soubor přílohy (161,31 KB)
Třída………Předmět………Datum………………Vyučující……………………………………
Cíle hospitace ………………………………………………………………………….……………………….… ………………………………………………………………………………………………........
| 
 Cíle hodiny  | 
 Úroveň realizace 3-2-1-0  | 
 Důkaz o splnění cíle  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
Průběh hodiny
| 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
|
| 
 Klady 
 
 
 
 
  | 
 Rezervy  | 
| 
 Další informace učitele po hodině: 
 
 
 
  | 
3 – výborný, 2 – velmi dobrý, 1- dobrý, 0 – nevyhovující
Hodnocení
| 
 A  | 
 Plánování výuky  | 
 3  | 
 2  | 
 1  | 
 0  | 
| 
 Jsou stanoveny oborové i dovednostní cíle  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
|
| 
 
  | 
 Cíle výuky jsou jasné a odpovídají potřebám žáků a požadavkům ŠVP  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Obsah učiva vychází z přirozeného světa žáků, vzdělávací cíle jsou smysluplné  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Zvolené činnosti vedou ke splnění stanovených cílů výuky  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Používané materiály jsou vhodné pro dosažení vzdělávacích cílů  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 B  | 
 Učební prostředí – řízení výuky  | 
||||
| 
 Běžné úkony jsou dobře zvládány, čas je efektivně využíván  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
|
| 
 
  | 
 Učivo je podáváno věcně a odborně správně  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Učebna poskytuje podněty pro výuku, je optimálně využívána  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Vyučující zjišťuje, co o tématu již vědí, vychází z jejich zkušeností  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Stanovená pravidla jsou všem jasná a je důsledně využíváno jejich dodržování  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Pokyny vyučujícího jsou jasné, přesné a žákům srozumitelné  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Žáci jsou vedeni k formulování otázek a problémů k probíranému učivu  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Vyučující vede všechny žáky k tomu, aby pracovali s maximálním nasazením  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Forma písemného záznamu je funkční a přiměřená  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Nekvalitní práce není tolerována  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 C  | 
 Přístup k žákům - komunikace  | 
||||
| 
 Vyučující respektuje rozdílné předpoklady a nadání žáků  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
|
| 
 
  | 
 Vyučující poskytuje všem žákům přiměřený čas pro zvládnutí úkolu (učiva)  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Vyučující jedná s žáky přirozeně, vztah k žákům je partnerský  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Vyučující poskytuje žákům žádoucí vzor kultury jednání  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Mluvený projev vyučujícího je zřetelný, srozumitelný  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Písemný projev vyučujícího je čitelný, přehledný, gramaticky správný  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 D  | 
 Motivace a hodnocení  | 
||||
| 
 Žákům je zřejmá smysluplnost probíraného učiva  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
|
| 
 
  | 
 Žáci mají dostatek možností si vzájemně radit, pomáhat, diskutovat, spolupracovat  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Žákům je zadávána možnost volby – zadávaných úloh, způsobu práce  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Pravidla pro hodnocení a klasifikaci jsou vyučujícím respektována  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Chyba je všemi chápána jako součást učení  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Je prováděna reflexe vyučovacího procesu  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 Celková atmosféra třídy příznivě ovlivňuje vzdělávací proces  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
 
  | 
3 – výborný, 2 – velmi dobrý, 1- dobrý, 0 - nevyhovující
| 
 Závěry (náměty, doporučení, opatření, úkoly, termíny) 
 
 
  | 


