  

 

Na rekvalifikaci se ptejte ve škole

4.9.2012    Lidové noviny - V Česku se rodí síť center celoživotního učení, vzdělání poskytovaly kurzy zatím zdarma  

 

Václav Hořejší: Zastavit propad úrovně vzdělávání je nezbytné

3.9.2012    Komora.cz - Jednou z institucí, která se systematicky věnuje vzdělávání s důrazem na celoživotní učení a spolupráci s EU, je Národní ústav pro vzdělávání. Čím se tento ústav vlastně zabývá a jaké jsou v současnosti jeho hlavní priority? Ptali jsme se toho nejpovolanějšího, ředitele Václava Hořejšího, který chod celé instituce před rokem převzal.  

 

Strojírenství v popředí dalšího vzdělávání

6.8.2012    Haló noviny - Strojírenské a hutní obory se dostávají do popředí v kurzech dalšího vzdělávání. Podle statistik projektu UNIV 2 KRAJE se v minulých třech letech zapojila do kurzů strojírenství v rámci dalšího vzdělávání dospělých na středních školách téměř pětina Čechů.  

 

Po desetiletích se vrátili do školních lavic

24.7.2012    Jihlavské listy - Prázdniny si v poslední době neužívají jen děti, ale paradoxně mnohdy i ti, kdo už mají za sebou léta v různých profesích. I Češi, tak jako obyvatelé západní Evropy, se totiž stále častěji začali vracet do školních lavic.  

 

Další vzdělávání může otevřít cestu k nové kariéře

11.7.2012    Právo - Koníčky a záliby nejen pomáhají člověku relaxovat a nabít jej energií pro výkon profese, ale mohou časem přerůst v hlavní pracovní zaměření. Potvrzuje to příběh Petry Kubicové, toho času maminky na mateřské dovolené, která si nejprve jen chtěla zvěčnit první krůčky svých dětí.  

 
1 2 3   Následující   ››

Nahoru