Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Nezaměstnanost absolventů škol se středním a vyšším odborným vzděláním - 2009

Chamoutová D.; Praha, NÚOV 2009, 68 str.  

 
Nezaměstnanost absolventů - 2009 - ke stažení Nezaměstnanost absolventů - 2009 - ke stažení (795,83 KB)


Každoročně vydávaná publikace informuje o uplatnění absolventů středních a vyšších odborných škol na trhu práce a přináší zajímavé údaje i v souvislosti s nástupem ekonomické krize. Poskytuje informace o počtech absolventů, počtech nezaměstnaných absolventů a míře nezaměstnanosti, přičemž pozornost je především zaměřena na dubnové hodnoty míry nezaměstnanosti čerstvých absolventů, které nejlépe vystihují skutečnou situaci absolventů školního roku 2008.

Údaje jsou členěny dle jednotlivých kategorií vzdělání a dále podrobně dle skupin oborů. Sledována je i dlouhodobá nezaměstnanost absolventů škol. V přílohách jsou rovněž uvedeny dílčí přehledy o nezaměstnanosti absolventů škol jednotlivých krajů.


Zde je tisková zpráva o nezaměstnanosti absolventů škol

TZ_Nezamestnanost_09.doc TZ_Nezamestnanost_09.doc (67,00 KB)


Zpráva o nezaměstnanosti čerstvých absolventů škol ke konci září 2009 Zpráva o nezaměstnanosti čerstvých absolventů škol ke konci září 2009 (152,41 KB
 

Ekonomická krize vážně omezila zájem zaměstnavatelů o absolventy škol a zhoršila jejich postavení na trhu práce. Tato zpráva přináší doplňující údaje o vývoji počtu nezaměstnaných absolventů k 30. září 2009 oproti dubnu 2009, a také meziročně, a to v členění dle kategorií vzdělání i nejvýznamnějších skupin oborů vzdělání. Porovnání se stavem v roce 2008 ukazuje obtížnost postavení čerstvé vlny absolventů po nástupu krize, způsobenou zvýšenou konkurencí uchazečů s praxí a extrémně nízkým počtem volných pracovních míst.

Nahoru