Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2011

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5

Nezaměstnaní mají nyní lepší šanci na změnu

13.1.2011, Liberecký deník - Střední školy bojují proti úbytku žáků tím, že se zaměřuji na vzdělávání dospělých. Užitek z toho mohou mít i lidé bez práce.  

 

Počet žáků klesá! Startují jednání, která budou mít vliv i na síť středních škol

14.1.2011, Jihlavské listy - Ministr školství Josef Dobeš sdělil začátkem prosince na schůzce vrcholným zástupcům krajů doporučení svého rezortu, aby postupně optimalizovali síť středních škol. To může někde prakticky znamenat např. i jejich slučování či útlum. Povolovat se nemá vznik dalších soukromých škol. Počty středoškoláků klesají, volných míst je přebytek a lepší to nebude ani v příštích letech. Reakcí na trend má být podle pracovního doporučení ministerstva školství mj. optimalizace sítě škol. Také hejtman Vysočiny Jiří Běhounek vyslechl tuto prognózu na samém začátku prosince od ministra školství.  

 

Pilotáž projektu ve Veselí

20.1.2011, Hodonínský deník - Zvyšte si zdarma svoji kvalifikaci v rámci pilotáže projektu UNIV 2 KRAJE na SOŠE a SOUVeselí nad Moravou. Střední odborná škola ekonomická a SOU, Veselí nad Moravou, Kollárova 1669 je jednou z více než 30 středních škol v Jihomoravském kraji, které se zapojily do projektu proměny škol v centra celoživotního vzdělávání, známého jako UNIV 2 KRAJE. Jeho cílem je vytvořit mj. s využitím evropské dotace síť středních odborných škol, které se budou vedle tradiční výuky cíleně věnovat i celoživotnímu vzdělávání a zvyšování kvalifikace dospělých.  

 

Celorepublikový projekt na hranické průmyslové škole

7.1.2011, Hranický týden - SPŠ Hranice se zapojila do projektu UNIV 2 - KRAJE, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je proměna středních škol v centra celoživotního vzdělávání. Projekt nabízí mj. také vzdělávání a rekvalifikace firmám, organizacím i soukromým osobám.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5

Nahoru