Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Lesnické školy Písek nabízejí kvalitní zázemí pro výuku i volný čas

1.11.2012    Českobudějovický deník Lidská společnost se v posledních desetiletích vyvíjí neuvěřitelným tempem. Co platilo dříve po staletí, dnes se může změnit během dne. V ukvapeném světě plném nových informací se obtížně hledá chvilka k zamyšlení, zdali se náš překotný životní běh ubírá správným směrem, jestli dosáhneme cíle a spokojenosti vnitřní i ve vztahu ke svému okolí. Tato doba plná změn se promítá velmi intenzivně i do škol, kde se tradičně předávají znalosti a vědomosti „starší generace“ generaci mladé, perspektivní a zanedlouho přebírající odpovědnost za budoucnost.  

 

Z číšníka kuchařem?

29.10.2012    Blesk - Kvalifikační kurzy vám můžou změnit život (k lepšímu) Toužíte po lépe placené práci, rádi byste změnili obor nebo marně sháníte zaměstnání? Nový projekt ministerstva školství vám v tom může pomoct!  

 

Škola 2012

22. 10. 2012    Litoměřický deník - Ve dnech 16. – 17. 10. 2012 se konala Nabídka a prezentace středních škol a učilišť.Dům kultury Litoměřice přivítal 26 škol. Cesty k dalšímu vzdělávání nabízí Gymnázium, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, o.p.s Jarošova 23, Litoměřice.  

 

Kurzy pro strojírenské obory na míru

25.9.2012    Týdeník Opavský a Hlučínský Region - OPAVSKO – Trh práce neustále volá po pracovnících z kovoprůmyslu a Opavsko není výjimkou. Jednou z možností, jak je získat, jsou kurzy dalšího vzdělávání dospělých. Účastníkům umožňují získat práci a firmám kvalifikované zaměstnance.  

 

Ženy brzdí ve vzdělání finance

19.9.2012    Právo - Ženy by se rády vzdělávaly, ale jen každá pátá k tomu má dostatek financí. Naopak mnozí muži přiznávají, že jsou na další vzdělávání zkrátka líní.  

 

Vrací se do školy. Kvůli práci

18.9.2012    Plzeňský deník - Plzeňsko – Do školních lavic neusedají jen žáci a studenti. Doplnit nebo rozšířit vzdělání chtějí lidé, kteří vyšli ze školy před lety  

 

Na rekvalifikaci se ptejte ve škole

4.9.2012    Lidové noviny - V Česku se rodí síť center celoživotního učení, vzdělání poskytovaly kurzy zatím zdarma  

 

Václav Hořejší: Zastavit propad úrovně vzdělávání je nezbytné

3.9.2012    Komora.cz - Jednou z institucí, která se systematicky věnuje vzdělávání s důrazem na celoživotní učení a spolupráci s EU, je Národní ústav pro vzdělávání. Čím se tento ústav vlastně zabývá a jaké jsou v současnosti jeho hlavní priority? Ptali jsme se toho nejpovolanějšího, ředitele Václava Hořejšího, který chod celé instituce před rokem převzal.  

 

Strojírenství v popředí dalšího vzdělávání

6.8.2012    Haló noviny - Strojírenské a hutní obory se dostávají do popředí v kurzech dalšího vzdělávání. Podle statistik projektu UNIV 2 KRAJE se v minulých třech letech zapojila do kurzů strojírenství v rámci dalšího vzdělávání dospělých na středních školách téměř pětina Čechů.  

 

Po desetiletích se vrátili do školních lavic

24.7.2012    Jihlavské listy - Prázdniny si v poslední době neužívají jen děti, ale paradoxně mnohdy i ti, kdo už mají za sebou léta v různých profesích. I Češi, tak jako obyvatelé západní Evropy, se totiž stále častěji začali vracet do školních lavic.  

 

Další vzdělávání může otevřít cestu k nové kariéře

11.7.2012    Právo - Koníčky a záliby nejen pomáhají člověku relaxovat a nabít jej energií pro výkon profese, ale mohou časem přerůst v hlavní pracovní zaměření. Potvrzuje to příběh Petry Kubicové, toho času maminky na mateřské dovolené, která si nejprve jen chtěla zvěčnit první krůčky svých dětí.  

 

Příbramská „obchodka“ pořádá bezplatné kurzy na počítači

9.7.2012    Příbramský deník - Obchodní akademie a Vyšší odborná škola v Příbrami se zapojila do projektu UNIV2, jehož cílem je proměnit instituci poskytující počáteční vzdělávání v centrum realizující koncept celoživotního učení.  

 

Francouzština ji bavila. Ale teď chce fotit

9.7.2012    Hospodářské noviny - NOVÝ OBOR. Petra Kubicová dříve překládala z francouzštiny v teplárenské firmě. Po odchodu na mateřskou zjistila, že ji víc láká fotografování. Otevřela si ateliér a shání klienty. Je to těžké, ale vyčítala bych si, kdybych to nezkusila, říká.  

 

Střední školy nabízejí vzdělání i dospělým

5. 6. 2012    Blanenský deník - Na středních školách už se neučí jen náctiletí. Do lavic škol na Blanensku usedají i starší lidé. Při kurzech celoživotního vzdělávání.  

 

Rekvalifikační kurzy na středních školách absolvovalo 3000 lidí

Praha 30. května (ČTK) - Na 3000 Čechů už absolvovalo rekvalifikační kurzy pořádané středními školami. V rámci projektu EU jsou kurzy zdarma, lidé se mohou vzdělávat třeba v managementu nebo obrábění. Největší zájem je ale o gastro obory, řekla ČTK vedoucí projektu Jana Bydžovská z Národního ústavu pro vzdělávání. Střední školy jsou kvůli demografickému poklesu poloprázdné, smyslem kurzů je zvýšit vzdělanost dospělých a využít kapacity škol.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Nahoru