Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2010

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Školy se přihlásily do projektu

27.3.2010    Tachovský deník   Tachovsko - Tři školy z Tachovska se zapojily do projektu UNIV 2 KRAJE. Cílem tohoto projektu je proměnit školy s využitím tří set milionů korun z evropské a státní dotace v centra celoživotního učení a mnohem více se přeorientovat na výuku dospělých. K tomu budou využity v rámci projektu postavené vzdělávací programy. Z Tachovska se do projektu přihlásilo Gymnázium Stříbro, Střední průmyslová škola Tachov Světce a Střední škola Bor.  

 

Rodiče... Zpět do lavic!

23.3.2010   Aha!   PRAHA - Vzpomínáte, když ve filmu »Marečku, podejte mi pero!« rodiče večer střídali své děti v lavicích? Nebo jste stejnou situaci kdysi také prožívali? Nyní je to zpět! Celkem 325 středních škol v Česku začne nabízet večerní kursy dodatečného vzdělávání. Dopoledne budou studovat děti a u stejných učitelů budou večer »šprtat« dospělí. Školám totiž chybějí žáci a učitelům peníze.  

 

Ráno budou ve škole děti, večer dospělí

22.3.2010    Hospodářské noviny, Jana Machálková    Zájemců o studium na středních odborných učilištích ubývá. Školy proto hledají nový způsob výdělku.  

 

Ve dne učí děti, večer jejich rodiče

22.3.2010   Hospodářské noviny, Jana Machálková    325 středních škol začne nabízet večerní kurzy pro dospělé Kurzy povedou učitelé, kteří si tak budou moci přivydělat  

 

Firmy Žďárska vítají možnost komunikovat přímo se školami

19.3.2010  Jihlavské listy, Jiří Varhaník    Pravidelné setkání personalistů firem Žďárska pořádala 25. března ve firmě TOKOZ Okresní hospodářská komora. Tématem bylo celoživotní vzdělávání.  

 

Odborná centra zkvalitní výuku na školách

8.3.2010    Právo,  Ludmila Žlábková     Vytipovaná zařízení v Královéhradeckém kraji se dočkají výrazné finanční podpory z evropských zdrojů.  

 

Centrum celoživotního vzdělávání v Moravské Třebové

4.3.2010    ČRo Pardubice     

 

Centrum pro celoživotní učení

4.3.2010    Rychnovský deník    Rychnov n. K. – Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola (VOŠ a SPŠ) pravidelně pořádá tři dny otevřených dveří pro střední školu a učební obory a dvě podobné akce pro vyšší studium, které se uskuteční v březnu a v červnu. „Mimo již tradiční učební obory rozšiřujeme nabídku o nová zaměření a navíc rozvíjíme další činnosti v oblasti celoživotního vzdělávání. To znamená, že by zde mělo vzniknou centrum celoživotního učení pro zaměstnance, kteří potřebují získat technické vzdělání,“ prozradil ředitel VOŠ a SPŠ Hynek Martinek a připomněl i řadu kurzů, ve kterých škola nabízí speciální vzdělání jako například odhadce motorových vozidel, soudní znalec a podobně. Vznikem centra pro celoživotní vzdělávání rychnovská škola reaguje i na současnou nepříznivou situaci na trhu práce. „Patří sem totiž i rekvalifikace a pracovní rehabilitace. Podobně jsme přistoupili i k nabídce nového učebního oboru – kominík, který doposud nabízela jen pražská škola. Snažíme se tedy nabídnout zájemcům ty obory, které mají uplatnění ,“ dodal ředitel.  

 

Střední škola je i pro dospělé

2.3.2010    Slovácko - regionální týdeník    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 

Nová centra pro dospělé

1.3.2010    Hospodářské noviny   Střední odborné školy bojují o přežití, žáků je nedostatek. Proto se některé přemění na centra celoživotního vzdělávání a otevřou rekvalifikaci dospělých. Do projektu, jenž běží od loňského srpna, se zatím zapojilo 325 středních škol.  

 

Střední školy jsou i pro dospělé

25.2.2010    Hodonínský deník, ZUZANA ČERNÁ    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 

Semináře zaměřené na výuku dospělých

25.2.2010    Učitelské noviny    Ve všech krajích ČR kromě Prahy se uskutečnily motivační semináře, které měly za cíl získat pedagogy středních škol, kteří dosud vyučují žáky v rámci počátečního vzdělávání, pro práci s dospělými. Tato nová aktivita rozšíří nabídku kvalitních kurzů dalšího vzdělávání a zároveň pomůže překonat složité období, kdy se školy potýkají s propadem počtu žáků.   

 

Do projektu UNIV 2 se zapojili Třeboňáci

24.2.2010    Jindřichohradecký deník   Třeboň - SOŠ a SOU Třeboň je jednou z pěti Jindřichohradeckých škol, které se zapojily do nového projektu Národního ústavu odborného vzdělávání UNIV 2. „Naše škola byla vybrána krajem jako perspektivní, na které se bude provádět celoživotní vzdělávání dospělých. Jedná se o třímodulový program, jehož příprava bude trvat tři roky,“ vysvětlila zástupkyně ředitele SOŠ a SOU Třeboň Marie Florianová. V lednu začali s přípravou nabídky návrhů na náplň a formu studia. Po 22. dubnu by měli zástupci kraje, který je zřizovatelem školy, rozhodnout, jaká škola pak bude podle kterého návrhu pracovat.  

 

Školy: Vraťte se do škamen!

22.2.2010    Mladá fronta DNES,    ZUZANA DOUŠOVÁ   Pardubice - Třiadvacet středních škol a odborných učilišť se chystá učit nejen denní studenty, ale také zájemce o celoživotní vzdělávání.  

 

Celoživotní vzdělávání s ohledem na trh práce

19.2.2010    Haló noviny    PARDUBICE - Celkem 23 středních a vyšších odborných škol z Pardubického kraje se zapojilo do dlouho očekávaného projektu Národního ústavu odborného vzdělávání UNIV 2.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru