Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Nabídka vzdělávacích kurzů na internetu

13.10.2011    novinky.cz - Stovky vzdělávacích kurzů pro dospělé na celém území České republiky nabízí portál vzdelavaniaprace.cz. V nabídce se objevují klasické profese, jako svářeč, číšník, účetní, ale například i operátor DTP. Nabízené kurzy dalšího vzdělávání mohou zájemci absolvovat ve středních školách, učilištích nebo u soukromých vzdělavatelů.  

Nedávno spuštěný web je jedním z nástrojů, kterým chce ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zvýšit zájem veřejnosti o další vzdělávání, a zvýšit tak konkurenceschopnost českých občanů na evropském trhu práce.

 

Hledání vhodného kurzu pro zájemce o lepší práci přestává být složitým rébusem, stačí jen na stránkách vzdelaniaprace.cz zadat název profese do vyhledavače nebo do abecedně řazeného seznamu. Kurzy lze také snadno filtrovat podle regionu nebo vzdálenosti od místa bydliště.Zvýšit zájem veřejnosti o vzdělávání

 

„Portál vzdelavaniaprace.cz se spouští společně s kampaní „Rozšiřte si obzory“. Naším cílem je zvýšit zájem české veřejnosti o další vzdělávání, protože podle posledních výsledků Eurostatu se v České republice vzdělává jen 7,5 % občanů. Jsem ráda, že se nám tento záměr daří; již za první měsíc jsme měli zaregistrováno 7 500 adres uživatelů,“ říká Jana Bydžovská, hlavní manažerka projektu ministerstva školství.

 

Nabídka kurzů se bude postupně rozšiřovat, aby si vybral opravdu každý. Ať už půjde o čerstvého absolventa, dlouhodobě nezaměstnaného, maminku na mateřské nebo zaměstnaného člověka, který by rád změnil profesi, ale neví, jak na to, anebo kohokoliv, kdo se chce jen tak naučit něco nového.Lidé o nabídce kurzů nevědí

 

„Jako jeden z důvodů, proč se lidé dále nevzdělávají, je často uváděna nízká informovanost. Lidé nevědí, kde mohou vyhledávat kurzy, jak se na ně přihlásit. Kampaň Rozšiřte si obzory i portál vzdelavaniaprace.cz by jim měly pomoci tuto bariéru  odstranit a ukázat jim možnosti, které se jim nabízejí,“ dodává Bydžovská.

 

Web vzdelavaniaprace.cz se realizuje za podpory Evropského sociálního fondu a MŠMT. Cílem tvůrců je umožnit občanům a firmám orientovat se v nabídce možností dalšího vzdělávání, propojit nabídky vzdělávacích kurzů v jednotné struktuře Národní soustavy kvalifikací a poskytovat informace, jak složit zkoušku a získat osvědčení.

Nahoru