Výběr jazyka
Cz | En
Web není aktualizován od roku 2012
Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021    2022    2023    2024    2025   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 44


Publicita projektu


Publicita projektu

 


Jednotná zkouška pro učně

1.4.2009  Haló noviny, str. 2 PRAHA - Od příštího školního roku budou moci učni všech oborů skládat jednotnou závěrečnou zkoušku. Národní ústav odborného vzdělávání ( NÚOV ) začne od dubna vytvářet zadání zkoušek pro jednotlivé obory, při nichž učni budou muset řešit hlavně úkoly z praxe.  


Od příštího roku mohou učni skládat jednotnou závěrečnou zkoušku

Praha 31. března (ČTK) - Od příštího školního roku budou moci učni všech oborů skládat jednotnou závěrečnou zkoušku. Národní ústav odborného vzdělávání (NÚOV) začne od dubna vytvářet zadání zkoušek pro jednotlivé obory, učni budou muset řešit hlavně úkoly z praxe. ČTK to řekla Dana Kočková, která projekt vede.  


Projekt Nová závěrečná zkouška

1.4.2009     Česká škola     str. 2     Prvního dubna bude zahájen národní projekt Nová závěrečná zkouška. Hlavním cílem projektu, který bude probíhat v letech 2009–2012, je zavedení standardizované závěrečné zkoušky v oborech vzdělání s výučním listem.  


Tyden.cz: Učni budou moci skládat jednotné zkoušky

1.4.2009        Něco jako státní maturita čeká na absolventy učňovských oborů. Jednotnou závěrečnou zkoušku budou moci všichni učni skládat již v příštím roce.  


NÚOV startuje dva národní projekty

1.4.2009 Praha   Prvního dubna 2009 byly zahájeny národní projekty Nová závěrečná zkouška a Kurikulum S, které potrvají do roku 2012 a budou mít přímý vliv na úroveň středních odborných škol v České republice a jejich úspěšnost při probíhající kurikulární reformě.  


Publicita projektu


Publicita


Centra celoživotního učení


Novinky


NÚOV


Horní menu


Levé menu


Pravé menu


Od května začíná projekt Cesta ke kvalitě

V rámci probíhající reformy jsou základní i střední školy povinny pravidelně provádět zhodnocení vlastní práce. Tato sebereflexe je odrazovým můstkem ke změnám v rámci reformy.  Při vlastním hodnocení má školám pomoci nový projekt Cesta ke kvalitě.  


Tiskové zprávy


Školy - centra celoživotního učení

mapaCR.gif Projekt pomáhá středním školám při proměně v centra celoživotního učení, která budou nejen učit žáky v rámci počátečního vzdělávání, ale budou nabízet i nejrůznější formy dalšího vzdělávání pro dospělé. Do projektu jsou zapojeny školy ze všech krajů ČR kromě Prahy. Tato centra sdružená v sítě budou poskytovat vzdělávání jak v oborech počátečního vzdělání, tak široké spektrum dalšího vzdělávání.  


Rozhledy č. 9 – květen


Aktivita D - Vzdělávání a diseminace

Cílem bloku aktivit D je navrhnout a pilotně ověřit systém vzdělávání pedagogických pracovníků škol v oblasti autoevaluace, informovat širší pedagogickou a odbornou veřejnost o zavádění systému autoevaluace do praxe škol.  


Aktivita C - Podpůrné systémy pro školy a partnery

Cílem bloku aktivit C je vytvořit takové mechanismy (s využitím dosud systematicky neustálených vnějších expertních zdrojů a s existujícím potenciálem samotných škol), které povzbudí a podpoří školy ke komunikaci (uvnitř školy i s jinými školami), k jejich vzájemné spolupráci a sdílení zkušeností s autoevaluací.  


Aktivita B - Vývoj a ověřování

Cílem bloku aktivit B je vytvoření a ověření podpůrných metodických prostředků pro autoevaluační procesy na školách.  


Aktivita A - Výzkum a analýzy

Cílem bloku aktivit A je shromáždění a analýza informací týkajících se procesů podpory autoevaluace a vybraných domácích i zahraničních nástrojů a tvorba srovnávací studie přístupů k vlastnímu hodnocení škol v mezinárodním kontextu s přihlédnutím k systémům školství jednotlivých zemí. Výstupy výzkumné a analytické části projektu budou tvořit důležité podklady pro některé další klíčové aktivity projektu, zároveň se v aktivitě A bude provádět několik kvalitativních i kvantitativních výzkumů, šetření a analýz, které pomohou následně určit přidanou hodnotu celého projektu.  


Aktivity projektu


Přidaná hodnota projektu

Přidaná hodnota projektu bude dána zlepšenou autoevaluační kulturou v českém školství, která se promítne především do větší odpovědnosti, iniciativy, tvořivosti a odbornosti pedagogických pracovníků škol, tzn. že přidaná hodnota je dána zkvalitněním pedagogických pracovníků škol. Ti, na základě zjištěných informací a vlastní systematicky sdílené sebereflexe, budou schopni kriticky nahlížet na dosavadní strategie a budou hledat a uplatňovat takové strategie, které povedou ke zkvalitňování jejich práce. Předpokládáme, že projekt ve svém důsledku přinese větší odpovědnost, iniciativu a tvořivost škol, které na základě zjištěných informací a vlastní sebereflexe budou umět kriticky nahlížet na dosavadní strategie řízení školy a budou hledat a uplatňovat takové, které povedou ke zlepšení a rozvoji.  


Pomoc školám při vlastním hodnocení

Vzhledem k prohlubující se decentralizaci školské sféry, postupné demokratizaci společnosti a vývoji socioekonomických ukazatelů je účelné vytvořit reálné předpoklady pro rozvoj škol prostřednictvím kvalitně nastaveného systému autoevaluace. Účelnost tohoto řešení je podpořena jednoznačnými zkušenostmi i z jiných sektorů řízení, stejně tak jako zkušenostmi z oblasti vzdělávání v edukačně vyspělých státech světa. V současné době, kdy je u nás realizována kurikulární reforma, provádění autoevaluace nabývá na významu. Úspěšná realizace reformy vzdělávání bude záviset na proměně školy v učící se organizaci se vstřícným klimatem. Tento proces podporuje autoevaluace na školách.  


Čeho chce projekt dosáhnout

Prostřednictvím projektu se školám dostane takové podpory v oblasti vlastního hodnocení, že ji už nebudou vnímat jako problematickou oblast, s níž si nevědí rady. Pedagogové získají dostatečné zázemí, které jim umožní hodnotit vlastní školu kvalitněji, s využitím ověřených nástrojů a nebudou si muset tyto nástroje intuitivně vytvářet „na koleni“. Projektem hodláme zasáhnout 23 380 pedagogických pracovníků a vedoucích pracovníků škol a školských zařízení.  


Přihlášky škol na státní zkoušky


Wordprocessing pro Word 2003

Valeš, V. – Valešová, I., Praha, NÚOV – STÚ 2009, 56 stran  


Poradenský systém

Podpůrné systémy pro školy a partnery škol sestávají z těchto klíčových aktivit: podpora sítí spolupracujících škol, podpůrná síť odborníků a přímá poradenská podpora, podpůrné materiály (publikace, texty, web, bulletin), podpora autoevaluace pro školy     


Příklady praxe

Cílem je vytvoření elektronické databáze, která bude obsahovat recenzované příklady řízení kvality ve školách. V této aktivitě bude ukázáno vhodné a smysluplné zařazení vybraných evaluačních nástrojů do procesů vlastního hodnocení školy a plánů jejího rozvoje. Elektronická forma hypertextů umožní vzájemné provázání příkladů praxe s evaluačními nástroji.  


Evaluační nástroje


Nový Informátor CEFIF

23. dubna 2009 vyšlo nové číslo Informátoru CEFIF. Přináší novinky o dění ve světě fiktivních firem.  


21. dubna 2009

Do sekce Často kladené otázky přibyl článek Jak nainstalovat databázi CCClient?  


Jak nainstalovat databázi CCClient?


Zpravodaj 4/2009

Anticipace vývoje kvalifikací v Evropě 6 *  Testy způsobilosti učitelů v Bavorsku  * Obliba učebních oborů v Německu * Konkurence vyspělých zemí v OVP * Gaokao: čínská maturita, galeje * Vzdělávání v Arménii * Nástupní kvalifikace mládeže v Německu  


Regionální veletrh fiktivních firem v Písku

Ve dnech 2. až 3. června se v Písku na místní OA uskuteční regionální veletrh fiktivních firem. Propozice naleznete v sekci Veltrhy.  


Aktivity projektu


9. dubna 2009

Výsledky 15. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. Propozice dalších veletrhů. Nový seznam fiktivních firem.  


EQF-Ref

pic15724_EACEA.jpg  


Strategie získání zaměstnání absolventů středních a vyšších odborných škol a jejich postoje k práci

Doplňující analýzy založené na datech ze šetření přechodu absolventů na trh práce realizovaných v NÚOV.  Trhlíková J. ; Praha: NÚOV 2009.  


Státnice nanečisto 2011

Dne 15. března 2011 uspořádal STÚ spolu s Obchodní akademií v Neveklově již tradiční soutěž.  


Dopis školám zapojeným do projektu

Národní ústav odborného vzdělávání odeslal 1. dubna na školy poštovní zásilku, která obsahuje důležité informace o letošních závěrečných zkouškách.