Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

2010

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5

Střední školy už sestavily týmy v projektu dalšího vzdělávání

19.2.2010    Jihlavské listy, Jiří Varhaník     Ve všech třinácti krajích České republiky (mimo Prahu) začaly po Novém roce na 325 středních odborných školách koordinovaně praktické činnosti, jejichž cílem je proměnit školy zaměřené na počáteční vzdělávání v centra celoživotního učení dospělých.  

 

Prázdné lavice zaplní dospělými

15.2.2010    Mladá fronta DNES    Plzeň - Dostat dospělé zpět do školních lavic. To je cíl projektu ministerstva školství „Proměna škol v centra celoživotního učení“. Z Plzeňského kraje se do projektu přihlásilo šestadvacet středních odborných škol a učilišť.  

 

Nové obory v rámci celoživotního vzdělávání

10.2.2010    ČRo Pardubice      

 

Střední školy se snaží přežít

6.2.2010    Chebský deník, IVANA KALINOVÁ    Karlovarský kraj - Školy v regionu se snaží přežít úbytek žáků, který by pro ně znamenal postupný zánik. Jak? Výuku hodlají rozšířit o celoživotní vzdělávání odborné, zájmové a občanské veřejnosti, které by mohli využít i senioři. Kvůli tomu se dvanáct středních odborných škol na Karlovarsku přihlásilo do projektu centra celoživotního učení dospělých. Na Karlovarsku se do tohoto projektu například zapojila Střední odborná škola stavební v Karlových Varech. „Na školách se od ledna postupně tvoří týmy učitelů, které mají být do budoucna schopné postavit vzdělávací programy, které budou reagovat na potřeby trhu práce v regionu, zvýší odbornost zapojených učitelů v oblasti vyučování dospělých a projektové principy se budou snažit trvale do budoucna udržet,“ uvedla metodička projektu UNIV 2 KRAJE pro Karlovarský kraj Eva Saligerová.  

 

Budují centrum odborného výcviku

27.1.2010    Týdeník Klatovska, DAVID KOJAN    Klatovy - Nové centrum odborného výcviku za zhruba třiatřicet milionů korun roste v současnosti v zahradě Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech. „Podle plánu by měla být stavba dokončena koncem letošního roku, ovšem podle informací, které máme od zhotovitele, by mělo být hotové už o letošních prázdninách. V tom případě bych byl rád, kdybychom, aspoň částečně, mohli začít po domluvě s naším zřizovatelem využívat nového centra už od září,“ plánuje ředitel školy Vladislav Smolík. Zřizovatelem školy a investorem stavby je Plzeňský kraj.  

 

Ve škole v Meziboří budou učit dospělé. O některé profese nemají mladí zájem

27.1.2010    Mostecký deník, OLDŘICH HÁJEK     Meziboří – Na Střední odborné škole v Meziboří (SOŠ) se budou učit i dospělí. Stává se z ní centrum celoživotního vzdělávání.  

 

Školy se musí více učit

25.1.2010  Literární noviny, Zoja FRANKLOVÁ     Necelých osm procent dospělých Čechů odpovídá v tuto chvíli „ano“ na otázku, zda se v posledních čtyřech týdnech zúčastnili nějakého vzdělávacího programu. Za poslední dva roky sice jejich počet vzrostl o dvě procenta, ale stále je Česká republika pod průměrem Evropské unie. Navíc by během několika let mělo podle nové evropské strategie takhle odpovídat 15 procent lidí.  

 

Další vzdělávání ve SŠTŘ Nový Bydžov znamená více šancí na trhu práce

25.1.2010    Hradecký deník,   Petra Stejskalová    Od 1. dubna 2010 zahájí naše škola zcela nový operační program pro konkurenceschopnost, ve kterém je prioritní osou další vzdělávání dospělých.              

 

Seznam škol Vysočiny v UNIV 2 - KRAJE

15.1.2010  Jihlavské listy     * Obchodní akademie a Hotelová škola, Havlíčkův Brod * Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠ uměleckoprůmyslová, Světlá nad Sázavou * Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Ledeč nad Sázavou * Manažerská akademie, SOŠ - Jihlava * Střední škola obchodu a služeb, Jihlava * Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická, Jihlava * SŠ automobilní, Jihlava * Střední průmyslová škola, Jihlava * Střední škola technická, Jihlava * SOŠ a Střední odborné učiliště, Třešť * Střední škola SČMSD Humpolec, Humpolec * Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola * Střední škola, Pelhřimov * Střední škola stavební, Třebíč * Střední průmyslová škola, Třebíč * Hotelová škola, Třebíč * Střední škola řemesel a služeb, Moravské Budějovice * SOŠ, Nové Město na Moravě * VOŠ a SOŠ zemědělsko-technická, Bystřice nad Pernštejnem * Střední škola řemesel a služeb, Velké Meziříčí * VOŠ a Střední průmyslová škola, Žďár nad Sázavou * Střední škola technická, Žďár nad Sázavou * Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou.  

 

Na špičce je u mě jasně rajská omáčka, směje se novopečená kuchařka Kateřina z Jihlavy

15.1.2010  Jihlavské listy, Jiří VARHANÍK     Ne zcela běžnou závěrečnou zkoušku zažila v pátek 11. prosince Střední škola obchodu a služeb v Jihlavě. Když před zkoušející usedla dvaadvacetiletá Jihlavačka Kateřina Čermáková, byl to i pro samotnou školu docela významný moment.  

 

Střední škola je i pro dospělé

2.3.2010    Slovácko - regionální týdeník    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5

Nahoru