Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2010

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Dvacáté výročí Střední zdravotnické školy v Berouně okoření slavnostní zahájení roku

1.9.2010, Berounský deník, Beroun – Střední zdravotnická škola v Berouně vznikla 1. září 1990. Za 20 let její existence došlo k mnoha změnám.  

 

Konference porovná znalosti žáků

24.8.2010,Jihlavské listy, Jihlava – Padesátku účastníků má mít Interregionální konference o spolupráci škol a firem ve vzdělávání, kterou 25. srpna pořádají v Jihlavě kraj Vysočina spolu s Nitrianským samosprávným krajem.  

 

Škola nabídne dospělým studium oboru sommeliér

3.8.2010, Slovácko Bzenec - Milovníci vína brzy dostanou možnost doplnit si vzdělání v oboru sommeliér. Program celoživotního vzdělávání nabídne dospělým zájemcům gastronomicky zaměřená vyšší odborná a střední škola v Bzenci na Hodonínsku, oznámil v tiskové zprávě Jiří Varhaník z Národního ústavu odborného vzdělávání.  

 

Do školních lavic na Libverdě usednou za rok i dospělí

2.7.2010, Děčínský deník     Do školních lavic Střední zahradnické a zemědělské škole A.E. Komerse Děčín Libverda usednou i dospělí. Škola totiž na rok 2011 připravuje vzdělávací program pro dospělé. „Musíme reagovat na pokles počtu žáků a při rostoucí nezaměstnanosti a krizi některých oborů také na nutnost konkrétně se orientovat na potřeby trhu práce,“ vypočítal důvody ředitel školy Libor Kunte.  

 

Slováci přijedou diskutovat o spolupráci škol a firem

8.6.2010, Jihlavské listy    Školští odborníci z kraje Vysočina jednali koncem dubna v partnerském Nitranském kraji na Slovensku. Dohodli uspořádání vzdělávací konference Škola a firma, která by se konala letos 25. srpna v sídle kraje Vysočina. Cílem konference má být rozvoj spolupráce škol a firem. Právě to se podle Romana Křivánka, ředitele krajské vzdělávací instituce Vysočina Education, ukazuje jako společné téma obou krajů.  

 

Škola nabídne dospělým studium oboru sommeliér

3.8.2010    Slovácko - regionální týdeník, Bzenec - Milovníci vína brzy dostanou možnost doplnit si vzdělání v oboru sommeliér. Program celoživotního vzdělávání nabídne dospělým zájemcům gastronomicky zaměřená vyšší odborná a střední škola v Bzenci na Hodonínsku, oznámil v tiskové zprávě Jiří Varhaník z Národního ústavu odborného vzdělávání.  

 

Školy lákají do svých lavic stále víc dospělých

 7.7.2010   Ústecký deník   Děčín – školy vnímají nutnost více se orientovat na celoživotní učení dospělých. Příkladem je SŠ zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse Děčín – Libverda. I ona musí reagovat na demografický pokles počtu žáků a při rostoucí nezaměstnanosti a krizi některých oborů také na nutnost konkrétně se orientovat na potřeby trhu práce.  

 

Škola chce konkurovat soukromým firmám

23.6.2010  Domažlický deník, Horšovský Týn – Vzdělávání dospělých, ať už jde o školení, kurzy či semináře, je v současné době výsadou především soukromých firem. To by měl změnit projekt UNIV 2 KRAJE Národního ústavu odborného vzdělávání, jehož cílem je proměnit školy v centra celoživotního učení.  

 

Mělnicko: zaměstnanci se vrátí zpět do škol

18.6.2010  Mělnický deník  Pětadvacet zaměstnavatelů z Mělnicka a zástupci několika středních škol se ve středu sešli s vedením Úřadu práce v Mělníku. Setkání bylo podle ředitele úřadu práce Zdeňka Studeného zaměřeno na obnovení aktivní komunikace se zaměstnavateli. „Tato komunikace by měla přispět k nejrychlejší analýze situace zaměstnavatelů a k aktualizaci našich databází a údajů,“ připomněl Studený a dodal, že se odborníci z úřadu práce připomněli zástupcům firem dopady ekonomické krize, které se projevily v prudkém nárůstu nezaměstnanosti.              

 

Stát a EU podpoří vzdělávání dospělých na Mostecku

18.6.2010  Mostecký deník   Most, ČR – Obchodní akademie Most, Střední odborná škola Meziboří, Střední odborná škola Litvínov-Hamr a Střední škola gastronomie a služeb Most se zapojily do vzdělávání dospělých. Do projektu UNIV 2 se v ČR hlásí 325 škol, v Ústeckém kraji 28 škol. Z EU a státního rozpočtu do projektu míří 300 milionů korun. Školy vytvoří během tří let vzdělávací programy celoživotního učení dospělých. Na Mostecku by se mohli učit finance, maloobchod a některá stavební řemesla.  

 

Chomutovské školy jdou do projektu celoživotního vzdělávání

2.6.2010  Chomutovský deník   Čtyři školy na Chomutovsku vstoupily do celonárodního projektu, ve kterém se mohou „dospěláci“ celoživotně vzdělávat. Do tří let každá vytvoří tři vzdělávací programy. Školám má tento přístup pomoci prosperovat i při očekávaném poklesu počtu dětí a navíc řešit konkrétní potřeby trhu práce.  

 

Školy představily vzdělávací programy pro dospělé

2.6.2010  Ústecký deník    Projekt Univ 2 Kraje (U2K) pomůže se vzděláváním dospělých. Z Evropské unie a státního rozpočtu do něj míří 300 milionů korun. Do projektu se v celé ČR zapojuje od loňského srpna 325 škol, z toho 28 škol v Ústeckém kraji.  

 

Školy budou vzdělávat dospělé ve dvou oborech

15.5.2010    Českolipský deník   Českolipsko – Vzdělávací programy pro dospělé, které mají pomoci ke snížení nezaměstnanosti, představily dvě českolipské školy. SOŠ a SOU 28. října v České Lípě otevře obor Složitá obsluha hostů a novoborská sklářská škola bude vzdělávat strojníky sklářských zařízení.  

 

Úřad práce v Rokycanech uspořádal 2. ročník výstavy vzdělávacích příležitostí v regionu pod názvem Celoživotní učení 2010

3.5.2010    personalista.com   Hlavním partnerem při zajištění organizace této, v západních Čechách zcela ojedinělé, akce byl systém evropských služeb zaměstnanosti EURES, roli dalších partnerů přijali EURES-T (česko-bavorské partnerství v otázkách zaměstnanosti), město Rokycany, Okresní hospodářská komora Rokycany, TJ SOKOL Rokycany a Střední škola Rokycany.      

 

Krize přivedla na veletrh vzdělávání do Rokycan čtyřnásobek lidí

28.4.2010    novinky.cz  Vzdělávacím agenturám i odborným školám rostou v krizi počty klientů, které jim posílají zejména podniky. Pomohly tomu programy ministerstev práce i školství, které rekvalifikace a celoživotní vzdělávání podporují. Stovkami miliónů korun na ně přispívá EU.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru