Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Publicita projektu

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››

Na špičce je u mě jasně rajská omáčka, směje se novopečená kuchařka Kateřina z Jihlavy

15.1.2010  Jihlavské listy, Jiří VARHANÍK     Ne zcela běžnou závěrečnou zkoušku zažila v pátek 11. prosince Střední škola obchodu a služeb v Jihlavě. Když před zkoušející usedla dvaadvacetiletá Jihlavačka Kateřina Čermáková, byl to i pro samotnou školu docela významný moment.  

 

Střední škola je i pro dospělé

2.3.2010    Slovácko - regionální týdeník    Veselí nad Moravou – Proměna škol v centra celoživotního učení. Tak zní název projektu Národního ústavu odborného vzdělávání, do kterého se od začátku letošního roku zapojila také Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kollárova ve Veselí nad Moravou.  

 

Podpora vzdělávání

12.11.2009  Veřejná správa, Ing. Ivana Jungová    Jakým způsobem kraj podporuje vzdělávání dospělé populace, zejména v menších obcích či organizacích zřizovaných krajem? Na kterou skupinu se kraj více zaměřuje? Je zvlášť podporováno například technické vzdělávání nebo vzdělávání seniorů?  

 

Stovky škol z celé republiky se šikují, aby čelily ohrožení z demografického vývoje

21.12.2009  Rychnovský deník, Jiří Varhaník   Přes 500 lidí ze školství a krajů se na pražské konferenci shodlo: celoživotní učení bude nutné  Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 středních, převážně odborných škol ze všech krajů, představitelé krajských úřadů a ministerstva školství, se sešlo 8. prosince v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - KRAJE, aby zahájili několikaletou společnou práci. Jejím cílem je koncepčně čelit velkému demografickému poklesu počtu žáků v počátečním vzdělávání a zároveň v budoucnu při dynamických změnách trhu práce plnit jeho konkrétní potřeby v krajích. To se však podle výsledků konference podaří jedině tehdy, pokud bude položen velký důraz na celoživotní vzdělávání českých občanů.  

 

Školy se změní v centra vzdělávání

17.12.2009  Českolipský deník, Radmila Pokorná   Nabídkou studia pro dospělé chtějí čelit poklesu žáků a doplnit kapacitu zařízení.  

 

Dobrá zpráva pro Sokolovsko

16.12.2009  Sokolovský deník    Integrovaná střední škola technická a ekonomická v Sokolově patří v současnosti se svou širokou nabídkou oborů k největším středním školám v našem regionu. Díky revitalizaci prostor školy vznikne moderní centrum celoživotního vzdělávání, odpovídající evropské úrovni. „Ještě za mého působení na ISŠTE Sokolov jsme snili o stavbě nové budovy pro tento typ školy. Projekt se začal rozbíhat už v roce 2002 a díky skvělé spolupráci mých kolegů ve škole a podpoře kraje se náš sen stal skutečností,“ uvedl hejtman Josef Novotný, který pracoval jako ředitel ISŠTE Sokolov do listopadu 2008.  

 

Střední školy v kraji otevřou vzdělávací kurzy pro dospělé

14.12.2009    Plzeňský deník   Ráno do práce a večer do školy. Dospělí z celé republiky si budou moci doplnit vzdělání či rozšířit znalosti, a to zejména podle požadavků svéhozaměstnavatele.  

 

Vzdělávání dospělých

13.12.2009    ČT 1   19:00 Události  

 

Stovky škol z celé republiky se šikují, aby čelily ohrožení z demografického vývoje

12.12.2009   Hradecký deník, Jiří Varhaník   Přes 500 lidí ze školství a krajů se na pražské konferenci shodlo: celoživotní učení bude nutné  Na pět stovek účastníků, zejména ředitelé 325 středních, převážně odborných škol ze všech krajů, představitelé krajských úřadů a ministerstva školství, se sešlo 8. prosince v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu UNIV 2 - KRAJE, aby zahájili několikaletou společnou práci. Jejím cílem je koncepčně čelit velkému demografickému poklesu počtu žáků v počátečním vzdělávání a zároveň v budoucnu při dynamických změnách trhu práce plnit jeho konkrétní potřeby v krajích. To se však podle výsledků konference podaří jedině tehdy, pokud bude položen velký důraz na celoživotní vzdělávání českých občanů.  

 

Dobrá zpráva

11.12.2009   Českolipský deník    V centra celoživotního vzdělávání a místa, kde se bude pod jednou střechou setkávat více generací, se promění některé střední školy a učiliště na Českolipsku. Jejich ředitelé se rozhodli aktivně čelit velkému demografickému poklesu žáků. Místo studentů usednou za školní lavice dospělí a budou se vzdělávat, aby uspěli na trhu práce. To je cílem projektu UNIV 2 – Kraje ministerstva školství, který klade důraz na celoživotní vzdělávání dospělých obyvatel.  

 

Také školy z Vysočiny zahájily "záchrannou akci"

11.12.2009   Jihlavské listy, Jiří Varhaník   PRAHA, REGION - Také ředitelé 23 škol z Vysočiny se v úterý v Praze účastnili rozsáhlé konference, jejímž cílem je řešit podporou celoživotního vzdělávání na středních školách reálné ohrožení škol. To nastává velkým demografickým poklesem počtu mladých lidí, krizí a dynamickými změnami na trhu práce.  

 

Ekonomická krize ovlivnila možnosti firem financovat vzdělávání dospělých

9.12.2009    ČRo 6    22:10 Studio STOP  

 

Střední školy budou nabízet kurzy pro dospělé, dětí mají málo

8.12.2009  novinky.cz, Věda a školy    Střední školy budou nabízet kurzy pro dospělé, dětí totiž budou mít čím dál méně. Školy, které se takto nepřeorientují, budou mít v budoucnu velké problémy s naplněním kapacity. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ředitel Národního ústavu odborného vzdělávání Miroslav Procházka.  

 

Odborné školy v Pardubickém kraji budou fungovat i po večerech

7.12.2009  ČRo Pardubice  17:00 Události regionu  

 

Ředitelé 325 škol budou diskutovat o dalším vzdělávání

4.12.2009  Česká škola    Ředitelé 325 škol z třinácti krajů ČR, představitelé ministerstva školství a školských odborů krajů se sejdou 8. prosince 2009 v pražském hotelu Pyramida na úvodní konferenci projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 Kraje.  

 

Dospělí si doplní vzdělání

26.11.2009 Jindřichohradecký deník  Do nového projektu celoživotního vzdělávání je na Jindřichohradecku zapojeno pět středních škol. Jindřichohradecko - Národní ústav odborného vzdělávání v Praze rozjíždí nový projekt celoživotního vzdělávání. Do něj je zapojeno pět středních škol z Jindřichohradecka. Jedná se o vzdělávání dospělých se zaměřením na formální uznání těch znalostí, které uchazeči sami nabyli během života, a to i mimo školu.  

 

ČÍSLO DNE

26.11.2009  Liberecký deník   14 Tolik středních a vyšších odborných škol z 9 měst Libereckého kraje se zapojuje do projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 -Kraje. Školy budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Projekt má přinést uznání těch znalostí, které uchazeči o zvýšení kvalifikace nabyli sami během života, a to mimo školu.  

 

Do školních lavic usednou dospělí

26.11.2009,  Mladá fronta DNES - Východní Morava, MICHAL VERNER   Školy budou nabízet doplňkové kurzy či rekvalifikace Zlínský kraj - Ubývající počet studentů už školy vyřešily. Do lavic usednou kromě dětí také dospělí.            

 

Nesmrtelný Hujer

26.11.2009 Mladá fronta DNES Východní Morava, Jaroslav Chudara     Národní ústav odborného školství přichází v čase, kdy střední školy bojují o každého studenta, s projektem center celoživotního učení. Ubývající žáky tak v lavicích nahradí dospělí.  

 

ČÍSLO DNE 23

25.11.2009  Chrudimský deník   Třiadvacet středních a vyšších odborných škol z Pardubického kraje se zapojuje do projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 – Kraje. Ve všech krajích se centry celoživotního vzdělávání stane 325 škol. Ty budou vedle své tradiční výuky nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Projekt má přinést uznání těch dovedností a znalostí, které uchazeči o zvýšení kvalifikace nabyli sami během života, a to mimo školu.  

 

Dobrá zpráva

24.11.2009  Českobudějovický deník   Celkem 25 jihočeských škol se zapojí do projektu, v němž si dospělí mohou dodělat maturitu či výuční list, aniž by museli do školy chodit. Týká se všech, kteří během svého pracovního života získali vědomosti a odborné dovednosti. Školy také nabízejí kurzy, po jejichž absolvování získají účastníci osvědčení o dílčí kvalifikaci.  

 

Mohou k maturitě, do lavic ale nemusí

24.11.2009  Českobudějovický deník,  Andrea Zahradníková    Do nového projektu se zapojí 25 jihočeských škol. Je určen pro ty, kteří pracují v oboru, aniž by se v něm vyučili.    

 

Vzdělání je důležité

24.11.2009  Českolipský deník   Česká Lípa - Střední školy z České Lípy a Nového Boru se zapojily do projektu celoživotního vzdělávání ministerstva školství UNIV 2. Budou tak vedle své tradiční výuky nabízet také různé formy vzdělávání dospělých. Do doby, než budou schváleny první sady kvalifikačních standardů na úrovni maturity, je projekt zatím řešen na úrovni učňovských oborů. Podle ministerstva školství bude vzhledem k rychlému rozvoji technologií celoživotní vzdělávání do budoucna nezbytné. Kvalifikovaných zaměstnanců je už nyní v řadě oborů nedostatek.  

 

Školy z Karlovarského kraje podpoří projekt celoživotního

24.11.2009  Karlovarský deník    Karlovarský kraj – Dvanáct středních a vyšších odborných škol z Karlovarského kraje se zapojilo do projektu UNIV – 2 – Kraje. Jedná se o celostátní projekt celoživotního vzdělávání, ke kterému se přihlásily školy v Dalovicích, K. Varech, Nejdku, Sokolově, Mariánských Lázních, Ostrově, Chebu a Lokti.  

 

Školy dají vzdělání také dospělým

24.11.2009  Mladá fronta DNES, Jižní Čechy  Také pětadvacet středních a vyšších odborných škol z Jihočeského kraje se zapojuje do nového projektu celoživotního vzdělávání, do něhož se celkem přihlásilo 325 škol v Česku. Všechny se díky projektu s názvem Univ 2 - Kraje stanou vzájemně provázanými centry celoživotního vzdělávání a vedle své tradiční výuky budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Z jižních Čech se zapojují školy z Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou, Lišova, Velešína, Českých Velenic, Dačic, Jindřichova Hradce, Třeboně, Milevska, Písku, Prachatic, Vimperka, Strakonic, Volyně, Sezimova Ústí a Tábora.  

 

Školy se zapojují do projektu

24.11. 2009 Tachovský deník    Tachovsko – Šestadvacet středních a vyšších odborných škol z Plzeňského kraje, mezi nimi také školy z Tachovska, se nově zapojuje do projektu UNIV 2 – Kraje. Ředitelé zapojených škol se poprvé sejdou začátkem prosince na úvodní konferenci v Praze. Do projektu celoživotního vzdělávání se ve všech krajích zapojuje na 325 škol. Ty se stanou vzájemně provázanými centry celoživotního vzdělávání a vedle tradiční výuky budou nabízet různé formy vzdělávání dospělých. Na Tachovsku se do projektu zapojují střední školy z Boru, Stříbra i z Tachova, v kraji pak ještě školy z Horšovského Týna, Staňkova, Domažlic, Sušice, Klatov, Spáleného Poříčí, Oselce, Stodu, Plzně, Plas, z Horní Břízy, Rokycan.  

 

Ubývající žáky nahradí dospělí

23.11. 2009 Mladá fronta DNES, Střední Morava  Školy mají nový recept: místo mladých budou učit dospělé.        

 

Dobrá zpráva pro Písečáky

23.11. 2009 Písecký deník    Písek – Pětadvacet středních škol z jižních Čech včetně škol píseckých se zapojuje do nového projektu celoživotního vzdělávání nazvaného UNIV 2 – KRAJE, který byl oficiálně zahájen v srpnu. Školy tak vedle své tradiční výuky budou nabízet i různé formy vzdělávání dospělých.       

 

Projekt celoživotního vzdělávání UNIV 2 - Kraje nabírá obrátky

19.11. 2009 ceskaskola.cz  Na 325 škol ve všech krajích se zapojuje do nového projektu celoživotního vzdělávání UNIV 2 - Kraje, který byl oficiálně zahájen v srpnu. Ředitelé zapojených škol se poprvé sejdou 8. prosince 2009 na úvodní konferenci v Praze. České střední školy se tak stanou centry celoživotního vzdělávání a vedle své tradiční výuky budou provázaně nabízet různé formy vzdělávání dospělých.  

 

Střední školy z Vysočiny vstupují do rodiny UNIV

10.11. 2009 Jihlavské listy    REGION - Také střední školy z Vysočiny aktuálně vstupují do další fáze projektu UNIV, který zavádí v ČR novou formu vzdělávání dospělých. Do budoucna má projekt také pomoci školám zajistit i využití jejich know-how, materiálních a personálních kapacit.  

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››

Nahoru