Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Tipy na soutěže pro žáky SOŠ a SOU

(šk. r. 2009/2010, zdroj: MŠMT)  

České ručičky – (2. ročník, Jihomoravský kraj) - ocenění odborných dovedností žáků 21 vybraných učňovských oborů
SOŠ, SOU, OU – Ú (6/2010, Brno)
Kontaktní adresa: Ing. Josef Hypr, ředitel Střední odborné školy a Středního odborného učiliště stavebního, Pražská 38b, 642 00 Brno, tel. 547 120 711, fax 547 217 100, e-mail: soubosonohy@iol_cz 

České hlavičky (4. ročník, Česká hlava, s.r.o.) - nejlepší práce v oblasti technických, přírodovědných a ekonomických věd (kategorie pro středoškolské studenty: Cena Merkur, Cena Futura, Cena Ingenium, Cena Genus; kategorie do 15 let: Cena Abraxan)
ZŠ, SŠ - přihlášky 2-6/2010, Ú (10/2010, Brno)
Kontaktní adresa: Ing. Iva Sladká, Česká hlava, s.r.o. Vinohradská 100, 130 00 Praha 3, tel.  267 312 405, fax 267 312 348, e-mail: sladka@ceskahlava_cz

Středoškolská odborná činnost (32. ročník) - 18 oborů
SŠ - Š (2-3/2010), (O) (4/2010), K (do 15.5.2010), Ú (9.-13.6.2010 Chrudim)
Kontaktní adresa: Ing. Miroslava Fatková, NIDM MŠMT, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1, tel. 221 850 813, fax 271 746 615, e-mail: mirka.fatkova@nidm_cz, www.soc.cz, http://www.nidm.cz/


odborné/oborové soutěže:

Technika, stavebnictví, strojírenství

„Učeň instalatér 2010” (13. ročník, Cech topenářů a instalatérů ČR) - soutěž žáků 3. ročníků SOU v oboru instalatér-jednotlivců i družstev
SOU - Š (4.1.-19.2.2010), K (22.2.-2.4.2010), Ú (28.-30.4.2010 v rámci stavebního veletrhu v Brně, SHK 2010)
Kontaktní adresa: Ing. Andrzej Bartoš (ředitel), Střední škola polytechnická Brno, Jílová 36g, 639 00 Brno, tel. 543 424 512, fax 543 424 555, e-mail: sou@jilova_cz, http://www.jilova.cz/

Vědomostní olympiáda Cechu topenářů a instalatérů ČR (9. ročník, Cech topenářů a instalatérů ČR) - vědomostní soutěž žáků 2. a 3. ročníků SOŠ, SOU a U v oboru topenář a instalatér
SOŠ, SOU, U - Š (12/2009), K (3/2010), Ú (4/2010 Brno)
Kontaktní adresa: Franz Ziegler, Cech topenářů a instalatérů ČR, Pražská 38b, 642 00 Brno-Bosonohy, tel./fax 543 234 746, e-mail: cti@cechtop_cz, http://www.cechtop.cz/ 

Malíř, natěrač-juniorský talent (6. ročník, Odborné učiliště a Praktická škola, Brno) - odborná soutěž v oboru malířských, lakýrnických a natěračských prací pro žáky 3. ročníků SOU, žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
OU - Š ( do 27.2.2010), Ú (4/2010, Brno)
Kontaktní adresa: Jiří Huňař, Odborné učiliště a Praktická škola, Lomená 44, 617 00 Brno, tel. 736 639 875, tel./fax 545 128 711, 545 233 110, e-mail:hunar@oupslomena_cz, http://www.oupslomena.cz/

Soutěž učňů stavebních oborů (14. ročník, firma ABF, a.s.) - 6 oborů (zedník, truhlář, montér suchých staveb, kameník, kamenosochař,  obkladač)
SOU, OU, U, SOŠ, SPŠ, ISŠ - K (10/2009 Ostrava; 2/2010 Lysá nad Labem; 3/2010 Olomouc; 4/2010 Litoměřice; 6/2010 Karlovy Vary), Ú (9/2010 Praha, výstaviště Letňany)
Kontaktní adresa: David Surmaj, ABF, a.s. Mimoňská 645, 190 00 Praha 9, tel. 222 891 146, fax 222 891 197, e- mail:surmaj@abf_cz, http://www.suso.cz/

Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce (9. ročník, Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice) - soutěž v projektování rodinného domu pomocí grafických programů (ArchiCAD, Allplan, ADT) určená pro žáky 3.- 4. ročníků studijního oboru Stavebnictví - zaměření pozemní stavitelství
SPŠ stavební - Ú (25.3.2010, České Budějovice)

Autodesk Academia Design 2010 (16. ročník, Computer Agency, o.p.s.) - 3 obory (2D kreslení - strojírenství, 3D modelování - strojírenství, AutoCAD Architectural - stavebnictví)
SPŠ, OU technická, strojní a stavební - Ú (3/2010)
Kontaktní adresa: Ing.Vastimil Bejček, Projektové centrum VUT, Rybkova 332/1, 602 00 Brno, tel. 541 148 800, fax 541 148 818, e-mail: bejcek@lli_vutbr_cz, http://www.lli.vutbr.cz/

Zlatý pohár LINDE (14. ročník, firma Linde Technoplyn, a.s.) - mezinárodní soutěž žáků středních škol ve svařování (věková hranice 19 let) v metodách 111, 135, 141, 311
SOŠ, SOU - ÚM (20.-21.4.2010, Frýdek-Místek)
Kontaktní adresa: Mgr. Josef Pělucha, Střední škola strojírenská a dopravní, Lískovecká 2089, 738 01 Frýdek-Místek, tel. 558 621 807, e-mail: sssdfm.@sssdfm.cz, http://www.sssdfm.cz/ 

Gastronomie, obchod

Gastronomická soutěž AHOL CUP 2010 (12. ročník) - 4 obory (barman - jednotlivec, barman - družstvo, kuchař - jednotlivec, kuchař - družstvo)
SŠ – R Čechy (22.1.2010, Plzeň), R Morava (27.1.2010, Ostrava),  ÚM (17.2.2010, Ostrava)
Kontaktní adresa: Mgr. Karin Chrenková, AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství, Dušní 1106/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, tel. 597 578 858, fax. 596 614 395, e-mail: aholss@ahol_cz, www.ahol.cz/cmsaktuality-c256

Gastrománes (4. ročník, Střední škola hotelová a služeb, Kroměříž) - soutěž kuchařských dovedností žáků odborných učilišť, obor kuchařské práce 65-52-E/001 – 1 kategorie (dvoučlenná družstva)
SOU - Ú (14.4.2010, Kroměříž)
Kontaktní adresa u soutěží C 42 a 44: Ing. Petr Hajný (ředitel), Střední škola hotelová a služeb, Na Lindovce 1463, 767 01 Kroměříž, tel. 573 504 501, fax 573 504 555, e-mail: hajny@sosukm_cz, www.hskm.cz

Sladké opojení (6. ročník, Střední škola hotelová a služeb, Kroměříž) - soutěž odborných učilišť a praktických škol v oboru cukrářské práce 29-54-E/003; 1 kategorie (dvoučlenná družstva)
OU a PrŠ - Ú (13.5.2010, Kroměříž)
Kontaktní adresa: Mgr. Svatava Mlčochová, Střední škola hotelová a služeb, Na Lindovce 1463, 767 01 Kroměříž, tel. 573 504 502,  fax 573 504 501, e-mail: skola@hskm_cz, http://www.hskm.cz/

Voňavé pečení – soutěž odborných dovedností v oboru pekařské práce  (1 ročník). Soutěž je určena žákům 2. ročníků odborných učilišť se speciálními vzdělávacími potřebami
OU – Š (do 27.2.2010)  Ú (5/2010)
Kontaktní adresa: Bc.Hana Manová, Odborné učiliště a Praktická škola, Lomená 44, 617 00 Brno, tel. 724 760 563, e-mail: manova@seznam_cz

Hanácký pohár 2010 (13. ročník, Střední odborné učiliště obchodní Prostějov, Starorežná Prostějov, k.s. a Česká barmanská asociace) - koktejlová soutěž juniorů s mezinárodní účastí
SOU, OU - Ú (24.3.2010)
Kontaktní adresa: Mgr. Milan Soukup (ředitel), Střední odborné učiliště obchodní, nám. Ed. Husserla 1, 796 55 Prostějov, tel. 582 351 977, fax 582 346 244, e-mail: souobch@pvskoly_cz, www.souobch.pvskoly.cz

Festival znalostí o nápojích - Mladý sommelier a Brněnský soudek 2009 (15. ročník, Hotelová škola, s.r.o., Brno) - soutěž žáků odborných hotelových a gastronomických škol (1 kategorie dle ročníku školy)
HŠ, SOŠ, SOU - Ú (10/2009, Brno) 

Brněnský šejkr 2010 (16. ročník, Hotelová škola s.r.o., Brno, Česká barmanská asociace) - soutěž žáků odborných škol ve znalostech o míchaných nápojích a míchání nápojů - 2 kategorie (junior a profesionál)
HŠ, SOŠ, SOU - Ú (4/2010, Brno)
Kontaktní adresa u soutěží C 40 a 41: JUDr. Helena Fišerová, PhDr Ludmila Bartoňová, Hotelová škola s.r.o., Bosonožská 9, 625 00 Brno, tel. 547 218 247, fax 547 218 053, e-mail: info@hotskolabrno_cz, www.hotskolabrno.cz

Kroměřížská juniorská koktejlová soutěž 2010 (11. ročník, Střední škola hotelová a služeb, Kroměříž) - soutěž ve znalostech a dovednostech mladých barmanů
SOŠ, HŠ, SOU - Ú (10.2.2010, Kroměříž)

Prodavač 2009 - Český prodavač v EU (5. ročník, Střední škola obchodu a služeb, Ústí n. L.) - soutěž žáků odborných škol pro obor 66-51-H/004 Prodavač - smíšené zboží - ve znalostech a praktických dovednostech, 3 kategorie dle ročníku školy
SŠ, SOU - Ú (4/2010, Ústí n. L.)
Kontaktní adresa: Mgr. Irena Koťátková, Střední škola obchodu a služeb, Keplerova 7, 400 07 Ústí nad Labem, tel. 475 316 970, fax 475 316 980, e-mail: reditel@obchodniskola_cz,

Textil, oděvnictví

Celostátní soutěž zručnosti - obor krejčí (3. ročník) - soutěž žáků středních odborných učilišť v učebním oboru krejčí se zaměřením na dámské oděvy)
SOU - K (1-2/2010), Ú (30.3.2010, Podbořany)
Kontaktní adresa: Růžena Hynková, SOŠ a SOU Podbořany, odloučené pracoviště Žatec, Tyršova 281, 438 01 Žatec, tel. 415 710 111, e-mail: ruzena.hynkova@tiscali_cz

Mladý módní tvůrce ČR 2009 (21. ročník, Sdružení pro pořádání soutěže MMT ČR) - soutěž žáků SOU, OU a U textilních a oděvních oborů - 8 kategorií (společenské oděvy, sportovní oděvy a prádlo, klasická mladá móda, volná mladá tvorba, Slezan, Tonak, oděvní doplňky, pohádková bytost, Safari, Eko-oděv)
SOU, SOŠ, OU a U - Ú (11/2009, Jihlava)
Kontaktní adresa: Bc.Jarmila Vondrušková, Sdružení pro pořádání soutěže MMT ČR, Karoliny Světlé 2, 586 01 Jihlava, tel. 567 587 449, e-mail:vondruskova@ssos-ji_cz  

Polygrafie

Soutěž dovednosti mladých knihařů (9. ročník, Integrovaná střední škola polygrafická, Brno, Společenstvo českých knihařů, Tiskárny Havlíčkův Brod.) - tříčlenné soutěžící kolektivy, kategorie A, kategorie B (žáci se změněnou pracovní schopností)
SŠ - Ú (17.-19.3.2010, Brno)
Soutěže se mohou zúčastnit žáci středních škol, kteří v době konání soutěže navštěvují tříletý nebo čtyřletý obor vzdělání skupiny 34, ve kterém je vyučován předmět odborný výcvik.
Kontaktní adresa: Ing. Jarmila Šustrová, Integrovaná střední škola polygrafická, Šmahova 110, 627 00 Brno, tel./fax 517 810 120,  e-mail:sekretariat@isspolygr_cz

Administrativa

Mistrovství ČR v grafických předmětech (18. ročník) - 5 disciplin (psaní textu na klávesnici, korektura textu, wordprocessing, těsnopis - grafický i strojový záznam mluveného slova, stenotypistika)
SŠ - Š (2/2010), K (3/2010), Ú (4/2010, Pelhřimov)
Kontaktní adresa: Mgr. Renáta Drábová (vedoucí Státního těsnopisného ústavu), Národní ústav odborného vzdělávání, Weilova 1271/6, 102 00 Praha 10, tel. 274 022 361, fax 274 863 380, e-mail: renata.drabova@nuov_cz, nuov@nuov_cz, www.nuov.cz

Služby

Harmonie - mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček (8. ročník, Střední škola potravinářská a služeb, Brno, Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička) - 3 obory (kadeřnice dámská, kadeřnice pánská, kosmetička)
SOU, SŠ - Ú (18.2.2010, Brno)
Kontaktní adresa: Ing. Miroslava Mertlíková, Střední škola potravinářská a služeb, Charbulova 106, 618 00 Brno, tel. 548 424 155, 723 635 444, fax 548 216 331, e-mail: mertlikova@soups_cz, www.soups.cz

Umění, design

Národní cena za studentský design 2010 (20. ročník, Design Cabinet CZ / ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství) - SŠ, VOŠ s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory
ÚK (19. 6. 2010, Praha)
Kontaktní adresa: PhDr. Lenka Žižková, Design Cabinet CZ, / Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské nám. 31, 110 00 Praha 1, tel. 222 245 647, 224 225 001,  602 350 805, fax 224 233 136, e-mail: zizkova@designcabinet_cz; info@designcabinet_cz, www.designcabinet.cz

„A 2010“ (16. ročník, Statutární město Kladno) - přehlídka absolventských prací studentů středních uměleckých škol z oborů design obalové techniky, keramik a sklář, grafik, šperkař, textilní řemesla, nábytkář a výroba hudebních nástrojů, kameník-sochař
Střední umělecké školy - ÚK (uzávěrka prací 30.4.2010, výstava 6-9/2010, Zámecká galerie města Kladna)
Kontaktní adresa: Šárka Netrvalová, Statutární město Kladno, Náměstí Starosty Pavla 44, 272 52 Kladno, tel./fax 312 604 536, 312 687 730, e-mail: sarka.netrvalova@mestokladno_cz, www.mestokladno.cz

 Pedagogika, zdravotnictví, sociální vědy  

Hudební festival středních pedagogických škol a vyšších odborných škol pedagogických (33. ročník) - kategorie: sólový zpěv (klasický, muzikálový), hra na nástroj (klavír, akordeon, dechové a strunné nástroje), instrumentální a vokální soubory, přehlídka pěveckých sborů, sborová dílna
SPgŠ a VOŠ - Š (do 30.12.2009), Ú (4/2010, Litomyšl)
Kontaktní adresa: Mgr. Olga Kusá, Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola, Komenského 22, 570 12 Litomyšl, tel. 461 614 550, fax 461 615 705, e-mail: kusa@vospspgs_cz, http://www.vospspgs.cz/ 

Pedagogická poema (42. ročník) - 3 obory (umělecký přednes prózy, poezie, improvizované vyprávění)
SPgŠ, SOŠPg a VOŠ pedagogické - Š (do 30.9.2009), Ú (10.-12.11.2009, Litoměřice)
Kontaktní adresa: Mgr. Ladislava Linajová, Střední škola pedagogická, Komenského 3, 412 01 Litoměřice, tel. 416 574 882, 416 574 880, fax 416 574 880, e-mail: spgs.ltm@iol_cz, poema2009@seznam_czhttp://www.spgslitomerice.cz/ 

Mistrovství ČR v grafických předmětech (18. ročník) - 5 disciplin (psaní textu na klávesnici, korektura textu, wordprocessing, těsnopis - grafický i strojový záznam mluveného slova, stenotypistika)
SŠ - Š (2/2010), K (3/2010), Ú (4/2010, Pelhřimov)
Kontaktní adresa: Mgr. Renáta Drábová (vedoucí Státního těsnopisného ústavu), Národní ústav odborného vzdělávání, Weilova 1271/6, 102 00 Praha 10, tel. 274 022 361, fax 274 863 380, e-mail: renata.drabova@nuov_cz, nuov@nuov_cz, www.nuov.cz

Den psychologie - (5.ročník)- soutěž pro studenty 2.- 4.ročníků středních odborných škol zdravotnických a sociálních
SŠ – Š ( 2/2010),  K ( 3/2010), Ú ( 14.-15.4.2010, Kyjov)
Kontaktní adresa: Mgr. Jindřiška Mikulčíková, Střední odborná škola zdravotnická Komenského 46, 697 01 Kyjov, tel. 518 612 236, e-mail: ina.mikulcikova@centrum_cz

Soutěž první pomoci (15. ročník) - soutěž s mezinárodní účastí - 2 kategorie
Střední zdravotnické školy, vyšší zdravotnické školy - Š, ÚM (3.- 4.5.2010, Brno)
Kontaktní adresa: PhDr. Jarmila Kelnarová, Ph.D., Střední zdravotnická škola, Jaselská 7/9, 602 00 Brno, tel/fax 541 247 112, e-mail: jkelnarova@szs-jaselska_cz, http://www.szs-jaselska.cz/  

Konzervatoře
Soutěž konzervatoří ČR (33. ročník) - hra na dechové nástroje
konzervatoře a hudební gymnázia - Ú (20.- 22.11.2009, Ostrava)
Kontaktní adresa: Mgr. Soňa Javůrková, Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Českobratrská 958/40, 702 00 Ostrava – Moravská Ostrava, tel. 596 112 007, fax 596 111 443, e-mail: info@jko_cz,; odbor 23 MŠMT, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1, PaedDr. Pavel Kloub, tel. 257 193 804, e-mail: pavel.kloub@msmt_cz

Nahoru