Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2012

‹‹   Předchozí   1 2 3

V Kutné Hoře začíná vyrůstat nová generace pravých mistrů sommelierů

15.2.2012    Kutnohorský deník - Sommelierů je jako šafránu a to platí i o kutnohorských restauracích. Ale to se brzy změní. Kutnohorské učiliště řemesel ve spolupráci s krajským úřadem a Národním ústavem odborného vzdělávání odstartovalo v pondělí sommelierský kurz.  

 

Význam dalšího vzdělávání roste

10.2.2012    Jihlavské listy - Vzdělávání v dospělém věku je jedním z trendů, které velmi podporuje české ministerstvo školství. Lidé studují při práci vysoké školy, ale rozšiřují se i možnosti vzdělávat se přímo na středních školách.  

 

SOŠ a SOU Dubno nabízí zajímavé obory vzdělání

3.2.2012    Příbramský deník - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Dubno se po dobu své třicetileté existence stále snaží jít s vývojem společnosti, kterému přizpůsobuje i svoji vzdělávací nabídku. Pro školní rok 2012/2013 připravila pro žáky základních škol pestrou škálu oborů vzdělání. Stěžejním oborem vzdělání je obor Strojník požární techniky.  

 

Když firmy šetří, jde první na řadu vzdělávání zaměstnanců a propagace

3.2.2012    Jihlavské listy - Celoživotní, tzv. další vzdělávání (DV) je podle českého ministerstva školství nezbytné pro rozvoj pracovníků, firem i celého hospodářství. Sami zaměstnavatelé však ne vždy vzdělávání svých lidí podporují.  

 

Kurz CNC obrábění ve Veselí nad Moravou

25.1.2012 Veselí nad Moravou - O zahájení kurzu obrábění na CNC strojích na SOŠ a SOU Veselí nad Moravou v rámci projektu UNIV 2 KRAJE informuje ve svém zpravodajství reginioální televize Slovácko  

 

Školy pomáhají v táborském regionu zatočit s nezaměstnaností

18.1.2012    Táborský deník - Práce nikomu sama do klína nespadne. Nesedět, nečekat a vzdělávat se. To je jedna z cest, jak na trhu práce uspět. Vzdělávání dospělých často nabízely soukromé agentury a často si k tomu najímaly učitele ze škol. Školy se přitom mají možnost samy zapojit. V Táboře je v tomto ohledu aktivní střední průmyslová škola strojní a stavební, střední zemědělská škola a v Sezimově Ústí také Centrum odborné přípravy (COP).  

 

Dospělým se na středních školách otevřou kurzy s bezplatnou účastí

13.1.2012    Jihlavské listy - Na Vysočině se některé střední školy stále více zaměřují na vzdělávání dospělých. V jednom z projektů celoživotního vzdělávání se na nich letos bude v praxi ověřovat desítka nových vzdělávacích kurzů, což lidem umožní bezplatnou účast v nich.  

 

Tři odsouzené ze světelské věznice složily zkoušky na jihlavské škole

13.1.2012    Jihlavské listy - Zajímavá premiéra proběhla 19. prosince 2011 na Střední škole obchodu a služeb v Jihlavě (SŠOS) - tři odsouzené z ženské věznice ve Světlé nad Sázavou tu složily dílčí kvalifikaci v učebním oboru Výpomoc při přípravě pokrmů.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3

Nahoru