Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Projekt Cukrařina lehce a s úsměvem

5.5.2011    Slovácký deník - Takto se jmenoval pilotní projekt UNIV2, který jsme za účasti metodika kraje Pavla Vrby, pracovníka NUOV Petra Polívky a radního pro školství, mládež a sport Josefa Slováka slavnostně ukončili dne 12. dubna 2011.  

Patnáct absolventek převzalo certifikát jako doklad o svých nových schopnostech a dovednostech v oboru cukrář. Zdravotní sestry, úřednice, vyučené cukrářky, vedoucí oddělení i nezaměstnané se scházely každé úterý, aby pod vedením učitelek odborného výcviku Věry Matuškové a Lucie Skálové tvořily různé dezerty, dorty, perníky a vánoční cukroví. Svými výrobky se pak chlubily rodině jako malou náplastí za to, že trávily odpoledne někde jinde než doma.

Projekt „Cukrařina lehce a s úsměvem“ se zdá natolik zdařilý, že ho chceme nabídnout od září pro zájemce z řad veřejnosti. Je tvořen pěti moduly, které můžeme organizovat samostatně podle zájmu: 1. Výroba zákusků a dortů.

2. Výroba restauračních moučníků.

3. Řemeslná výroba perníků. 4. Výroba a zpracování modelovací a marcipánové hmoty.

5. Vánoce, Vánoce přicházejí – výroba vánočního cukroví.

Dále by bylo možné uspořádat víkendový kurz na téma Modelování z modelovací a čokoládové hmoty, marcipánu a karamelu.

Jestli vás tato nabídka oslovila, můžete požádat o více informací na adrese malinova@ssphz-uh_cz. Tam také budeme shromažďovat zájemkyně o jednotlivé moduly a při dostatečném počtu (10–12) kurz zahájíme.

Nahoru