Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2011

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Nebojte se nás oslovovat, vzkázal středním odborným školám úřad práce

11.3.2011    Jihlavské listy -  Střední školy budou muset při poklesu počtu žáků více do terénu a hledat si klienty vzdělávání. Na konferenci o dalším vzdělávání v Třešti to uvedl Kamil Ubr z krajského úřadu.Rozsáhlou konferenci o realitě a budoucnosti tzv. dalšího vzdělávání na Vysočině organizoval v Třešti 3. a 4. března projekt ministerstva školství UNIV 2 KRAJE. Projekt sdružuje 325 škol v ČR (z toho 23 na Vysočině) s cílem proměnit je v centra celoživotního učení dospělých.  

 

Radní pro školství Kružíková: Města nevyužila šanci navrhnout změny škol

8.3.2011    Jihlavské listy   TŘEŠŤ - Téma nutné restrukturalizace sítě středních škol se přeneslo i do jednání konference projektu UNIV 2 KRAJE o rozvoji dalšího vzdělávání dospělých na Vysočině, která se ve čtvrtek a v pátek konala na zámku v Třešti.  

 

Noví sommeliéři

8.3.2011    Hodonínský deník   VE BZENCI. Od 15. ledna do 5. března se uskutečnil program dalšího vzdělávání v oboru Sommeliér. Zúčastnilo se jej dvanáct frekventantů – osob různých profesí, ale se společným zájmem o tuto práci.  

 

Střední školy mají vzdělávat i dospělé

7.3.2011    Chomutovský deník   Ústecký kraj - Kraj se zapojil do projektu UNIV 2 KRAJE, jehož hlavním cílem je proměna středních škol v centra celoživotního učení. Střední školy v Ústeckém kraji tak rozšíří svou nabídku a připravují vzdělávání pro dospělé. V Ústeckém kraji projevilo o proměnu zájem celkem 27 středních škol, z nichž 25 zřizuje kraj. Pedagogičtí pracovníci zapojených škol se nyní zúčastní řady vzdělávacích seminářů. Síť škol v každém kraji bude mít vlastní webový portál, do kterého bude programy vkládat.  

 

Šance na získání práce: střední školy začnou učit také dospělé

7.3.2011    Mladá fronta DNES  ÚSTÍ NAD LABEM Střední školy v Ústeckém kraji budou učit i dospělé, každá připraví alespoň jeden obor. Některé přemění z těch, na které se hlásí málo žáků, další vzniknou podle požadavků zaměstnavatelů v regionu. Školy tím využijí učitele i kapacitu škol v době úbytku studentů. „V Ústeckém kraji projevilo o proměnu zájem celkem 27 středních škol, z nichž 25 zřizuje kraj,“ říká Alena Tichá z tiskového oddělení krajského úřadu.    

 

Z Městské nemocnice Hořice: Investice do rozvoje vzdělávání

1.3.2011    Jičínský deník   Hořice – V rámci projektu UNIV 2 KRAJE započalo prohlubující odborné vzdělávání pro pracovníky ve zdravotnictví v Městské nemocnici Hořicích. Kurz byl zahájen 23. února a bude probíhat do června tohoto roku jednou týdně ve čtyřhodinovém denním programu. Obsahem modulů je zdravotnická psychologie, komunikační dovednosti, nové trendy v ošetřovatelství, první pomoc, rehabilitace v ošetřovatelství. Jednotlivé moduly na sebe budou navazovat. Kurz reaguje na nové trendy ve zdravotnictví. Je zaměřen na prohlubování profesních znalostí a dovedností. Hlavním organizátorem je Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové ve velmi úzké spolupráci s Městskou nemocnicí Hořice.  

 

EVROPSKÉ DOTACE - KUTNOHORSKO

24.2.2011    Pražský deník Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Čáslav se aktivně přihlásila k možnosti čerpání dotací z ESF (Evropských sociálních fondů) již v době jejich vyhlášení v roce 2006. Po několika neúspěšných pokusech byl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného ministerstvem školství škole přijat k realizaci projekt s názvem „Tvorba příkladů pro realizaci mezipředmětového a projektového vyučování“ (registrační č. CZ.1.07/1.1.06/01.0088).  

 

Kurz účastníkům přinesl nové kompetence

22.2.2011  Rychnovský deník  Kostelec nad Orlicí – Obchodní akademie úspěšně odzkoušela vzdělávací program Moderní komunikace Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí se jako jedna ze čtyř středních škol v okrese Rychnov nad Kněžnou zapojila do vzdělávacího programu UNIV2 kraje .  

 

Krajskou konferenci UNIV přivítá Třešť

18.2.2011    Jihlavské listy    REGION - Zámecký hotel v Třešti bude 3. a 4. března dějištěm dvoudenní celokrajské konference projektu UNIV 2 KRAJE (U2K). Ten se už několik let zabývá proměnou středních škol v centra celoživotního učení. Desítky odborníků z oblasti školství - ředitelů škol, metodiků celoživotního učení, zástupců firem, úřadů i úředníků kraje či ministerstva školství - se mají sejít na březnové konferenci U2K v Třešti.  

 

Celoživotní vzdělávání na SPŠ bylo zahájeno

18.2.2011    Hranický týden   Po dlouhé přípravné práci byl dne 1. února na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Hranicích zahájen vzdělávací program pod názvem Obsluha, seřizování CNC strojů. Tento kurz je realizován v rámci projektu UNIV 2 KRAJ, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání.  

 

Celoživotní vzdělávání na SPŠ Hranice bylo zahájeno

16.2.2011    Přerovský a hranický deník   Po dlouhé přípravné práci byl dne 1. února na SPŠ Hranicích zahájen vzdělávací program pod názvem Obsluha, seřizování CNC strojů. Tento kurz je realizován v rámci projektu UNIV 2 KRAJ, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání.  

 

JAK SI UČITELÉ MOHOU PŘIVYDĚLAT

9.2.2011  Rodina a škola  Aktuálním tématem po tradičních přednovoročních diskusích o výši učitelských platů je mimo jiné otázka, jestli je možné, aby se pedagogové vlastním způsobem postarali o sebe a své finanční zajištění. Obzvláště v případě, že stát se o ně nepostará. Nebo aspoň ne tak, aby to vyhovovalo představám učitelů zastoupených odborovými svazy. Co dělají učitelé pro to, aby se uživili?  

 

Nevyučeným doplní vzdělání

5.2.2011, Právo - Ostrava – Lidem, kteří mají jen základní vzdělání, nicméně umějí rekonstruovat nábytek a obrábět dřevo, se nabízí nová možnost, jak si doplnit vzdělání a získat osvědčení o svých dovednostech.  

 

Ve vzdělávání dospělých chtějí v obchodní škole pokračovat

24.1.2011, Havlíčkobrodský deník - Žďár nad Sázavou - Základy práva, daňové evidence, obchodní korespondence, informační technologie, osobní komunikace, případně i cizí jazyk. Těmto pěti nebo šesti předmětům se od loňského září do letošního ledna věnovaly zájemkyně, jež se zapsaly do kurzu Obchodně administrativní pracovník.  

 

Dětí ubývá. Školy vzdělávají dospělé

22.1.2011, Hodonínský deník - Pět škol z Hodonínska se zapojilo do projektu, který se zaměřuje na celoživotní vzdělávání dospělých. Ti mají zájem.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru