Výběr jazyka
Cz
Web není aktualizován od roku 2012

Ministerstvo školství od července spojí šest svých ústavů do dvou

22.3.2011    ceska-media.cz  

Praha 22. března (ČTK) - Ministerstvo školství od 1. července sloučí šest svých řízených organizací do dvou. Důvodem je zjednodušení byrokracie a finanční úspora, sdělil dnes ČTK Patrik Kubas z ministerstva. Podle náměstka pro regionální školství Ladislava Němce ale nelze v první fázi očekávat žádné úspory, ty se prý projeví až časem. "Budou je řešit ředitelé nástupnických organizací, kteří si zároveň určí i personální obsazení," uvedl Němec.

První ústav vznikne sloučením Národního ústavu odborného vzdělávání, Výzkumného ústavu pedagogického a Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Na starost pak bude mít pedagogickou dokumentaci, rámcově vzdělávací programy, základní analytickou činnost a přípravu pedagogické koncepce.

Právě Národní ústav odborného vzdělávání se podle náměstka stane nástupnickou organizací, protože má nejlepší prostorové podmínky pro sloučení ústavů. Důvodem je i to, že spravuje nejvíce projektů z evropských strukturálních fondů.

Pod druhou vzniklou instituci budou spadat výzkumné a pedagogické záměry v terénu, nástupnickou organizací v tomto případě bude Národní institut dalšího vzdělávání. Pod něj přejdou Richterovy boudy a Vzdělávací středisko Telč.

Původně se v souvislosti s možným slučováním ústavů ministerstva školství mluvilo o datu 1. dubna. Kvůli projektům v rušených organizacích a vázaných na finance z evropských fondů ho ale ministerstvo financí nedoporučilo, dodal náměstek.

Ministerstvo má nyní pod sebou 17 přímo řízených organizací, pracuje v nich zhruba třetina ze 700 zaměstnanců ministerstva. Ministr školství Josef Dobeš (VV) se už dříve nechal slyšet, že z přímo řízených organizací by chtěl ponechat jen instituce zaměřené na samotné vzdělávání, na hodnocení kvality škol nebo školské statistiky.

Nahoru