Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Nový projekt chce pomoci starším lidem

29.5.2012    Týdeník Opavský a Hlučínský Region - Region sice v rámci kraje netrpí mimořádně vysokou nezaměstnaností, ale pro lidi po padesátce je nalezení nové práce nebo udržení stávající pořád víc než obtížné.  

 

Brašnářský obor pro dospělé

26.5.2012    Jičínský deník - Hořice – Ve školním roce 2011/2012 vstoupilo Odborné učiliště a Praktická škola v Hořicích do nové etapy rozvoje školy. Vedle přípravy učňů v oborech zednické práce, malířské a natěračské práce, pečovatelské práce, čalounické a sedlářské práce se otevřela cesta i pro vzdělávání dospělých. V rámci projektu UNIV2 celoživotního vzdělávání proběhl na škole pilotní dvousethodinový kurz pro začínající brašnáře.  

 

Kurzy vzdělávání v gastronomii jsou šancí k získání práce

23.5.2012  Právo - Pouhé základní vzdělání je obrovským handicapem na současném trhu práce. Jednu z šancí, jak to změnit, nabízí vzdělávání v gastronomických oborech.  

 

V programech celoživotního vzdělávání jsou stále volná místa

10.4.2012    Listy jižní Moravy - V Jihomoravském kraji začalo praktické ověřování bezmála pěti desítek programů dalšího vzdělávání dospělých, které vytvořily střední odborné školy v projektu UNIV 2 KRAJE.  

 

Roste poptávka po kurzech sociální péče

30.3.2012    novinky.cz - Demografický vývoj a stárnutí evropské i české populace se projevuje i reakcemi českého trhu práce na vzdělávání. Se zvyšujícím se věkovým průměrem obyvatelstva roste poptávka po lidech kvalifikovaných v péči o nemohoucí a seniory.  

 

Jednou z cest k práci ve zralém věku je další vzdělávání

14.3.2012    Právo - Najít si novou práci anebo udržet si tu stávající i po padesátce je zejména v některých regionech s vyšší mírou nezaměstnanosti obtížné.  

 

Gymnázium, centrum celoživotního učení

8.3.2012    Tachovský deník - Stříbro – Naše škola je již třetím rokem zapojená do projektu UNIV 2 KRAJE.  

 

Češi v celoživotním vzdělávání zaostávají

1.3.2012    Karlovarský deník - Úspěšně probíhající cílenou přeměnu středních škol Karlovarského kraje v centra celoživotního učení dospělých konstatovala konference projektu UNIV 2 KRAJE, která se konala v karlovarském hotelu Thermal. Projekt ministerstva školství byl zahájen v létě 2009 v celé České republice.  

 

Nabízejí vzdělávací programy pro širokou veřejnost

24.2.2012    Tachovský deník - Střední škola Bor nabízí několik vzdělávacích programů, které zpracovává v rámci projektu UNIV 2 KRAJE. Jsou to například kurzy řízení motorových vozidel v rozsahu řidičského oprávnění skupin T, B, C, kurzy svařování a přípravy pokrmů v rychlém občerstvení.  

 

V Kutné Hoře vyrůstá nová generace mistrů sommelierů

23.2.2012    denik.cz - Kutná Hora - Sommelierů je jako šafránu a to platí i o kutnohorských restauracích. Ale to se brzy změní. Kutnohorské učiliště řemesel ve spolupráci s krajským úřadem a Národním ústavem odborného vzdělávání odstartovalo sommelierský kurz.  

 

Ruština jako pomocník v dorozumívání

20.2.2012    Příbramský deník - V rámci projektu UNIV 2 KRAJE se uskuteční program dalšího vzdělávání s názvem Ruština jako pomocník v dorozumívání.  

 

V Kutné Hoře začíná vyrůstat nová generace pravých mistrů sommelierů

15.2.2012    Kutnohorský deník - Sommelierů je jako šafránu a to platí i o kutnohorských restauracích. Ale to se brzy změní. Kutnohorské učiliště řemesel ve spolupráci s krajským úřadem a Národním ústavem odborného vzdělávání odstartovalo v pondělí sommelierský kurz.  

 

Význam dalšího vzdělávání roste

10.2.2012    Jihlavské listy - Vzdělávání v dospělém věku je jedním z trendů, které velmi podporuje české ministerstvo školství. Lidé studují při práci vysoké školy, ale rozšiřují se i možnosti vzdělávat se přímo na středních školách.  

 

SOŠ a SOU Dubno nabízí zajímavé obory vzdělání

3.2.2012    Příbramský deník - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Dubno se po dobu své třicetileté existence stále snaží jít s vývojem společnosti, kterému přizpůsobuje i svoji vzdělávací nabídku. Pro školní rok 2012/2013 připravila pro žáky základních škol pestrou škálu oborů vzdělání. Stěžejním oborem vzdělání je obor Strojník požární techniky.  

 

Když firmy šetří, jde první na řadu vzdělávání zaměstnanců a propagace

3.2.2012    Jihlavské listy - Celoživotní, tzv. další vzdělávání (DV) je podle českého ministerstva školství nezbytné pro rozvoj pracovníků, firem i celého hospodářství. Sami zaměstnavatelé však ne vždy vzdělávání svých lidí podporují.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Nahoru