Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Slavnostní vyřazení budoucích cukrářů, opravářů, kuchařů i číšníků v Albrechticích

29.6.2009     Bruntálský a krnovský deník     str. 2     Zpravodajství     FIDEL KUBA     Absolventům, kteří právě vykonali závěrečnou zkoušku v nové podobě a zvládli ji úspěšně, byly předány výuční listy. Při slavnostním vyřazení obdrželi také certifikáty o absolvování nové závěrečné zkoušky. Region| Severní Morava      

Město Albrechtice/ Obřadní síň radnice ve Městě Albrechticích byla místem pro slavnostní vyřazení absolventů Střední školy zemědělství a služeb. Závěrečné zkoušky složili absoventi učebních oborů Cukrářské práce, Opravářské práce a Kuchař -číšník pro pohostinství. Žáci oboru Kuchař-číšník skládali zkoušky podle jednotného celostátního zadání, takže úroveň absolventů by měla být stejná na všech obdobných školách v celé České republice. „Kromě žáků školy úspěšně tuto zkoušku složili také dva absolventi takzvaného dalšího vzdělávání. Ti museli v průběhu jednoho roku vykonat tři zkoušky dílčích kvalifikací,“uvedla Andrea Černá, zástupkyně ředitele na Střední škole zemědělství a služeb ve Městě Albrechticích.

Nahoru

Novinky

SOUTĚŽ SOP

Ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vyhlašujeme soutěž samostatných odborných prací v gastronomických oborech  

 

Konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“

Dne 8. března 2012 se u příležitosti ukončení projektu NZZ uskutečnila konference „Nová závěrečná zkouška – kvalita pro učňovské školství“. Konference se zúčastnili ředitelé a zřizovatelé odborných škol, odborníci z praxe, zástupci Hospodářské komory ČR, krajů, ČŠI a dalších partnerů v odborném vzdělávání.  

 

Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole

příručka Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole -  školní rok 2011/2012  

 

Zadání samostatné odborné práce

V březnu 2012 budou zpřístupněna jednotná zadání,  která školy mohou využít pro závěrečné zkoušky 2011/2012. Součástí jednotného zadání je v některých oborech samostatná odborná práce (SOP) . Její zařazení do závěrečné zkoušky je závazné.  

 

Pilotní ověřování jednotného zadání v oborech vzdělání kategorie E

Ve školním roce 2010 - 2011 se příprava jednotného zadání poprvé soustředila rovněž na obory středního vzdělání s výučním listem kategorie E.  

 

další novinky