Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2011

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

„Občané, vzdělávejte se…!“ zazní z médií po celé republice

21. 8. 2011 Se sloganem „Rozšiřte si obzory“ se budou od září lidé v ČR setkávat doslova na všech mediálních frontách. Ministerstvo školství totiž vyráží rozsáhlou kampaní do boje za nezbytné zvýšení zapojení Čechů do dalšího vzdělávání .  

 

Tuček a Šlajs nebyli poslední. Třídy se večer opět zaplní

30.7.2011    Mladá fronta DNES - Večerní školy ožijí. Klesající počet žáků na středních školách nahradí v některých školách přerostlí studenti. Podniky tak formou stohodinových kurzů získají nové vodohospodáře, zedníky nebo kuchaře.  

 

Nejméně se vzdělávají ti, kdo vzdělání potřebují nejvíce

29.7.2011    novinky.cz - Na otázky Práva odpovídá Jana Bydžovská, hlavní manažerka projektu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro tvorbu vzdělávacích programů pro dospělé.  

 

Prázdninové kurzy zvyšují kvalifikaci

28.7.2011    Haló noviny, PRAHA – V oblasti vzdělávání dospělých patří ČR v Evropské unii stále mezi horší průměr. Ideální možností ke změně statistiky jsou letní prázdniny, kdy se objevuje nabídka řady vzdělávacích kurzů.  

 

Zvládli kurz elektro pouze za pět měsíců

11.6.2011    Žďárský deník - I na Vysočině se začaly uplatňovat nové formy modulového celoživotního vzdělávání, které zájemcům při doplňování kvalifikace šetří čas i prostředky.  

 

Baví mě učit dospělé, říkají mnozí kantoři

7.6.2011    Jihlavské listy - Baví mě učit dospělé, říkají mnozí současní středoškolští učitelé. Právě této odbornosti, pro mnohé z nich nové, se budou letos i na Vysočině učit ve speciálních seminářích olomoucké univerzity.  

 

Lidé z praxe zvládli dva ročníky za pět měsíců

3.6.2011    Jihlavské listy - I na Vysočině se začaly uplatňovat nové formy modulového celoživotního vzdělávání, které zájemcům při doplňování kvalifikace šetří čas i prostředky. Jednatřicet úspěšných absolventů např. v květnu převzalo certifikáty o ukončeném kurzu ve Žďáře nad Sázavou. Absolventi pilotně ověřovaného kurzu Elektrikář zvládli v kurzu znalosti 1. a 2. ročníku daného učebního oboru a vyslechli i rozhodnutí o přijetí k dalšímu studiu.  

 

Máme i nadějné duše, říká ředitelka ženské věznice

20.5.2011    Jihlavské listy -  Také někteří z těch, kteří se ocitnou za bránou vězení, se v současné české společnosti mohou vzdělávat. Velkou aktivitu v tomto směru vyvíjí ženská věznice ve Světlé nad Sázavou na Vysočině. Vzdělávací projekty, směřující k tomu, aby odsouzené opět našly své místo v životě, podporuje ředitelka věznice plk. Gabriela Slováková .  

 

Jihočeské školy se zapojily do vzdělávání dospělých

19.5.2011    Právo - Jižní Čechy -  Celkem 25 škol z Jihočeského kraje se zapojilo do projektu UNIV 2, který je zaměřen na nové programy vzdělávání dospělých. Právu to řekla hlavní manažerka projektu Jana Bydžovská.  

 

Projekt Cukrařina lehce a s úsměvem

5.5.2011    Slovácký deník - Takto se jmenoval pilotní projekt UNIV2, který jsme za účasti metodika kraje Pavla Vrby, pracovníka NUOV Petra Polívky a radního pro školství, mládež a sport Josefa Slováka slavnostně ukončili dne 12. dubna 2011.  

 

Jedenáctka účastníků začala „pilotovat“ na SŠ technické

3.5.2011    Jihlavské listy - JIHLAVA - Odborné střední školy se při úbytku žáků i na Vysočině začínají více orientovat na vzdělávání dospělých. Nový výukový program práce na CNC strojích začala právě s prvními účastníky prakticky ověřovat SŠ technická v Jihlavě.  

 

Učitelé se učí, jak vzdělávat dospělé

20.4.2011    Mladá fronta DNES -  Kraj Karlovarský - Olomoucká univerzita začala v Karlovarském kraji učit učitele středních škol, jak učit dospělé.  

 

Clarion hostí dvoudenní konferenci. Ta nastartuje vzdělávání dospělých.

25.3.2011    Ústecký deník - ÚSTÍ NAD LABEM – Ředitelé středních škol a firem Ústeckého kraje, představitelé ministerstva školství, krajského úřadu i odborní metodici se sešli v ústeckém Clarion Congress Hotelu.  

 

Na svatbě Willa a Kate budou české perníčky!

23.3.2011    Blesk -  Svatbu britského prince Williama a jeho snoubenky Kate Middleton ozdobí velká perníková srdce, která vytvoří studentky ze vsetínské střední odborné školy. Perníky zřejmě zkrášlí prostory londýnského Westminsterského opatství, kde se bude mladý pár 29. dubna brát.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru