Výběr jazyka
Cz
INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ
Web není aktualizován od roku 2012

Jihočeské školy se zapojily do vzdělávání dospělých

19.5.2011    Právo - Jižní Čechy -  Celkem 25 škol z Jihočeského kraje se zapojilo do projektu UNIV 2, který je zaměřen na nové programy vzdělávání dospělých. Právu to řekla hlavní manažerka projektu Jana Bydžovská.  

Podle Bydžovské je program zaměřen tak, aby jednotlivé odborné střední školy připravovaly speciální vzdělávací programy pro dospělé v souladu s požadavky trhu práce.

„Školám často při získávání zakázek ve vzdělávání dospělých konkurují nízkou cenou soukromé agentury, které si pak ale paradoxně najímají právě prostory ve školách i její odborné učitele,“ poznamenala Bydžovská.

Tomuto tématu bylo věnováno také dvoudenní odborné setkání zástupců škol a dalších vzdělávacích institucí, které se uskutečnilo v Hluboké nad Vltavou. První vlna vzdělávacích programů byla ukončena v závěru března. Celkem se do projektu zařadilo v České republice 325 středních škol.

„Každá škola vytvoří během tří let tři programy celoživotního vzdělávání dospělých,“ doplnila Bydžovská.

Místopředseda rady Jihočeského kraje pro rozvoj lidských zdrojů a ředitel Úřadu práce v Českých Budějovicích Ivan Loukota sice hovoří o nutnosti radikální optimalizace sítě škol, projekt UNIV 2 však striktně neodmítá. „Minimálně jde o pozitivní aktivitu škol v tom, že si hledají své žáky a tím reálné naplnění svých vzdělávacích programů,“ konstatoval Loukota.

Nahoru